10lt litrede ne beslenir

Arlı M.Çevrim Dışı

İl: Konya
Arlı M.Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 19 Temmuz 2013 20:51
Yaw sıkıntı etmeyin onun yerine astronut besliyecem zaten 1000 litre kurdum sıkıntı yok walla 1000 litredede yaşamassa yuh artık bu balıkların derdi ne ?

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

yılmazbaşÇevrim Dışı

İl: Izmir
yılmazbaşÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 20 Temmuz 2013 02:21
[QUOTE=baykusTR] [QUOTE=yılmazbaş] [QUOTE=Süleyman.] [QUOTE=yılmazbaş] [QUOTE=baykusTR] [QUOTE=M123] Arkdaşlar madem 10 lt de doğru düzgün bişi beslenmiyor akvaryumcular nie satiyo bunları anlamadım şimdi ben beyaz prenses için kaç litre akvayum alayım [/QUOTE]

Küçük akvaryumlar genelde yavru ve hastalık olursa hasta olan balığı karantina altına almak için kullanılır.Akvaryumcular için balığın hiç bir önemi yoktur onun tek çıkarı paradır.Sen 10 litre'de yunus beslenirmi desen "evet" diyecekler bile vardır.Tabi hepsi böyle değil ama %85'i böyledir

Benim sana tavsiyem beta olabilecek en iyi tür bence beta.
[/QUOTE]
Beta 10 litrede sadece yaşar,  ama mutlu olmaz.
[/QUOTE]

Pet pardaktan kurtulan bir beta kendini bitkili 10 L de bulunca cennette olduğunu sanar .
[/QUOTE]
Sen otobüste küçücük bir koltukta saatlerce gidebilirsin o zaman oradan sonra seni sadece  10 metre karelik bir odaya kapatalım suyunu yemeğini verelim üstüne bir saksıda çiçek verelim cennette gibi olur musun? Elbette hayır. Betanın bir süre bardakta yaşamış olması onların 10 litrede yaşayabileceğini gösterir ancak asla mutlu olacağını göstermez.
[/QUOTE]

Beta en azından "hareket" edebilecek.Balığın mutluluğundan bahsediyorsun ama pet bardaktada halay çektiğini zannetmiyorum
[/QUOTE]
Bir balığa sadece hareket özgürlüğü vermeniz çok canice. Ben bardaktaki betalara da acıyorum sanki bardakta yaşar ama o akvaryumda yaşamaz demişim gibi konuşuyorsunuz. Ben her iki koşulda da betanın yaşayacağını biliyorum ancak balığın mutluluğu söz konusu burada bardakta yaşayan bir beta mutsuzdur ancak 10 litrede yaşatan betada mutsuzdur kötünün iyisi onun mutlu etmez ve ömrünü kısaltır. Onu 25-30 litrelik bir akvaryumda beslemeniz lazım ancak o zaman mutlu olur.

+1: [T]242147,Acun71[/T]

EmrahgngrÇevrim Dışı

İl: Zonguldak
EmrahgngrÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 22 Temmuz 2013 23:36
Balık katili olacağım param da çok dersen herbalığı dene :) fakat yaşasın güzel görünsün diyorsan ufak bi japon al yada betta. zaten bu işe başladınmı büyük akvaryum alırsın kesin :) 

herkeze saygı sevgiler...

TopraksuÇevrim Dışı

İl: Istanbul
TopraksuÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 23 Temmuz 2013 08:19
Sevgili Arlı M.10 lt.lik akvaryumu çoğumuz artık yeni doğmuş yavruları beslemek için kullanıyoruz.Eğer akvaryum hobisine yeni başlayacaksanız ve hevesliyseniz,hüsrana uğramamak için ilk etapta 50 cm' lik bir akvaryumla bu hobiye başlamanızı tavsiye ederim.Akvaryum hobisine ilk başladığımda bende 50 cm'lik bir akvaryumla başlamış,tecrübe edinene kadarda değişk türlerde balık beslemeye çalışmıştım.Tecrübe sahibi olduğunuzdan emin olmadan masrafa girmeyin derim.Çünkü akvaryum ölçüsü büyüdükçe,malzemelerinde maliyetleri artıyor.Örnek vermek gerekirse;Mesela küçük bir akvaryumda kullanabileceğiniz iç filitre,büyük bir akvaryum kurduğunuzda yeterli gelmiyor.Dış filitre kullanmak mecburiyetinde kalıyorsunuz.Bölecede maliyet artıyor.Size tavsiyem 50 cm'lik bir akvaryum kurun ve 10 lt'lik akvaryumunuzuda yeni doğan yavrularınızı beslemek için kullanın.

