Damızlık lepisteslerimden biri

HOCAÇevrim Dışı

İl: Istanbul
HOCAÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 05 Ağustos 2007 16:27

Şu anda 400 civarında yavrusu var keratanın LOL. Bir de benim resim çekme yeteneğim olsa.

Bu lepistesi bana kazandıran Atilla Tarhan Hocam'a binlerce teşekkürler.

hoca2007-08-05 16:33:06

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

enes yılmazÇevrim Dışı

İl: Eskisehir
enes yılmazÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 05 Ağustos 2007 16:41
Çok güzel fakat yaşlanmış. İnşallah daha fazla yavru alırsınız.

(Noktalama işaretlerine dikkat ediniz. Mesajlarınızın tamamını büyük harflerle yazmayınız.)
goktugy2007-08-05 18:57:19

reisÇevrim Dışı

Özel Üye
reisÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 05 Ağustos 2007 18:00
[QUOTE=enes yılmaz]ÇOK GÜZEL FAKAT YAŞLANMIŞ İNŞALLAH DAHA FAZLA YAVRU ALIRSINIZ[/QUOTE]

Merhabalar; Balık bana hiçte yaşlanmış gibi gelmedi,olsa olsa bir yaşındadır bu erkek.Merak ettim siz neye göre bu balığa yaşlı dediniz.

Saygılar....

ersel22Çevrim Dışı

İl: Edirne
ersel22Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 06 Ağustos 2007 22:04
Benim de buna çok benzeyen bir balığım var, aynısı da denebilirSmile Bu balığın yaşlı olduğunu bende düşünmüyorum. Benimki de bu boyutlarda 5 aylık.
Saygılar...

acarliÇevrim Dışı

İl: Ankara
acarliÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 07 Ağustos 2007 00:18
Benim anlamadığım  bu balık neden kadehte duruyor?

Erkin82Çevrim Dışı

İl: Denizli
Erkin82Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 07 Ağustos 2007 00:22
Fotoraf içindir. ;) Podyum.

HOCAÇevrim Dışı

HOCAÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 07 Ağustos 2007 01:02

LOL Hüseyin Bey, yeri orası değil merak etmeyin. Erkin Bey in dediği gibi resmini çekebilmek için koydum, yoksa evi 250 litre.

Reis haklısın, balık tam bir yaşında. Arkadaş kılıç kuyruk görünce herhalde yaşlılıktan kuyruğu eridi diye düşündü.

Saygılar;

alfaÇevrim Dışı

İl: Eskisehir
alfaÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 07 Ağustos 2007 01:28
Balığınız çok güzel oğuzbey,umarım nice 400 yavrularını görürsünüz.Ancak canlı doğuran türlerin ara sıra dinlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum.Sizi kastetmiyorum ama pekçok genç hobici bu rakamları görünce lepistesi yavru makinesi gibi görüyor.Özellikle canlı doğuran bakan arkadaşlar,balığınız yavru verdikten sonra bir hafta gibi bir süre erkek balıklardan uzak tutulmalı,balık kendine gelmeli,toparlamalı,sonra yeni yavrular için kovalamaca başlamalı diye düşünüyorum.Saygılar.

HOCAÇevrim Dışı

HOCAÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 08 Ağustos 2007 10:28
Teşekkürler Sayın alfa,

Tüm balıklarda söylediğiniz geçerli tabii.

Saygılar;

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 08 Ağustos 2007 10:43
Selamlar,

Ümit hocam benim için alışılmış bir görüntü olsa bile Atilla Hoca'yı kandırıp nasıl elinden aldın bu lepistesleri. Yunus yavrusu veririm lepistes vermem diyordu.Big%20smile 

Bence Türkiye'de bu renk ve özelliğe sahip, aynı zamandada bir o kadar dayanıklı bir lepistese sahipsiniz, sizi kutlarım. (Ben bir çok kez ısıtıcısız kış geçirdiğini gördüm) Aşırı derecede baskın bir erkek.

Hem kılıç kuyruk hem böyle müthiş renkler, ne diyeyim Allah sahibine bahışlasın, şimdiden yavrularından almayı düşünüyorum. Embarrassed

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 08 Ağustos 2007 11:06
[QUOTE=SİLİVRİLİ]Selamlar,

Ümit hocam benim için alışılmış bir görüntü olsa bile Atilla Hoca'yı kandırıp nasıl elinden aldın bu lepistesleri. Yunus yavrusu veririm lepistes vermem diyordu.Big%20smile 

Bence Türkiye'de bu renk ve özelliğe sahip, aynı zamandada bir o kadar dayanıklı bir lepistese sahipsiniz, sizi kutlarım. (Ben bir çok kez ısıtıcısız kış geçirdiğini gördüm) Aşırı derecede baskın bir erkek.

Hem kılıç kuyruk hem böyle müthiş renkler, ne diyeyim Allah sahibine bahışlasın, şimdiden yavrularından almayı düşünüyorum. Embarrassed
[/QUOTE]

Evet sayın hocam Mehmetin söylediklerine bende şahidim ve katılıyorum..
Erkek gerçekten çok güzel umarım nazar boncuğunu akvaryumdan eksik etmiyorsunuz ve bol bol bu türün yavrularını alırsınız.Tebrikler

Saygılar...

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 08 Ağustos 2007 11:26
En son bu türün dişisinin 50 civarı yavru döktüğünü görmüştüm. Ben lepistes bakarken en çok aldığım yavru sayısı 30 ile 35'ti. Bence mükemmel bir tür. Ama Ümit hocamla yavru kısmını analaşamadık. Az bulunduğu için kendim biraz bakacağım dedi. Atilla hoca'dayken almadık. Hazırım hocam karşıya gelmeye. Big%20smile

Hakan bey ithal aldığımız lepistesler hep ölmüşlerdi. Renkleri çok hoşumuza gidiyor fakat akvaryuma attığımızda hemen ölüyor. ConfusedConfused Artık Türkün malı yerli malı kullanma zamanı geldi. Big%20smile
SİLİVRİLİ2007-08-08 11:34:02

HOCAÇevrim Dışı

HOCAÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 08 Ağustos 2007 11:52
Arkadaşlar o kadar balığı ben ne yapayım, renkler otursun ele avuca gelsinler buyrun istediğiniz kadar alın. Şu anda renkleri oturan sadece 30 kadar var onlardan sonra gelenler sizlerin.

MiSoSiKiaNÇevrimiçi

Yönetici
MiSoSiKiaNÇevrimiçi
Yönetici
Gönderim Zamanı: 09 Ağustos 2007 00:08
O zaman ilk sırada ben varım hocam. Big%20smile
Böylesine güzel bir balığı beslemek beni mutlu eder. Hatta sırf lepistes için akvaryum bile kurabilirim bu fotoğrafı gördükten sonra.