150-65-50 High Tich Tank SD son güncel hali

selçukdurmazÇevrim Dışı

Kıdemli Akvarist
[C]2,1,44290[/C] [C]3,2,44290[/C] [C]2,3,44290[/C]
İl: Malatya
selçukdurmazÇevrim Dışı
Kıdemli Akvarist
Gönderim Zamanı: 11 Mart 2012 21:49
24.05.2012

Son Güncel Hali

Akvaryum yaklaşık 40 gün kadar önce kurulumu yapıldı.Akvaryumda farklı dizaynlar ve bitki gelişimlerine göre dekorlar verildi.Ve son fotoğraf ise 3 gün kadar önce çekildi.Malesef kurulum esnasında çekilen fotoğrafları teknik sıkıntılardan dolayı paylaşamıyorum.Son olarak 1 hafta önce eklenen bitki türlerinin gelişimi ile özellikle sağ bölümde ve solda farklı bir dizayn düşünülmekte.Akvaryum cama cam olarak alınıp mobilyası ve tavandan asma özel yapım armatürlüdür.Akvaryumun yapılım aşamasında emeğini esirgemeyen tüm Malatyalı Akvaristler grubuna sonsuz teşekkürler.Fotoğrafların kalitesi tabiri caizse gelişigüzel çekilmiştir.Düşünülen dizayn değişimi ve bitki gelişimleri ileriki günlerde sizlerle paylaşılacaktır.
Fotoğraf:
ilk kurulumda sağda bulunan kaya 20 gün kadar sonra kaldırılıp yati dalları ile farklı bir dekor verildi.
Solda beyaz kum ile verdiğim dekoru kazım-öcaldı hocamın parvulalarıyla kaplanınca daha hoş görüneceğini düşünerek 1 hafta kadar önce kum çıkarılıp tekrar hagen kum ve misket gübre ile zemin oluşturuldu parvulalar solada dikimi yapıldı.
Son düzenleme 18.03.2012 tarihinde yapıldı bir üstte bulunan foto ile kıyaslarsanız sağ bölümde yati dalları ile verilen dekorda değişiklik yapıldı.Alt kısıma yati dalları eklenirken üste büyük bir mangrow kökü eklenerek ağaç görüntüsü oluşturulmaya çalışıldı.Ilşıklandırmaya 29 watt T5 florasan eklendi.

Boyut (cm):150-65-50
Kapasite (litre):480
Canlılar:Forktail,Galaxy Tetra,Rainbow, Ramirezi,Meksika Cüce Kerevit,Kırmızı Burun Tetra
Bitkiler:parvula,subulata,gül,tütün,moss türleri,Blyxa aubertii , Hydrocotyle leucocephala , Microsorium pteropus narrow , Ludwigia inclinata , Ludwigia arcuata , juncus repens , Rotala macrandra Red 

Malzemeler:Tabanda JBL bitki toprağı,Jbl gübre,Lav Kırığı,Hagen Kum toplam taban yaklaşık 12 cm,2 adet 30watt aquastar ,4 adet 30 w grolüx,2 adet 36 w grolüx,2 adet 36 w daylight ,4 metre 3 çipli beyaz ışıklandırma mevcuttur.Co2 tüplü sistem kullanılmaktadır saniyede 2 kabarcık ışıklandırma esnasında co2 verilmektedir.

Akvaryum Bakımı:Haftalık %30 su değişimi,gübreleme,günlük 8 saat ışıklandırma ile birlikte Co2;

Kullanılan Yemler:Farklı markalardan tropical yemler,

Kullanılan İlaçlar ve/veya Katkılar:jbl sıvı gübreler.

rooyland2012-05-24 22:35:43

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

Ümit AkayÇevrim Dışı

İl: Izmir
Ümit AkayÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 11 Mart 2012 21:53
Gerçekten çok hoş bi tank olmuş emeği geçen herkesin ellerine sağlık aman nazar değmesin

AşkarÇevrim Dışı

[B]9084,3[/B]
AşkarÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 11 Mart 2012 22:02
Malatyamızın gözbebeği bu işte oldukça hevesli ve bu hobiye sevdalı olan selçuk kardeşime; bu hobide ve özellikle bitkili tanklar konusunda bilgilerini bizlerle ve forumla paylaştığı için teşekkürler. Kendi, tankı, dizaynı kısacası herşey muhteşemm...

selçukdurmazÇevrim Dışı

Kıdemli Akvarist
selçukdurmazÇevrim Dışı
Kıdemli Akvarist
Gönderim Zamanı: 11 Mart 2012 22:06
[QUOTE=Aşkar]Malatyamızın gözbebeği bu işte oldukça hevesli ve bu hobiye sevdalı olan selçuk kardeşime; bu hobide ve özellikle bitkili tanklar konusunda bilgilerini bizlerle ve forumla paylaştığı için teşekkürler. Kendi, tankı, dizaynı kısacası herşey muhteşemm...[/QUOTE]

Bu hobiyi siz değerli dostlarla sürdürdüğümden dolayı asıl ben sizlere teşekkür ederim.Güzel yorumların için teşekkürler Mehmet kardeşim.

