F0 Tropheus hobihanemiz( yeni resimler syf 4.)

HTÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Ankara
HTÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 16 Kasım 2013 09:46
Kardeşim hayırlı uğurlu olsun. Ankaradayım ve ilk fırsatta Hobihanenizi ziyarete gelmek istiyorum.
Rabbim bol bol ve sağlıklı yavrular nasip etsin.
Sağlıklı balıklar...

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

_rammstein_Çevrim Dışı

Özel Üye
[B]12047,2[/B] [B]12773,3[/B]
İl: Istanbul
_rammstein_Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 16 Kasım 2013 10:13
Abi herşeyin hayırlısı olsun .Emek herzaman önemli bu emeğide hem zevkin tadına varıp hemde bu emeğin karşılığını alıcaksınız işallah. Rbbim utandırmasın . Takipteyim konunuzu .Bu arada ilangilere bayıldım.

natriks1Çevrim Dışı

natriks1Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 21 Kasım 2013 16:35
MAŞŞALLAH ALLAHIM nazardan  esirgesin.fogoraflarını  begenerek seyrediyordum.Bugün bizzat Ercan
abiyi ve çok kıymetli  Okan  hocamı ziyarete gittim.öncelikle  balıkları görünce  ağzım açık kaldı. Mükemmel renkler  mükemmel balıklar  birde  bu  iki  çok kıymetli  hobicinin  hobi hanesinde  daha bakımlı ve titizlikle  besleniyorlar. uzun  uzun  sohbet ettik  bütün bilgilerini hiç esirgemeden paylaşmaları tatlı sohbetleri için özelikle teşekür ederim. her hocinin  ziyeret  etmesi gereken bir hobi hane  bence. ELNMADAĞDA böyle bir hobi hanenin  olması  beni  bir kez daha gururlandırdı. ALLAH emeklerinizi  boşa çıakrtmaz  umarım.  herşey  gönlünüzce  olsun.

Daivy_JonesÇevrim Dışı

Daivy_JonesÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 22 Kasım 2013 16:45
Ankara nın neresindesiniz . Ankara damızlık trop konusunda sıkıntılı bence . Umarım bu açığa çare olabılırsınız 

bercesteÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Bursa
bercesteÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 29 Kasım 2013 02:36
Merhabalar.Son hali nedir acaba yeni resimler beklemekteyiz.Saygı ve selamla.

Erdem akvaryumÇevrim Dışı

Kurumsal Üye
Erdem akvaryumÇevrim Dışı
Kurumsal Üye
Gönderim Zamanı: 30 Kasım 2013 11:28
Allah utandırmasın abi en güzel şekilde hobiye hizmet veriyorsunuz çıktıgınız bu yolda başarılarınızın devamını dilerim.

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 08 Aralık 2013 02:48
Maşallah çok güzel türler var ve çok güzel bir yer olmuş. Allah yolunuzu açık etsin. Bol kazançlar...

HAKAN EFEÇevrim Dışı

HAKAN EFEÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 09 Aralık 2013 13:00
Ercan Abi yeni resimleri bekliyoruz. Vatozlarıda koyarsanız süper olur.

PetParkÇevrim Dışı

PetParkÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 14 Aralık 2013 22:41

F0 TROPHEUS DUBOİSİ MASWA    

Merhaba tüm hobici dostlarımız ben Ercan ÖZGÜMÜŞ ve kıymetli ortağım Okan KOÇTÜRK  sizlerden tek tek  özür dilemek istiyoruz.Okan hocamın yoğun işlerinden dolayı  ve benimde  sağlık sorunlarımdan dolayı merakla beklediğiniz Tropheus Duboisi Maswa   kolonimizin tanıtımını biraz  gecikdi.Hoş görünüze sığınıyoruz.
Lütfen olumlu veya olumsuz yorumlarınız esirgemeyin.

