Sazansıgiller \ Epalzeorhynchus bicolor (Labio)

Arama Balık BulucuResim 1
Bu Türü Besleyen Üyeleri Gör
Yeni Tür Önerisi - Hata Bildirme
Latince Adı: Epalzeorhynchus bicolor

Coğrafik Kökeni: Güney Doğu Asya

Beslenme Biçimi: Hem etçil hem otçul

Davranış Biçimi: Barışçıl

Kendi Türlerine Davranışı: Agresif

Üreme: Düz yumurta döker, üretilmesi zordur.

Yüzme Seviyesi: Taban ve orta

Cinsiyet Ayrımı: Dişileri daha soluk renk tonlarında olur erkeklerin ise renkleri parlaktır.

Sıcaklık: 22°C - 26°C

En Fazla Büyüdüğü Boy: 12 cm.

En Az Akvaryum Hacmi: 150 litre

Su Sertliği: 8 - 15 °dH

pH: 6.5 - 7.5

Zorluk Seviyesi: 3

Genel Yorum: Labiolar Cyprinidae familyasının üyeleridir. Tropik balık akvaryumlarında ılımlı bir şekilde yaşarlar fakat büyüdükçe saldırganlık oranları artar bu yüzden karma akvaryumlarda beslenmeleri tavsiye edilmez. İyi bir yosun ve alg yiyicidirler aynı zamanda doğla ortamlarında da minik su canlılarını tükettikleri bilinir. Üremeleri genellikle kış mevsiminde suyun sıcaklığının düşüp akıntının arttığı dönemlerdir. Yumurtalarını ağaç köklerinin içindeki kovuklara bırakmayı tercih ederler. Aynı akvaryumda 2 erkek labio beslenmesi önerilmez, kendilerine bir bölge edinirler ve bu bölgelerini korumak için ellerinden geleni yaparlar. Saklanmak için Mango kökleri veya kayalardan oluşturulan mağara veya kovuklara ihtiyaç duyarlar.
ELPRESACANARİO
Forum Özel Üyesi
05/02/2014 01:24:31
Diğer türden balıkları ve kendi türünden balıkları sürekli rahatsız eder. Yerinde duramayan, karşısındaki balıkların boyunu önemsemeden onlara kabaran bir balıktır. Ancak akvaryumun karşısına oturup saatlerce bu balığı izleyebilirsiniz, bu kadar keyifli ve farklı karaktere sahip bir balıktır.
furkan güner
Ladres
Forum Üyesi
25/08/2011 02:36:51
Kendi türleri ile sürekli olarak didişiyorlar. Vücutlarında bu didişmelerden dolayı sıyrıklar dahi oluşabiliyor. 4-5 cm lik iki tane tankımda ve gerçekten yağlı güreş tadında kapışıyorlar. İzlemek keyifli olduğu kadar telaşlandırıyor. Birbirlerine zarar verebilirler. Diğer türlerle arası iyi.
Serdal Kağan Çelebi
onuruygun
Forum Özel Üyesi
04/08/2010 22:54:08
Doğada nesilleri tükenmiştir.
onur uygun
seasoul
Forum Üyesi
11/06/2010 02:38:05
Renk ve davranışları ile akvaryuma renk katan balıklardan biri, diğer türleri rahatsız ettiklerine şahit olmadım ama kendi türleri ve frenatuslarla çok didişiyorlar.
Ayfan Pısıl
Eski Üye
Ziyaretçi
11/06/2009
Ben bu balıkdan besledim.Kirli suya karşı çok dayanıklılar.Her türlü yemi sorunsuz yiyolar.Ama bazen diğer balıklara bulaşıyor.Rengiyle dikkat çeken bir tür.
Uğur Yıldız
1 2 3
Yorum eklemek için tıklayınız.