Barış Er Bitkili(cüce amerikanlarım geldi

BvarisliÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Bursa
BvarisliÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 15 Ocak 2008 21:11
 Barışcım ikinci beyaz beneğinde baş gösterdi demek. Bu soğuk kış günlerinde stabil ortamlarda bakılmayan balıklarda kolayca hasta oluyorlar sonra da olan bize oluyor. Neyseki erken farketmişsin. Umarım ana tankına bulaşmaz da başın yeniden ağrımaz. Benim aydınlatma işi iyice yılan hikayesine döndü hala gelmedi kapak. Bu gidişlede hafta sonunu bulacak gelmesi.

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

Barış ERÇevrim Dışı

[B]5387,3[/B]
İl: Izmir
Barış ERÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 16 Ocak 2008 09:54
Evet adaş maalesef benimde ihmalim vardı.Balıkları tanka atmadan mutlaka metilen mavisi kürü yapardım.Metilen  mavisi vb. başka ürün olmayınca bunu yapamadım.Bugün itibari ile beyaz benek kalmadı fakat ilaçlamaya devam edeceğim.Bitkiler yoğun,balıklar kalabalık olunca 1-2 adet beyaz benekli balığı gözden kaçırmış olma ihtimalinide düşünerek ilaçlamaya devam edeceğim.

Barış ERÇevrim Dışı

[B]5387,3[/B]
Barış ERÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 17 Ocak 2008 11:31
Bitkilerin kısa sürede çoşmalarını göz önüne koymak için kısa süre geçmiş olsada fotoğraf eklemek istedim.Ben bunu daha önceden farklı olan  2 şeye bağlıyorum.1.cisi taban dizilimi 2 cisi Tunç Sönmezoğlu'nun formülü dıy sıvı gübreye.Apple snail yumurtalarım ve su üstüne yaprak salan nymphealarımdan birinin su üstü yaprağıda çok hoş görüntüler oluşturuyor.Beyaz benekten 2 gün/doz malagit yeşili uygulaması,ısı artırımı ve erken teşhis ile kurtuldum.Ayrıyeten tanka siyah arka fon ekledim.Gerçekten görüntüde çok şey farkettiriyor.

coolkiller2008-01-17 11:33:45

bjkalleyÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Yurtdisi
bjkalleyÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 17 Ocak 2008 14:47
Güzel bir başlangıç. Bir süre bitkilerin genel özelliklerini ve ayrı ayrı her türün kendine has özelliklerini öğrenirken bu sürede suyunuzu ve kumunuzu da yaşlandırıp oturtacaksınız. Daha sonra çoğu bitkiyi elden çıkarıp, yeni bazı bitkiler ekleyerek tasarım kısmına geçebilirsiniz.

Elinize sağlık.

Saygılar,

Hakan YükselÇevrim Dışı

İl: Istanbul
Hakan YükselÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 17 Ocak 2008 16:18
Barış abi bitkili akvaryumlara güzel bir başlangıç yaptın.Fotoğraflar pek net olmasada bitkilerin sağlıklı olduğu belli.Ancak şuan çok fazla çeşit bitki var.Bunlardan bir kısmını düşündüğün 100-60-60 akvaryumda kullanabilirsin.Eminim o daha güzel olacaktır.Gelecek hafta İzmir'e gelebilirim.Gelice akvaryumcuları güzel bir turlarız.Tebrikler.

Barış ERÇevrim Dışı

[B]5387,3[/B]
Barış ERÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 17 Ocak 2008 17:52
[QUOTE=bjkalley]Güzel bir başlangıç. Bir süre bitkilerin genel özelliklerini ve ayrı ayrı her türün kendine has özelliklerini öğrenirken bu sürede suyunuzu ve kumunuzu da yaşlandırıp oturtacaksınız. Daha sonra çoğu bitkiyi elden çıkarıp, yeni bazı bitkiler ekleyerek tasarım kısmına geçebilirsiniz.

Elinize sağlık.

Saygılar,
[/QUOTE]

Feyz aldığım insanlardan biri sizsiniz.Bizler gibi cesaret edemeyen bilgi fakirlerine forumlar sayesinde bilgiler öğretiler sundunuz.Sizin tanıtım topiğinden sonra karar vermem uzun sürmedi.Sağolsıun deneyimli arkadaşlarda yorumlarıyla ilgileriyle bizlere ön ayak oluyorlar.Yorumunuzdaki kısma yavaş yavaş geliyorum.Benim için en önemli şey bitkileri tanımaktı.Bu baya uzun zaman alıyor.Umarım sonunda güzel bir iş çıkartırım.

saygılarımla

Barış ERÇevrim Dışı

[B]5387,3[/B]
Barış ERÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 17 Ocak 2008 18:07
[QUOTE=Akuarist]Barış abi bitkili akvaryumlara güzel bir başlangıç yaptın.Fotoğraflar pek net olmasada bitkilerin sağlıklı olduğu belli.Ancak şuan çok fazla çeşit bitki var.Bunlardan bir kısmını düşündüğün 100-60-60 akvaryumda kullanabilirsin.Eminim o daha güzel olacaktır.Gelecek hafta İzmir'e gelebilirim.Gelice akvaryumcuları güzel bir turlarız.Tebrikler.[/QUOTE]

Teşekkür ederim öncelikle.Çok fazla çeşit var ve bu zaman içinde sorun yaratıyor.Bitkileri tanımam gerektiği için bu yolu seçtim.Yavaş yavaş bitki eleminasyonuda başladım.Önce crptocoryne balansae,anubias sonra limon sırada bacoba ve zeytinler var.
100-60-60 Tankıda bu tankta bitki fazlalığından kaynaklanan ve bitkilerimi sevmemden kaynaklanan sebeblerden ötürü az bitki ve güzel bir kompozisyon için hedefliyorum.Seni herzaman beklerim ama gelişini pazara denk getirir ve önceden haberdar edersen memnun olurum.

