Arka fon nasıl yapılır ( Mümkün olduğu kadar kolay)

mehmetoncal2001Çevrim Dışı

İl: Osmaniye
mehmetoncal2001Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 01 Ocak 2012 16:20
Arkadaşlar ben fugal 2000 falan onlardan değilde sadece strafor bulabilirim. Ben strafordan ve diğer basit malzemeler ama sadece basit malzemelerden nasıl güzel bir fon yaparım?

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

oscarusÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Sivas
oscarusÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 01 Ocak 2012 16:23
http://www.akvaryum.com/Forum/arka_fve111;n_yapimi_resimli_anlatim_k32836.asp

BU DA BENIM ARKA PLAN ÇALISMAM REKLAMCIDAN ALDIGIM PILASTIK LEVHA ÜZERINE AKVARYUM SILIKONU ILE TASLAR YAPISTIRDIM.    alıntıdır.

BUNLARDA MALZEMELER HEM BASIT HEM ÇOK GÜZEL OLUYOR BALIKLARDA ÇOK SEVINDI..alınıtıdır.

efedenizÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Ankara
efedenizÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 03 Ocak 2012 21:50
Hocam , duvar karosu kullanmakta bir yöntem , ağır bir malzeme , ama sağlam yapıştırılırsa sıkıntı olmaz diye düşünüyorum , pek çok doğal taş desenli karo var , metrekaresi 25-30tl den alınabileceğini düşünüyorum örnek seramiksan pietra : 

burakuysalÇevrim Dışı

İl: Istanbul
burakuysalÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 04 Ocak 2012 09:40
[QUOTE=mehmetoncal2001]Arkadaşlar ben fugal 2000 falan onlardan değilde sadece strafor bulabilirim. Ben strafordan ve diğer basit malzemeler ama sadece basit malzemelerden nasıl güzel bir fon yaparım?[/QUOTE]

Mehmet bey uğraşmadan neyin sahibi olunuyor? fugal değil fuga her şeyden önce. fuga 2900 anti bakteriyel derz dolgusudur. Bu sayede balıklarınız etkilenmiyor zarar görmüyor. Straforun üzerine fuga kaplamazsanız taş görünümünü nasıl vereceksiniz? Sadece strafor görünür. Kısaca derz dolgusu kullanmadan 3d fon yapamazsınız. Ya da Arkaşımızın önerdiği gibi taş kaplama görünümünde hazır malzeme alıp yapıştıracaksınız ama emin olun el yapımı 3d fon gibi durmuyor. Onu alana kadar 3d fon yapmayın daha iyi bence.

Bir de bu forumda da yazan el emeğiyle 3d fon yapıp satan arkadaşlarımız var. onlarla temasa geçip hiç fugayla straforla uğraşmadan 3d fon sahibi de olabilirsiniz.

Kolay gelsin.