egouardÇevrim Dışı

İl: Bursa
egouardÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 27 Temmuz 2013 11:50
[QUOTE=Kemaza2000]10lt'de ciklet olmaz. Hayvana yazık edersin. Beta iyi gider ama filtre akvaryuma büyük gelir o yüzden hava motoruyla hortumlu küçük  bi sistem yaparsan hem beta'na ıyı gider hem'de yer kaplamaz. Zaten beta küçük alanda beslenebilen balıklardan biri zaten pet shop'lara sorsan sana gösterirle plastik bardakta verirler[/QUOTE]

Petshoplar plastik bardaklarla verirler.Bunun sebebi hacim istememesi değil kavga etmeleri.Yoksa o adamda biliyor 50 litreye koymayı.Bence 10 litreye betta bile olmaz.Bu benim duşuncem.10 litre akvaryumda bir arkadaşın dediği gibi anca artemia yada su piresi üretimi yapılabilir.Bettayı bardakta veriyorlar ve biraz araştırırsan çoğu kişi bundan şikayetçi.Bence her balık istenilen litrenin 40 litre fazlasında beslenmeli.Sonuçta oda canlı.

vedatyyÇevrim Dışı

İl: Bursa
vedatyyÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 27 Temmuz 2013 12:11
10 litreye olsa olsa salyangoz olur.

EmrahgngrÇevrim Dışı

İl: Zonguldak
EmrahgngrÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 29 Temmuz 2013 00:34
[QUOTE=vedatyy]10 litreye olsa olsa salyangoz olur.[/QUOTE]

sesli güldüm 

+1: [T]176785,whoami[/T]

shark22Çevrim Dışı

shark22Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 21 Ağustos 2013 17:09
yengeçte olur

asimozcanÇevrim Dışı

İl: Yurtdisi
asimozcanÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 22 Ağustos 2013 11:19
Yaw bu adam 1000 litre kurdum dio xd 10 lt den 1000 ltye xd

BluelifeÇevrim Dışı

BluelifeÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 22 Ağustos 2013 11:28
İçine biraz bitki ve tek tür olarak neon besle. Gayet uygun . 

shark22Çevrim Dışı

shark22Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 22 Ağustos 2013 15:39
[QUOTE=Faruk57] 10 litrede anca beta, japon veya karides beslenir. Neon falan beslenmez neonlar hareketli ve sürü balıklarıdır 5-6 tane neon neresine sığacak o akvaryumun ? Sığdı diyelim bu balıklar nerede hareket edecek ?  [/QUOTE]

japonda beslenmez

[QUOTE=Bluelife]İçine biraz bitki ve tek tür olarak neon besle. Gayet uygun . [/QUOTE]

neon asla olmaz beta için bile küçük ama idare eder

+1: [T]176785,whoami[/T]

BluelifeÇevrim Dışı

BluelifeÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 22 Ağustos 2013 15:58
[QUOTE=shark22][QUOTE=Faruk57] 10 litrede anca beta, japon veya karides beslenir. Neon falan beslenmez neonlar hareketli ve sürü balıklarıdır 5-6 tane neon neresine sığacak o akvaryumun ? Sığdı diyelim bu balıklar nerede hareket edecek ?  [/QUOTE]

japonda beslenmez

[QUOTE=Bluelife]İçine biraz bitki ve tek tür olarak neon besle. Gayet uygun . [/QUOTE]

neon asla olmaz beta için bile küçük ama idare eder
[/QUOTE]

Olmaz ise neden olmaz açıklamasıyla birlike yazarsan insanlar seni daha iyi anlar. O olmaz bu olmaz diye ortalığa sabit fikirler atmayın. 

10lt. bitkili tetra  tank. Gayet Şık tasarım . 
Link :
Bluelife2013-08-22 16:00:31

Berkay61Çevrim Dışı

Berkay61Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 25 Ağustos 2013 13:16
kardeşim sen sakın ciklet besleme o dediğin 10lt akvaryumda balık eziyet çeker.Onun yerine lepistes besle ama iyi bir tank olması lazım...)Berkay612013-08-25 13:18:12

Kardeşim benim ilk aldığım akvaryum 50 lt ydi ama şimdi 350 lt ve ciklet yunus besliyorum yavrularıda 50 lt hacmini biraz düşürerek yavruları ona koyuyorum 

hasançifçiÇevrim Dışı

İl: Çanakkale
hasançifçiÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 26 Ağustos 2013 10:45
[QUOTE=vedatyy]10 litreye olsa olsa salyangoz olur.[/QUOTE]

:)) harika ya