Ana Sayfa Ana Sayfa
  Favorilerim Favorilerim   Cevapsız Konular Cevapsız Konular   Favori Forumlardaki Aktif Konular Favori Forumlarım
Yönetime Mesaj  Yardım Yardım  Bilgi Agaci Bilgi Ağacı
  Aktif Konular Aktif Konular  Arama   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş
 Akvaryum.com Forum : Akvaryum Kurulum Teknikleri ve Sistemleri : Akvaryum Bilimi
Gen Havuzu
  Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Bu Forumdaki: Önceki Konu - Sonraki Konu
Yazar
Fearless38
Forum Üyesi
Simge
Yorumlarim
Durumu: Çevrim Dışı

Alıntı Fearless38 Alıntıbullet Konu: Gen Havuzu
    Gönderim Zamanı: Dün 00:39 IP
Herkese merhaba. Arkadaşlar geçenlerde 6 adet damızlık albino full red lepistes almıştın. Onlardan 30-40 adet yavru aldım ve balıklar damızlık altı boydalar şuanda. Ancak bu balıklar sürekli kendi aralarında ürerlerse ne derecede sorun olur. Bir süre sonra ırk bozulmaya başlar mı? Nezaman yeni kan eklemem gerekir?
Alihan Çizmecioğlu

Yukarı Dön
Akvaryum.Com
Reklam
Simge

Alıntı MiSoSiKiaNbullet Akvaryum.Com Reklam
    Gönderim Zamanı: 29/07/2014 03:33:33
Akvaryum.Com Reklam
Reklamı Kaldır

Yukarı Dön
Nocebo
Forum Üyesi

Yorumlarim
Durumu: Çevrim İçi

Alıntı Nocebo Alıntıbullet Gönderim Zamanı: Dün 00:57 IP
Evet sürekli kardeşler birbirleriyle çiftleşirlerse sorun olur. Hatta belli bi seviyeden sonra omurga eğriliği gibi genetik rahatsızlıklar ortaya çıkabilir. Bozulmaların başlaması balıkların safkanlıklarıyla ilgili. Ne kadar safkansa o kadr geç bozulmalar olur.Yanlış bilgi vermiyeyim, siz gene araştırın ama kaliteli safkanlarda 5-6 nesil babaya benzer balıklar çıkabiliyor. Bu genetik bozulmayı önlemek için bazı yöntemler var. Forumda araştırırsanız bulursunuz. En çok kullanılan yöntemlerden biri backcrossing yöntemidir. Fazla sayıda tank ister. Maliyetli ama güzel yöntemdir:))

Düzenleyen Nocebo - Dün 01:09
Ahmed

Yukarı Dön

-   Konuyu Paylas