65*38*31 4 adet green terror

TürkÇevrim Dışı

İl: Istanbul
TürkÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 08 Ekim 2010 17:30
Slm arkadaslar forumma yeni uyelerdenim ve konuyu yanlis yeremi actim bilemiyorum. Umarim forumdan yasaklanmam yanlis actiysamda benim tankkim ilanda belirtigim gibi bu tankda 23 tane iceman beyaz sari blue ve zebra olmak uzere karisik turler besliyodum. Daha sonra green terrorlere merak sardim ve yaklasik 6-7 cm olan 4 green teror aldim ve bunlar diger baliklarimi bir sabah kalktigimda yaklasik 10 11 tanesini oldurmuslerdi. Sonra arastirdim ve green terrorle bu baliklar yasamiyolarmis ve hemen diger baliklari baska bir site araciligi ile sattim. Simdi elimde 4 adet green terror ve 1 tane botia macrocanta di galiba copcu var. Simdi bu tankima 4 green terorrunde fazla oldugunu ogrendim ve 1 erkek 1 disi birakmak istiyorum siteye nasil resim ekliycem onuda bilmiyorum. Bu baliklarla ilgili resimlerle anlatilan cinsiyet ayrimina baktim ve tam olarak bir ayrim yapamadim bu tankda ayrica bitkide koymak istiyorum fakat green terror tankinda bitki olmaz diyorlar. Akvaryumcular benim bir video sitesinden gordugum kadariyla bir cok green terror tankinda bitki var. Hem bana bu bitki konusunda aydilatirsaniz birde erkek ve disiyi gosterirseniz sevinirim. Simdi baska bi sitede resimleri yukledim fakat bu forumda vermem yanlis olur diye dusunuyorum. Ozelden mesaj atabilirseniz resimleri gosteren linkki verebilirim lutfen yardim edin birde her 15 gunde 1 1 maden suyunu akvaryuma dokoyorum. Genelde dib temizliginden sonra bunu yapiyorum. Cikletler sert suyu seviyolarmis arastirdigima gore bunun avantajlari veya dej avantajlari olurmu,cuce votoz almayi dusunuyorum. Bide temizlik icin bir sikinti yasarmiyim saygilarimla simdiden tesekkurler yorumlariniz icin.

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

akiFÇevrim Dışı

akiFÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 08 Ekim 2010 17:40
http://www.akvaryum.com/aequidens_sp_goldsaum_tatlisur_4_373.asp

Öncelikle aramıza hoş geldiniz. Yukarıda ki linklere göz atmanız faydalı olacaktır. Özellikle ilk linkte yer alan en az akvaryum hacmi kısmına dikkat ederseniz sevinirim.

İyi forumlar.

TürkÇevrim Dışı

TürkÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 08 Ekim 2010 17:52
Hos Bulduk bu arada. Cok tesekkurler yardiminiz ve verdiginiz linkler icinde saygilarimla

darXisÇevrim Dışı

İl: Eskisehir
darXisÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 08 Ekim 2010 21:19
O akvaryumda ne bahsettiğiniz balıklar ne de green terror olmaz.Elinizdeki balıkları götürüp hacminize uygun canlıdoğuran veya tetra türleriyle değiştirin.Green terror için tek başına bile olsa 200 250 litre civarı tank lazım.darXis2010-10-08 21:19:26

ZuckarÇevrim Dışı

Özel Üye
ZuckarÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 08 Ekim 2010 23:45
Siz ilk önce yanlış yapıp sonra araştırıp sonra konuya hakim olmadan tekrar yanlış yapmışsınız. Eskiden looney tunes çizgi filmlerinde Elmayra karakteri vardı bir anda gözümde canlandı. Belki günahtır belki değildir bilemem ama çok iyi biliyorumki onlarda can taşıyor ve dolayısıyla acı cekiyorlar. Eğer bu hobiyi yapmak istiyorsanız ya şartlarınıza göre tür yada istediğiniz türe şartları ayarlamalısınız. Bunları gerçekleştirmek içinde bilmeli ve sizden esirgenmeyen bilgiyide okumalısınız.