Bu arada 6 dişimiz ilk yuymurtalarını  aldılar ve tutuyorlar 
Boyut (cm) 
200X60 X50
Kapasite (litre):
600 Litre civarı

Canlılar:
5erkek 14 dişi Tropheus Duboisi Maswa  Damızlıklarım boyları 9-12 cm civarı 
Malzemeler:
Altdan   sump.Sumpta kullanılan malzemler ise elyaf,biolojik sünger,ince sünger, ve sporax .Kum olarak 35kg calsiyum karbonatlı kum su değişimlerinde tuz.
Akvaryum Bakımı:
Haftada iki  kez % 25 dinlendirlmiş su değişimi ve dip çekimi.
Kullanılan Yemler:

Kullanılan İlaçlar ve/veya Katkılar:
Kaya tuzu yeterli oluyor.

[VID]http://www.youtube.com/watch?v=0eSYKnFWd1o[/VID]

[VID]http://www.youtube.com/watch?v=DOEY1ySZy7E&feature=youtu.be[/VID]

tropankara2014-03-19 13:05:11

statistician06Çevrim Dışı

Özel Üye
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 15 Aralık 2013 10:20
Bu güzellikleri neden bu kadar geç yayınladınız eminim yogunluktan başınızı kaldıramıyorsunuz dimi  Maşallah bunlarda türlerinden en güzel özelliklerini yansıtıyor, keşke ankara da olsaydınız her hafta yanınızdaydım :)

vwyakup19Çevrim Dışı

vwyakup19Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 15 Aralık 2013 18:19
masallah cok guzel gercekten cooooookkkkk begendım bol saglıklı guzel balıklar bol kazanclar tek kelımeyle super nasıp olursa ınsallah alıs verıs yaparız 

Aykut8181Çevrim Dışı

Özel Üye
Aykut8181Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 15 Aralık 2013 18:26
Ercan Bey, Maşallah, elinize emeğinize sağlık, çok güzel bir hobihane yapmışsınız, Allah utandırmasın, sağlıklı beslemeler ve bol yavrular versin. Birbirinden orjinal balıklarla dolu böyle güzel bir hobihanenin yapılmasında emeği geçen herkeze teşekkür ederim. Tropheus tutkunları böyle bir yerde zamanın nasıl geçtiğini anlamaz, uygun bir zamanda ziyaretinize gelmek isterim, saygılar..  Aykut81812013-12-15 18:31:38

PetParkÇevrim Dışı

PetParkÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 15 Aralık 2013 18:34
Değerli hobici  kardeşim Buğra  POYRAZ arkadaşım ve kardeşime bir  yanıt vermek istiyorum. Aslında  bu bir yanıt dan  ziyade  benimde  siz  ankaralı  hobici dostlarıma  biilgilendirme mesajı olacak. Buğra kardeşim ankara olsaydınzı her hafta sonu yanınızdayım demiş  bence  hiç bir sorun  yok  zevkle bekleriz  ve onur duyarız.

Elmadağ  da  olmamız  sanki çok uzakmış gibi  geliyor  aslında  dikmenden ,  keçiögrene gitdem den daha kolay ve yakın veya bu örnekleri  çoğalta biliriz.

özel  araçla  elmadağ  kızılay 30 dakika  veya  keçiören  elmadağ 35  dakika  ankara 19 mayıs stadyum  dan elmadağ otobüsleri 2.5 tl  ve 45 dakikada tam hobi hanenin önünd e ine biliyorsunuz

Kısacası  buğra  kardeşim ve ankaralı   tüm hobici  dostlarım  aslında  çok uzak değiliz bir birimize
düşündügünüzde  şehir içi tarfikden   daha kolay  elmadağa  gelmek.

Artık buğra  kardeşim seni  ve arkadaşlarını  bekliyoruz....!!!!   :):):):):):
 Hobiye  gönül vermiş bütün akvarist  doslarımızı  günün  her  saati zaman  sınırımız  yok  istediğiniz zaman bekliyoruz.

SAĞLIKLI BALIKLAR  VE HOBİLER  DİLİYORUM
ÇINAR_PAŞA2013-12-15 18:36:33

Özel Üye
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 15 Aralık 2013 19:33
Çankaya taraflarından daha yakın olmakta ayrıca nata veganın oradan direkt elmadağ yoluna inilebiliyor, aydınlıkevlerden tam 40 km sürüyor yol bomboş genelde, ayrıca orada öyle güzel hava var ki yaz gelsin de mangalımızı da Okan abim ayarlasın