Hüseyin ÇELİKÇevrim Dışı

İl: Izmir
Hüseyin ÇELİKÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 11 Mart 2012 22:24

Olağanüstü güzellikte akavaryum olmuş elinize sağlık arada video da eklerseniz bizde seyretmiş oluruz. :)

Mustafasağdıç18Çevrim Dışı

Özel Üye
İl: Bursa
Mustafasağdıç18Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 11 Mart 2012 22:44
Emeğe sağlık gerçekten çok güzel olmuş maaşallah diyelimde nazar değmesin.

furrionÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Istanbul
furrionÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 11 Mart 2012 23:39
Arka fon koyupta bir foto daha çekebilir misiniz_?

hasan07Çevrim Dışı

hasan07Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 11 Mart 2012 23:42
Çok güzel bir tank ellerinize sağlık

selçukdurmazÇevrim Dışı

Kıdemli Akvarist
selçukdurmazÇevrim Dışı
Kıdemli Akvarist
Gönderim Zamanı: 12 Mart 2012 08:55
[QUOTE=furrion]Arka fon koyupta bir foto daha çekebilir misiniz_?[/QUOTE]

Arka fon için henüz karar vermedim muhtemelen gri bir ton tercihim olacak.Yalnız arka fonu ileriki günlerde ekleyeceğim.

kazım_öcaldıÇevrim Dışı

Özel Üye
[C]2,1,51106[/C] [C]2,2,51106[/C]
İl: Adana
kazım_öcaldıÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 14 Mart 2012 21:15
Hocam ellerine emeğine sağlık.ilk kurulumdan kaynaklanan sorunlarla karşılaşacaksın ama başedebileceğine eminim.Tank oldukça görsel olmuş.ADİSTe bekliyoruz.

selçukdurmazÇevrim Dışı

Kıdemli Akvarist
selçukdurmazÇevrim Dışı
Kıdemli Akvarist
Gönderim Zamanı: 14 Mart 2012 22:24
[QUOTE=kazım_öcaldı]Hocam ellerine emeğine sağlık.ilk kurulumdan kaynaklanan sorunlarla karşılaşacaksın ama başedebileceğine eminim.Tank oldukça görsel olmuş.ADİSTe bekliyoruz. [/QUOTE]

Kazım hocam özel mesajlarımdada belirttiğim gibi sizin ile tanışmak beni mennun etti.Özellikle bitkilerinize hayran kaldım ve alışverişte ise sizin bu işi ticaret değil bir hobici dostu olarak yaptığınızın birebir şahidiyim.Adist grubuna tüm üstadlara saygılarımı sunuyorum.Umarım gün olur bir gün tanışmak görüşmek nasip olur.Selamlar.

serkan_cetinkolÇevrim Dışı

Kıdemli Akvarist
[C]2,2,4700[/C]
İl: Istanbul
serkan_cetinkolÇevrim Dışı
Kıdemli Akvarist
Gönderim Zamanı: 14 Mart 2012 22:39
Gerçekten güzel bir tasarım olmuş, tebrik ederim.

Benim gözüme beyaz kumun olduğu kare takıldı, o alandaki kaya grupları, asimetrik boyutta taşlar çok daha doğal bir görüntü sunmuş. Beyaz kum kayaların rengine yakın tarzda seçilseymiş harikulade olacakmış, ama ne yazık ki o alanı değiştirmişsiniz. 

Bitki düzenlemesi de oldukça isabetli, sadece parvulalar kayaların görünürlüğünü biraz kapatacak. Büyük kaya yerine çok güzel bir yati tercih etmişsiniz, isabetli bir değişim olmuş. 

Tekrar tebrik eder, Kazım hocamın dediği gibi bu güzel tankı yarışmada görmek isteriz...

kazım_öcaldıÇevrim Dışı

Özel Üye
[C]2,1,51106[/C] [C]2,2,51106[/C]
İl: Adana
kazım_öcaldıÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 14 Mart 2012 22:40
Bu tank 2,5-3 aya doğru bakılırsa harika bir şekle girecek,sol arka tarafı rotala red ile kapasan bence tadından yenmez.

selçukdurmazÇevrim Dışı

Kıdemli Akvarist
selçukdurmazÇevrim Dışı
Kıdemli Akvarist
Gönderim Zamanı: 14 Mart 2012 22:49
[QUOTE=serkan_cetinkol]Gerçekten güzel bir tasarım olmuş, tebrik ederim.

Benim gözüme beyaz kumun olduğu kare takıldı, o alandaki kaya grupları, asimetrik boyutta taşlar çok daha doğal bir görüntü sunmuş. Beyaz kum kayaların rengine yakın tarzda seçilseymiş harikulade olacakmış, ama ne yazık ki o alanı değiştirmişsiniz. 

Bitki düzenlemesi de oldukça isabetli, sadece parvulalar kayaların görünürlüğünü biraz kapatacak. Büyük kaya yerine çok güzel bir yati tercih etmişsiniz, isabetli bir değişim olmuş. 

Tekrar tebrik eder, Kazım hocamın dediği gibi bu güzel tankı yarışmada görmek isteriz...

[/QUOTE]
Serkan Bey iyi dilekleriniz için teşekkürler.Evet söylediğiniz gibi kumun rengi benimde hoşuma gitmemişti aslında farklı kumlarla bir dizayn olabilirdi ama ben komple tabanı parvula ile kaplamak istedim .Hafta sonu ise dekorda sağ bölümde yati dalları ile oluşturduğum bölüme elime dün geçen bir mangrow kökü ile ağaç görselliğini yakalamaya çalışacağım.Umarım herşey yolunda gider.İnşallah bir aksilik olmazsa düzenlemiş olduğunuz yarışmaya katılmak benim için bir onurdur.Saygılar

[QUOTE=kazım_öcaldı]Bu tank 2,5-3 aya doğru bakılırsa harika bir şekle girecek,sol arka tarafı rotala red ile kapasan bence tadından yenmez. [/QUOTE]

Hocam sol arka tarafa yaklaşık 1 hafta önce 15 cm olarak eklediğim rotalalar şuan 10 cm kadar daha uzadılar ama fotoğrafta tam olarak görünmemekte.Kırmızılaşıp sol arka planı kaplamalarını dört gözle bekliyorum.Saygılar
rooyland2012-03-14 22:52:08