TürkÇevrim Dışı

TürkÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 09 Ekim 2010 00:56
Simdi ben bu green terrorleri aldigimda boyle bir akvaryumda duruyolardi zaten. Biraz baliklarim buyusun akvaryumuda mobilyali bir akvaryumma ceviricem. Şimdilik baliklar kucuk 5-6-7 cmler tam olarak boyutlarini bilmiyorum. Benim ozellikle sordugum soru ise green terror akvaryumunda bakila bilicek bitkilerdir akvaryumu bugun istesem bugun 500-600lt her neyseye ceviririm fakat bunla ugrasacak su anda vaktim yok. Zaten buyutmek icin planim var fakat hem yer olarak ayarlamam gereken hem zaman olarak ayirmam gereken durumlar soz konusu. Sizden istedigim bu hayvanlarin erkek veya disi oldugunu tam olarak nasil anlarim ve hangi tur bitkiler akvaryuma koyabilirim. Emin olun bende en az sizin kadar hayvan severim fakat baliklardan pek anlamiyorum. Yeni basladim bu  hobiye ve daha yeniyim anliycaginiz. Herkez hata yapabilir ben cikletin bir turu oldugu icin cikletlerinde birbiriyle gecindigini petshopdan ogrendigim icin bu sekilde bir hata yaptim lutfen yardimci olucaksaniz bana yardimci olucak bilgiler verin firca atar gibi yorum yazmayin Saygilarimla.

darXisÇevrim Dışı

darXisÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 09 Ekim 2010 02:19
Size yardım edebilmemiz için öncelikle 6 7 cm boya ulaşmış olan gt lerinizin 1 güncük bile olsa o tankta bakamayacağınız gerçeğini kabul etmeniz lazım.Amacımız fırçalamak değil,size yardım etmek.Ve inanın yardım etmemizin tek yolu da bu.O boyuta ulaşmış balıklar o tankta 24 saat daha geçirmemeli.2 cm falan deseniz anlarım ama 7 cm'den bahsediyorsunuz.Bir gt 8 9 cm civarında yavru verecek olgunluğa erişir  bunu düşünün.Balıklarınız damızlık altı şuanda ve ivedilikle büyük akvaryuma ihtiyaçları var.Erkek dişi konusunu merak ediyorsanız balıklarınızın davranışlarını gözlemleyin.Eş tutan olursa bir köşeye yuva yapmaya başlar.Ve diğer iki gt nin ölümü bununla beraber gerçekleşir.Bitki düşünüyorsanız anubias uygun olabilir.Ama ilk ihtiyaçları 120 50 60 boyutunda bir tank.darXis2010-10-09 02:28:39

TürkÇevrim Dışı

TürkÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 09 Ekim 2010 06:58
[QUOTE=darXis] Size yardım edebilmemiz için öncelikle 6 7 cm boya ulaşmış olan gt lerinizin 1 güncük bile olsa o tankta bakamayacağınız gerçeğini kabul etmeniz lazım.Amacımız fırçalamak değil,size yardım etmek.Ve inanın yardım etmemizin tek yolu da bu.O boyuta ulaşmış balıklar o tankta 24 saat daha geçirmemeli.2 cm falan deseniz anlarım ama 7 cm'den bahsediyorsunuz.Bir gt 8 9 cm civarında yavru verecek olgunluğa erişir  bunu düşünün.Balıklarınız damızlık altı şuanda ve ivedilikle büyük akvaryuma ihtiyaçları var.Erkek dişi konusunu merak ediyorsanız balıklarınızın davranışlarını gözlemleyin.Eş tutan olursa bir köşeye yuva yapmaya başlar.Ve diğer iki gt nin ölümü bununla beraber gerçekleşir.Bitki düşünüyorsanız anubias uygun olabilir.Ama ilk ihtiyaçları 120 50 60 boyutunda bir tank.[/QUOTE]Slm dedikleriniz uzere 100*50*60 olan bir akvaryum buldum anlasirsam fiyatta bunu almayi dusunuyorum.Heralde bu 300 litre yeterli olur.
HugoBoss2010-10-09 07:00:21

vipciogluÇevrim Dışı

Özel Üye
vipciogluÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 09 Ekim 2010 13:27
O boyutta o kadar cichled beslemeniz bile mucizeyken adı üzerinde terror olan bir balığı eklemenizde balıklarınız için cinayet olmuş.Forumu güzel araştırıp o yönde tür seçimi yapmak gerekiyor.Geçmiş olsun.