Saygılarımla

Mr.EdimÇevrim Dışı

[B]2146,3[/B]
İl: Kayseri
Mr.EdimÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 17 Ocak 2008 23:52
Barış Bey iyi gidiyor, bunu gördükten sonra tabanı değiştirme konusunda bende cesaretlendim. O kadar beklememe rağmen çok yavaş büyüyor benimkiler. Gelişmeleri takip ediyorum, elinize sağlık. Zaman içinde şekillenerek daha güzel bir hal alacağı aşikar...

Barış ERÇevrim Dışı

[B]5387,3[/B]
Barış ERÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 18 Ocak 2008 14:09
Arkadaşlar ph kontrol ünitesi siparişi verdim.Nasipse çarşambaya elime gececek.Ürünün resmi budur.Co2 i tanka verirken ayarladığımız alt ve üst değerler arasında kalıyor ve hassaslığı 0,05 e kadar ayarlayabiliyoruz.Ph alt limitin altına indimi co2 i kesiyor üstüne çıktımı co2 gübrelemesi açılıyor.Ayrıyeten ph metre olarakta görev yapıyor.Devamlı gözümüzün önünde ph kaç görüyoruz.Bu sayede ph dalgalanmaları olmuyor.

BvarisliÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Bursa
BvarisliÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 18 Ocak 2008 17:09
 Barış bu bana dediğin ph controller sanırım. Fiyatı ne kadar demiştin unuttum. Birde sen Co2 için ne kullanıyordun onuda unutmuşum. Tüplü sistemmi yoksa fermante sistemmi. Bana tam bir maaliyet tablosu çıkarabilirsen öm den iyi olur.

Barış ERÇevrim Dışı

[B]5387,3[/B]
Barış ERÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 18 Ocak 2008 17:51
Adaş burda konuşalım bu konuyuki herkes görsün derim.

Tüplü sistemimde var fakat tüp bitti.Yeni tüp büyük bir tüp ve barometre dayandığı için araya uzatma atmak gerekti.Tornacıda yaptırdım ama bişeyler yanlışki gazı açınca tahliyeden gaz çıkıyor.Bende yeni regulatör,selenoid valf ve gerekli diğer parçaları tüp hariç yarın alacağım.Tüp hariç 100 ytl tutuyor.Tüp ise 90-100 ytl gibi ama bir sefer alıyorsunuz boşalınca içi 10 ytl ye doluyor.Bu cihaz ise 180 ytl ye satılıyordu.Kullanılan prob değişince fiyat 250 ye cıktı.Ben 250 ytl den sipariş verdim.

250+100+100=450 ytl ye  maloluyor.

Bu cihazın diğer ürünlerden ki fiyatları çok uçuktur hiçbir farkı yok.Ama ben bir kullanayım burda mutlaka iyi veya kötü birebir kullanan olarak bahsedeceğim.

Altug AkgunÇevrim Dışı

Altug AkgunÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 18 Ocak 2008 18:13

Barış Bey haklı;

En son SERA marka aynı sistemi sordum (ki CO2 tüpü 500 gr. lıktı). Verdikleri fiyat 1.700 YTL.

Aradaki fark inanılmaz!

Altug AkgunÇevrim Dışı

Altug AkgunÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 18 Ocak 2008 18:23
Bu arada yazmayı unutmuşum;

Barış Bey tankınız çok içaçıcı ve güzel. Tebrik ediyorum. Çok çok daha güzel olacağına eminim.

Sevgiler... 

nyucelÇevrim Dışı

İl: Çanakkale
nyucelÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 19 Ocak 2008 00:43
[QUOTE=coolkiller]Adaş burda konuşalım bu konuyuki herkes görsün derim.

Tüplü sistemimde var fakat tüp bitti.Yeni tüp büyük bir tüp ve barometre dayandığı için araya uzatma atmak gerekti.Tornacıda yaptırdım ama bişeyler yanlışki gazı açınca tahliyeden gaz çıkıyor.Bende yeni regulatör,selenoid valf ve gerekli diğer parçaları tüp hariç yarın alacağım.Tüp hariç 100 ytl tutuyor.Tüp ise 90-100 ytl gibi ama bir sefer alıyorsunuz boşalınca içi 10 ytl ye doluyor.Bu cihaz ise 180 ytl ye satılıyordu.Kullanılan prob değişince fiyat 250 ye cıktı.Ben 250 ytl den sipariş verdim.

250+100+100=450 ytl ye  maloluyor.

Bu cihazın diğer ürünlerden ki fiyatları çok uçuktur hiçbir farkı yok.Ama ben bir kullanayım burda mutlaka iyi veya kötü birebir kullanan olarak bahsedeceğim.
[/QUOTE]

Şu cihazları aldığınız yeri yazarsanız ben de alıp denemek istiyorum. En azından ph metre kısmı süper görünüyor.