Beyaz Kap Lepistes

cintwizÇevrim Dışı

İl: Çanakkale
cintwizÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 30 Nisan 2011 00:53
30.04.2011 00.30 itbariyle hamile olan dişimi beyaz yogurt kabına koyup üstünü yarım bir şekilde kapattım. Sağda solda duyduğum şu beyaz kabın hünerini birde ben görmek istedim. İlgisini çekebilcek olan arkadaşlar için burdan bilgilendirme yapıcağım. Sabaha kadar Doğum olmazsa bir miktar su ekleyip ve biraz yemleme yapıp gene bekleteceğim.

Dişi balığın akvaryumdaki resmi

8-10 tane resim cekmeme rağmen ayarlımadım bir en iyisi bu  :)

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

AlienshowÇevrim Dışı

İl: Ankara
AlienshowÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 30 Nisan 2011 00:59
Gözlemlerinizi bekliyoruz hocam sanırım birde beyaz kap olayına forumda baksam iyi olur, ben duymamıştım.

Bir iki birşey okudum sizin de aynı sonuçları almanızı umuyorum.tugix2011-04-30 01:15:06

cintwizÇevrim Dışı

cintwizÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 30 Nisan 2011 01:18
Bayağı bir araştırdım ben bu konuyu . Yüksek verimli bir şekilde kullanan arkadaşlar varmış ve bende denemeye karar verdim ama umarım hüsran olmaz sonum.

*AKIN*Çevrim Dışı

Özel Üye
İl: Denizli
*AKIN*Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 30 Nisan 2011 01:23
Son günlerin modası beyaz yoğurt kabı . Hava ve ısı olayını nasıl yapıyorsunuz acaba ? Bende okudum forumda böyle doğum yaptıranları ama şansları varmış ki doğum zamanı gelmiş zaten. Uzun olsa sorun çıkardı sanıyorum. İnşallah sizde sorun çıkmaz detayları bekliyorum Muratcan bey. Sağlıklı balıklar.

cintwizÇevrim Dışı

cintwizÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 30 Nisan 2011 01:47
Eğer sabaha kadar doğurmazsa beyaz kabı ısı icin akvaryumun içine koyacağım ve içine iğne ile hava ve su akışı icin bir sürü delik delmeyi düşünüyorum.  Zaten bende doğum zamanı gelmiş dişimi aldım istediğim minumum yavru kaybı ve yeni bir teknik ögrenmek. cintwiz2011-04-30 01:48:05

sonre88Çevrim Dışı

İl: Erzurum
sonre88Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 30 Nisan 2011 02:04
Ben buyuk yogurt kapının heryerini küçücük deliklerle deldim orya bi hava motorutaktım ve ızgara yaptım kendimce yavrular geçebilecek şekilde ama anneleri gecemio bunu akvaryumun üst kısmına koydum vantuzla yapıştırdım akvaryumun üstünde duruyo aynı su aynı ısı aynı ph derecesi bu şekilde dogum daha kolay  onu fazla rahatsız etmeden karnını tok tutugunuzda yavruların yuzune bile bakmıyo bol yavrulu günler ....

pierrÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Istanbul
pierrÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 30 Nisan 2011 08:59
Yoğurt kabı yerine beyaz dondurma kabuna küçük delikler açıp akvaryumun içine koyarsanız daha iyi olacağı kanısındayım.Hem ısı farkıı olmayacak hem de su sirkülasyonu olacak.Bence tekbir de elden bırakılmamalı ve içine biraz rafya da konmalı.

cintwizÇevrim Dışı

cintwizÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 30 Nisan 2011 09:23
Sabah 9.25 hiç bir gelişme yok . Su değişimi yaptım biraz ve hava taşı koydum kabın içine.  İlerliyen saatlerde uygun bir kap bulursam akvaryumun içine koyucam.

pierrÇevrim Dışı

Özel Üye
pierrÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 30 Nisan 2011 09:37
[QUOTE=cintwiz]Sabah 9.25 hiç bir gelişme yok . Su değişimi yaptım biraz ve hava taşı koydum kabın içine.  İlerliyen saatlerde uygun bir kap bulursam akvaryumun içine koyucam.[/QUOTE] Balığı beyaz kaba aldınız diye hemen doğum yapmasını beklemeyin.Beyaz kap doğumu hızlandırmak için değil annenin stresini en aza indirmek bu sayede doğumdan dan sonra stresten kaynaklı ölümleri en aza indirmek ve anne balığın yavrularını yamemesini sağlamak için kullanılmaktadır.Siz ne yaparsanız yapın balık günü gelmeden önce dpğumu gerçekleştiremez.

cintwizÇevrim Dışı

cintwizÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 30 Nisan 2011 11:16
Doğumu geldi sayılırdı ağzı burnunda ki zaten doğumu hızlandırmak istesem tankımda yüksek ısı ile hallederim bunu. Sadece bilgilendirme amaçlı yazdım buraya.

pierrÇevrim Dışı

Özel Üye
pierrÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 30 Nisan 2011 12:50
[QUOTE=cintwiz]Doğumu geldi sayılırdı ağzı burnunda ki zaten doğumu hızlandırmak istesem tankımda yüksek ısı ile hallederim bunu. Sadece bilgilendirme amaçlı yazdım buraya.[/QUOTE] Tankın ısısını yükseltmek doğumu hızlandırmaz sadece kolaylaştırır.Öncedende söylediğim gibi zamanı gelmememiş ise siz isterseniz 35 derece yapın tankı yinede doğum olmaz ama zamanı gelmişse tank 22-23 derece bile olsa o balık doğurur.

cintwizÇevrim Dışı

cintwizÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 30 Nisan 2011 12:51
Pierr senmi beni benmi seni anlamıyorum anlamadım gitti :) Neyse teşekkür ederim bilgilendirmen için.

pierrÇevrim Dışı

Özel Üye
pierrÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 30 Nisan 2011 12:51

Anlaşılmıyacak birşey yok :D Asıl ben teşekkür ederim.

pierr2011-04-30 12:52:47

AlienshowÇevrim Dışı

İl: Ankara
AlienshowÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 30 Nisan 2011 15:12
Selamlar, doğum yapmasa da benim merak ettiğim yaptığınız gözlemlerde balığın hareketlerinde her hangi bir değişiklik oldu mu? Stres belirtileri var mı? Ya da sizin kendi gözlemleriniz nelerdir?