Su ve ortam ısısı sorunsalı

banderas61Çevrim Dışı

İl: Trabzon
banderas61Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 18 Kasım 2010 12:23
Arkadaşlar bn 2 tane kaplumbağa aldm bna petshopdan 1 plastik kap bide 1 tane palmiye verdiler 1 yem bide 1 de vitamin bunlarla ne kdr süre idare edebilirim yoksa bahsettiğiniz ısıtıcı akvaryum filtre flan hmen almalımıyım yardmcı olrsanız sevinirim.

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

myıldız81Çevrim Dışı

İl: Istanbul
myıldız81Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 18 Kasım 2010 19:06
[QUOTE=banderas61]Arkadaşlar bn 2 tane kaplumbağa aldm bna petshopdan 1 plastik kap bide 1 tane palmiye verdiler 1 yem bide 1 de vitamin bunlarla ne kdr süre idare edebilirim yoksa bahsettiğiniz ısıtıcı akvaryum filtre flan hmen almalımıyım yardmcı olrsanız sevinirim.[/QUOTE]Selam;

Gerekli malzemeleri hemen almalısınız;aksi taktirde kaplumbağalarınız hastalanıp ölecektir.....

kutayayhanÇevrim Dışı

İl: Ankara
kutayayhanÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 27 Ocak 2011 22:14
Bugün 2 tane kırmızı yanaklı kablumbağam için güzeL bi akvaryum aldım. Isıtıcı da aldım. Isıları gayet iyi. Fakat Kayalarına Hiç Tırmanmıyorlar. Bunun Sebebi Ortama Daha Alışamadıkları içinmi? Yoksa Bi terslikmi var? Sudan Yorulupda Çıksınlar diye Su miktarını yüksek koydum biraz. f.torres2011-01-28 15:23:03

myıldız81Çevrim Dışı

myıldız81Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 27 Ocak 2011 23:44
[QUOTE=kutayayhan]Bugün 2 tane kırmızı yanaklı kablumbağam için güzeL bi akwaryum aldım. Isıtıcı da aldım. Isıları gayet iyi. Fakat Kayalarına Hiç Tırmanmıyorlar. Bunun Sebebi Ortama Daha Alışamadıkları içinmi? Yoksa Bi TersLikmi var? Sudan Yorulupda Çıksınlar diye Su miktarını yüksek yokdum biraz. [/QUOTE]Selam;

kuru alan için ısıtıcı lamba ve uvb lamba var mı?

kutayayhanÇevrim Dışı

kutayayhanÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 28 Ocak 2011 10:00
[QUOTE=myıldız81]Selam;

kuru alan için ısıtıcı lamba ve uvb lamba var mı?
[/QUOTE]

Maalesef Şimdilik Daha Fazla masraf yapamam. İlerleyen Zamanlarda alabilirim...

rafaelÇevrim Dışı

rafaelÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 28 Ocak 2011 15:45
Siz yine de rüzgarlı ortamda kalmamalarına dikkat edin, sıcak su, soğuk hava ikilisi akciğer enfeksiyonunun nedenidir...

druzhokÇevrim Dışı

İl: Izmir
druzhokÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 28 Ocak 2011 17:16
[QUOTE=kutayayhan] Bugün 2 tane kırmızı yanaklı kablumbağam için güzeL bi akvaryum aldım. Isıtıcı da aldım. Isıları gayet iyi. Fakat Kayalarına Hiç Tırmanmıyorlar. Bunun Sebebi Ortama Daha Alışamadıkları içinmi? Yoksa Bi terslikmi var? Sudan Yorulupda Çıksınlar diye Su miktarını yüksek koydum biraz. [/QUOTE]

UVB lambadan da önce bir ısınma lambası koymanız gerek kuru bölgelerinin üstüne. Bu da çok masrafsız normal bir ampul sadece. Eğer kuru bölge sıcak olmazsa asla çıkmayacaklardır. UVB lamba alsanız dahi bu ısınma lambasının ayrıca olması gerek, çünkü UVB lambalar ısı vermez.

