Akvaryum Dış Filtresi Nasıl Yapılır?


biyolog92Çevrim Dışı

Kayıt: 13/10/2013
İl: Bursa
Mesaj: 7
biyolog92Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 13 Ekim 2013 14:51
Arkadaşlar merhabalar, ben didem. aranıza yeni katıldım ve balıklara merak sarmış durumdayım. fakat ben acemisiyim bu konunun. kendime internetten akvaryum aldım bugün elime ulaşır sanıyorum. başlangıç için japon balığı almak istiyorum. bakımı kolay olduğunu düşündüğüm için. bunun için ne gibi gerekli araç gereçlere ihtiyacım var. 

bir video buldum internetten, videonun sahibi kendi akvaryum dış filtresini geliştirerek düzenlemiş. amacım böyle bir düzenek kurmak. suyun sürekli temiz kalması açısında.. video da şu;

sizden bana yardımcı olmanızı rica ediyorum.. belki de bu paylaştığım video benim gibi sizin de işinize yarar.. şimdiden çok teşekkür eder, önerilerinizi beklerim. iyi günler 
didem demirci2013-10-13 14:54:16


ReDBaRoNÇevrim Dışı

Kayıt: 07/02/2010
İl: Elazig
Mesaj: 334
ReDBaRoNÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 13 Ekim 2013 15:43
Merhabalar.
Aslında dış filtreden önce bilmeniz ve öğrenmeniz gereken çok şey var.
Hacim çok büyük değilse yada çok hassas balıklar beslemiyorsanız ilk etapta dış filtreye çokta ihtiyaç yok.
İyi bir iç filtre ve tank dizaynıyla da su gayet berrak kalabilir.
Eğer iç filtrenin etkili kullanımı konusunda yardım isterseniz yardımcı olmaya çalışırım.
Ama yok ben ne olursa olsun kendi dış filtremi yapacam dersenizde forumda DIY ( kendin yap sistemler ) bölümüne göz atmanız lazım.


tolunayÇevrim Dışı

Kayıt: 04/08/2012
İl: Kocaeli
Mesaj: 248
tolunayÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 13 Ekim 2013 16:04
Merhabalar Didem Hanım,
Öncelikle aldığınız akvaryumun hacmini öğrenebilir miyim ? Size bir tavsiyemde japon balıkları bakmak pek de kolay değildir benim görüşüm eğer sizde isterseniz canlı doğuran beslemenizi öneririm hem renkleri cıvıl cıvıl olur hemde cana çok yakın balıklarıdır.Birde akvaryumunu bitkilendirirseniz eminimki bakmaya doyamıyacaksınız..

Tolunay GÜRBÜZ – Kocaeli Akvarist Grubu Üyesi

GeckoÇevrim Dışı

Kayıt: 07/12/2012
İl: Yurtdisi
Mesaj: 1611
GeckoÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 20 Ekim 2013 10:49
Merhaba,

Foruma ve hobiye hosgeldiniz, sag ustten arama kutusundan veya detayli arama yazan yerinden dis filtre yapimi kelimeleriyle aratirsaniz bolca bilgiye ulasirsiniz. Bu durmda fakli modelleri bir arada inceleyerek sizin icin en uygun olanini secebilirsiniz.

Sitede hemen her konu hakkinda cok detayli bilgi var. Once arama kismindan bakarsaniz yanit beklemek zorunda kalmazsiniz hem de daha onceki konularin tartismalarini takip edip daha cabuk bilgiye ulasirsiniz.

Selamlarimla.

Haziran'da Türkiye'deyim. İlgililere duyurulur. GokmenEmreKeskin