Ciklet Büyüme Hızı 200 litrede

SiberBelaÇevrim Dışı

İl: Istanbul
SiberBelaÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 18 Mayıs 2011 14:28
Ciklet Büyüme Hızı 200 litrede nasıl büyür arkadaşlar 20 tane ufak çikletim var 1 e 5 d sarı prenses 1 e 5 d yunus  ne kadar zamanda büyür arkadaşlar ciklet besleyen arkadaşlardan yardım bekliyorum ve ne tür yemler vereyim canlı yem vs marka önerirmisiniz ?

ve diger bir sorumda dip çekimini nasıl yapacagım? yani kaç günde bir ve nasıl dip çekimi yapmayı bilmiyorum.

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

MuroÇevrim Dışı

Özel Üye
MuroÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 18 Mayıs 2011 14:34
Dip çekim aparatı yada bir hortum vaasıtası ile haftada bir %20 yada %30 oranında yapabilirisiniz.Yem olarakta tetrabits,seraflora,seragreen,tetraprovegatable,tropikalsuprulinagranül vs yemler verebilirisiniz.

SiberBelaÇevrim Dışı

SiberBelaÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 18 Mayıs 2011 14:40
Bu yemler arasında en kolay bulunanı ve maliyeti ucuz olanı hangisi murat bey birde ben akvaryumcudan bi yem aldım üstünde bişey yazmıo sadece poşette onun ne oldugunu nasıl anlayacam

RAINMANÇevrim Dışı

İl: Izmir
RAINMANÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 18 Mayıs 2011 14:50
Akvaryumcunun sana verdigi yem kiloluk kutudan doldurdugu açık yemdir.
Bu tarz alacagım yemler daha uygun fiyatlı olacaktır.
Bu arada düzenli dip çekimi yaparsan balıkların büyüme hızında gözle görülür artış olacaktır.

SiberBelaÇevrim Dışı

SiberBelaÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 18 Mayıs 2011 14:54
Dip çekimi hortumla sürekli agzımlamı çekicem yani hiç bilmiyorum bi yardımcı olursanız sevinirim

Teşekkür Edenler: [T]184372,YasaK21[/T]

alpino24Çevrim Dışı

Özel Üye
İl: Adana
alpino24Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 18 Mayıs 2011 15:04
Damacanalardaki pompa mantığı gibi aparatında körüğü var onu pompalayınca zaten suyun kendi gelecektir.

SiberBelaÇevrim Dışı

SiberBelaÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 18 Mayıs 2011 16:35
Anlamadımki hangi malzemeler lazım ?

okuluptusÇevrim Dışı

İl: Balikesir
okuluptusÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 18 Mayıs 2011 16:57
Hiç dekor koyma. Alttan debi var bir kafa motoru ile. Günde 3-4 kez yemle. 1 yılda büyütürsün.

Ancak şunu unutma baskınlık savaşları olacak akvaryumda işte o zaman dekorkoy çünkü ölümler eydana gelir.

karideskisehirÇevrim Dışı

İl: Eskisehir
Gönderim Zamanı: 18 Mayıs 2011 17:24

Dip çekimini depodan benzin çeker gibi. Hortumun ucunu akvaryumun dibine tutun. Diğer ucunuda akvaryumdan alçak bir yerde tutun ve dışdaki uçdan pipetle çeker gibi çekin ve bırakın. Devamlı su akacaktır.

Bir de yem konusunda ekstradan artemia, su piresi kullanmanızı tavsiye ederim.

SiberBelaÇevrim Dışı

SiberBelaÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 18 Mayıs 2011 17:41

İl: Eskisehir
Gönderim Zamanı: 18 Mayıs 2011 17:45
Doğrudur. Artemia mix pakettir o ürün. Fakat sera kullanmanızı tavsiye etmem, çok sorun yaşayan oldu.
Mix kullanacaksanız omega mix kullanabilirsiniz. Seradan daha da iyidir.

Akvaryumunuz balıklar için yeterli. Tabi büyüdükçe balık sayısı azaltılmalı. Onun dışında güzel yem diyeti ile daha sağlıklı büyütebilirsiniz balıklarınızı. Hızlı büyütmek için hormon kullanmanız lazım. Öncelikle bu yanlışı düzeltelim. Uygun besinlerle besleyerek, normal süresinde, sağlıklı olarak büyütebilirsiniz. Tabiki de kaliteli yemle beslenen balığın diğer yemlerle beslenen balığa göre daha çabuk büyüyeceği kesin.

Farklı markalarda en az 2-3 yem edinip bu yemleri kullanın, bir miktar yavrularınız büyüyünce artemia takviyesine geçebilirsiniz.
Su değişimi de bu konuda önemli bir husus.

SiberBelaÇevrim Dışı

SiberBelaÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 18 Mayıs 2011 18:06
Şu anda zaten orta boydalar çok küçükde degiller canlı yeme başlamalımıyım ve birde sarı prensesler yukarda gezıyorlar yunuslar aşşagıda yunuslara gelmeden yem sarı prensesler bitiriyor günde kaç ögün yem vermeliyim ve başka önerileriniz varmı ?

E.G.E.M.E.NÇevrim Dışı

E.G.E.M.E.NÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 18 Mayıs 2011 20:41
Yemi sık sık azar azar verin.Yemin bir kısmını akvaryumun bir tarafına sarı prensesleri çekerek atın diğer kısımdan da yemin aşağı düşmesini sağlayın böylece yunuslar da yemiş olur.Ama yunusların aç kalacağını sanmam mutlaka onlar da yiyordur.Canlı yem daha küçükken protein ağırlıklı olduğundan büyümenin hızlanmasına yardımcı olur.Şimdi atarsanız da canlı yeme hayır demeyeceklerdir.İlla ki büyüme de etkisi olur ve severek tüketirler.

SiberBelaÇevrim Dışı

SiberBelaÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 18 Mayıs 2011 20:58
E.G.E.M.E.N omega mix canlı yem aldım şimdi onu 500 ml pete koydum akvaryuma koydum 24 saat dolunca onu süzüp  10 tane çikletime nasıl vericem yani ne kadar ilk defa kullanıyorumda lütfen yardımcı olun ne kadar vericem yani 10 tane cikletim var 15 tanede yeni dogmuş yavru var nasıl vermeliyim ?