kutayayhanÇevrim Dışı

kutayayhanÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 29 Ocak 2011 23:21
[QUOTE=druzhok]
 UVB lambadan da önce bir ısınma lambası koymanız gerek kuru bölgelerinin üstüne. Bu da çok masrafsız normal bir ampul sadece. Eğer kuru bölge sıcak olmazsa asla çıkmayacaklardır. UVB lamba alsanız dahi bu ısınma lambasının ayrıca olması gerek, çünkü UVB lambalar ısı vermez.
[/QUOTE]

Koydum 75W Beyaz Almpül. Nekadar Süre Açık Kalsa Yeterli olur? Haşlamayayım bide Kapluşları. Sanırım kısa zaman sorna bi masa lambası almak şart. yada düşük Watt lı bi ampül.

druzhokÇevrim Dışı

İl: Izmir
druzhokÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 29 Ocak 2011 23:50
[QUOTE=kutayayhan] [QUOTE=druzhok]
[/QUOTE]

Koydum 75W Beyaz Almpül. Nekadar Süre Açık Kalsa Yeterli olur? Haşlamayayım bide Kapluşları. Sanırım kısa zaman sorna bi masa lambası almak şart. yada düşük Watt lı bi ampül.
[/QUOTE]

Isıtıcak kadar işte kayanın üstünü. 12 saat açık bırakıyoruz bu lambayı. Mesafeye ve evinizin sıcaklığına göre ampulün watt'ı değişir. Ben mesela İzmir'de, sıcak bir evde, kışın 60 watt kullanıyorum, yeterli oluyor. 33-35 derece gibi olması gerek kuru alanlarının. Haşlatmazlar onlar kendilerini merak etmeyin :) Çok sıcak yada çok soğuk olursa kuru bölge çıkmazlar zaten yani.

kutayayhanÇevrim Dışı

kutayayhanÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 30 Ocak 2011 10:11
[QUOTE=druzhok] 
Isıtıcak kadar işte kayanın üstünü. 12 saat açık bırakıyoruz bu lambayı. Mesafeye ve evinizin sıcaklığına göre ampulün watt'ı değişir. Ben mesela İzmir'de, sıcak bir evde, kışın 60 watt kullanıyorum, yeterli oluyor. 33-35 derece gibi olması gerek kuru alanlarının. Haşlatmazlar onlar kendilerini merak etmeyin :) Çok sıcak yada çok soğuk olursa kuru bölge çıkmazlar zaten yani.
[/QUOTE]

Çok Teşekkler. Çok Yardımcı Oldun. Saol.
kutayayhan2011-01-30 11:22:01

FurkanFÇevrim Dışı

FurkanFÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 05 Şubat 2011 11:06
Evet benimde kaplumbağalarımı bende kış uykusuna yatırmıyorum çünki gerek yok doğal ortamlarında değiller sizde yatırmayın sonra hasta olarak kalkarlar 

kutayayhanÇevrim Dışı

kutayayhanÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 15 Şubat 2011 18:03
Nolur Yardım Edin.

Kaplumlarımı 2aydır besliyorum, 1aydırda normal bir 50W lık beyaz ampülle ısıtyordum. 3 gün önce Ampüle Su Sıçradığından Dolayı Bi Anda Patladı. Ampülün Camları Suya Düştü Falan Kaplumbağacıklarım O günden beri çok durgunlar Suda Öylede Duruyolar(Sanırım Korktular). Yem dende kesildiler günde 6 tane stick yerken. Naapsam DüzeLir? Lüften Yardımcı Olun....

...

rafaelÇevrim Dışı

rafaelÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 15 Şubat 2011 22:06
Korkmuşlari eğer düşen camlardan zarar görmedilerse bir problem olmadan zamanla düzelirler, yanlarında ani hareketlerden ve yüksek sesten kaçının.

kutayayhanÇevrim Dışı

kutayayhanÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 16 Şubat 2011 08:55
[QUOTE=rafael]Korkmuşlari eğer düşen camlardan zarar görmedilerse bir problem olmadan zamanla düzelirler, yanlarında ani hareketlerden ve yüksek sesten kaçının. [/QUOTE]

İçimi Rahatlattın Çok Sağol.
f.torres2011-02-25 15:23:52