darXisÇevrim Dışı

darXisÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 09 Ekim 2010 13:47
[QUOTE=HugoBoss] ]Slm dedikleriniz uzere 100*50*60 olan bir akvaryum buldum anlasirsam fiyatta bunu almayi dusunuyorum.Heralde bu 300 litre yeterli olur.
[/QUOTE]
Eş tutmuş bir çift green terror için şuanki dehlizden on kat daha iyi olacağı kesindir vakit kaybetmeden alın size tavsiyem.Eğer başka bir amerikan türü daha eklemeyi düşünürüm derseniz 120 50 60 araştırın.

TürkÇevrim Dışı

TürkÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 09 Ekim 2010 19:53
[QUOTE=darXis] [QUOTE=HugoBoss] ]Slm dedikleriniz uzere 100*50*60 olan bir akvaryum buldum anlasirsam fiyatta bunu almayi dusunuyorum.Heralde bu 300 litre yeterli olur.
[/QUOTE]
Eş tutmuş bir çift green terror için şuanki dehlizden on kat daha iyi olacağı kesindir vakit kaybetmeden alın size tavsiyem.Eğer başka bir amerikan türü daha eklemeyi düşünürüm derseniz 120 50 60 araştırın.
[/QUOTE]simdilik baska bir tur dusunmuyorum fakat bir armatur aldim ve yaklasik 96 cm sunsun marka 3 tane 90 cmlik t5 florasandan olusuyor bunun icin 100*50*60 benim icin uygun olacak baktigim akvaryum 300 tl ve tasirma sistemi varmis sumpluymus fiyatta indirimm yapmadi fakat akvaryumda kadikoyde bende bakirkoyde oturuyorum yani karsida akvaryum nakliyeyle bana ne kadara gelir acaba vede fiyat nasil size gore yardimci olursaniz sevinirim

ZuckarÇevrim Dışı

Özel Üye
ZuckarÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 10 Ekim 2010 00:19
Oyle düz nakliyeci falan tutarsanız 200tl alır. Sen birilerine rica et gerekirse benzin parasını ver ama arabayla al hatckback arabalara sığar o korsan taksiyle felan anlaş. 300çok bu arada markalı yada yapma tank alsan aynı fiyata gelir. Tabii kafa motoru ve sumb sistemi sehpası dahilse iyi. Fakat sadece iki tank birkaç pvc boru olursa pahalı. Ayrıca sump sistemi zordur kullanabilecekmisiniz.

TürkÇevrim Dışı

TürkÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 10 Ekim 2010 00:30
[QUOTE=Zuckar]Oyle düz nakliyeci falan tutarsanız 200tl alır. Sen birilerine rica et gerekirse benzin parasını ver ama arabayla al hatckback arabalara sığar o korsan taksiyle felan anlaş. 300çok bu arada markalı yada yapma tank alsan aynı fiyata gelir. Tabii kafa motoru ve sumb sistemi sehpası dahilse iyi. Fakat sadece iki tank birkaç pvc boru olursa pahalı. Ayrıca sump sistemi zordur kullanabilecekmisiniz.[/QUOTE]vallahi hic daha once kullanmadim fakat dib temizligi yapmama gerek kalmadan temizliyo diye biliyorum kulanilisi zormu nasil bir sistem bu olay biraz aciklarsaniz sevinirim sumplu sistemde yapilmasi gerekenler neler birde ince kum kulaniyorum sumppun ince kuma bir zararri olurmu simdiden tesekkurler

darXisÇevrim Dışı

darXisÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 10 Ekim 2010 13:47
Kadıköyden bakırköye deniz otobüsü yok muydu?Fiyat da 6 liraTebessümYanınıza bir arkadaşınızı da alıp deniz yoluyla getirebilirsiniz akvaryumu.Tabi güzelce paketlenmesi kutulanması lazım. darXis2010-10-10 13:49:12