Gebze'de Akvaryumcular

erkanzdemirÇevrim Dışı

İl: Kocaeli
erkanzdemirÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 10 Mayıs 2009 13:05
[QUOTE=babafirarda]selamun aleykum arkadaslar bugun basak 4 dugun salonunun yanındakı balıkçıya gıttım cokta memnun kaldım musterıyle gayet ıyı ılgılenıyordu arkadas.ben dah a yenı akvaryum aldım gayet ıyı bılgılendırdı fıyatlarıda fena degıl bır ıkı akvaryumcu gezdım assagı yukaru aynı dıyebılırım [/QUOTE]

Hayırlı uğurlu olsun.İyi hobiler.Biraz bahsedermisiniz aldığınız malzemelerden ne tür balık beslemeye başladınız akvaryum ekipmanlarınız neler akvaryum boyutlarınız nedir kaç balık aldınız ve buna benzer bilgilerinizi paylaşırsanız size diğer arkaşlarda öneri ve fikir verebilir böylelikle daha iyi bir başlangıç yapabilirsiniz.(Ayrıca yukarıda bahsettiğimiz yeni açılan nur akvaryumu ziyaret ederseniz akvaryum mağazaları ve akvaryumcu yaklaşımları arasındada farkları hissedebilirsiniz.Ayrıca size verilen bilgiler herzaman doğru olmayabilir diğer akvaryumcunun dediği ile son girdiğiniz akvaryumcunun sözlerini örnek akvaryumcu dedi demeden değerlendirme yaparak size söylenen ticari yalanları yakalayabilir ve doğru akvaryumcuyu bulabilirsiniz.)((Sözlerim yanlış anlaşılmasın başak akvaryum ve çalıştıran kişi kötü yanlış bilgilendirdi veya ticari satış kaygısından size fazla  malzeme sattı veya balık sattı demiyorum.))

Sayglıar.

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

noelbabaÇevrim Dışı

noelbabaÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 16 Mayıs 2009 17:51
iyi günler arkadaşlar gebzede yeni bir yer buldum gayette güzel ve temiz biryer artı içeride envayi çeşit balık var karidesten monoya argusa diskusa envayi çeşit tropheus türü var.hizmet güler yüzlü her konuda yardımcı olmaya çalıştılar ellerinde olmayan birşey olduğundada gün verip getirtiyorlar.yani kısacası hizmet hoşuma gitti .Yer ise gold bilgisayardan emniyet müdürlüğüne giderken sağda ipek düğün salonunun yanında okyanus pet shop zaten dükkanı görmemeniz imkansız dükkanın önünde maskot olarak adanalıdaki puktan var :)hatta internet sitesi bile var. www.okyanuspetshop.net  saygılarla biraz reklam gibi oldu ama hak ediyorlar gördüğüm ilgi karşısında hayran kaldım. 

erkanzdemirÇevrim Dışı

erkanzdemirÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 16 Mayıs 2009 18:30
Bugünlerde oradan birçok kez geçmeme rağmen hiç farketmedim.Dikkat edeceğim.Paylaşımınız için teşekkürler.

Sanırım Gebze eksikliği farkediyor yeni Petshoplar açılmaya başladı.

Karıncalar akvaryum.

Bugün işten eve dönerken gördüm Darıcada yeni bir petshop daha hizmete girdi.(Cumartesi günü kurulan pazarın olduğu caddede Darıca caddesinden 100 mt içerde.)Hayırlı olsun henüz yeni ama ilerde iyi bir mekan olacağa benziyor.
erkanzdemir2009-05-18 22:15:59

babafirardaÇevrim Dışı

babafirardaÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 20 Mayıs 2009 23:01
valla ne bılım akvaryumcu arkadasa guvendım yanı ılla alacaksın dıye fılan bıse yok demıyoda yınede dedıgın dogru walla kardesım bugun yıne gıttım balıklara ılac vıtamın filan aldım adama soruyom nederse alıyom walla benı bılgılendırın ya balık larımın 3 tanesi oldu kuyrukları curuyodu soledım mantar ılacı verdı yıne 1 tansı aynı sekılde cok uzuluyorum dogru ılacmı acaba daha ogrenmem gereken cok sey var.tesekkurler

erkanzdemirÇevrim Dışı

erkanzdemirÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 21 Mayıs 2009 21:13
[QUOTE=babafirarda]valla ne bılım akvaryumcu arkadasa guvendım yanı ılla alacaksın dıye fılan bıse yok demıyoda yınede dedıgın dogru walla kardesım bugun yıne gıttım balıklara ılac vıtamın filan aldım adama soruyom nederse alıyom walla benı bılgılendırın ya balık larımın 3 tanesi oldu kuyrukları curuyodu soledım mantar ılacı verdı yıne 1 tansı aynı sekılde cok uzuluyorum dogru ılacmı acaba daha ogrenmem gereken cok sey var.tesekkurler[/QUOTE]

Hastalıklar konusunda pek tecrübem yoktur.Birkaçkez ilaç kullandım fayda görmedim belki geç kalmış olabilirim sonra forumdaki ev yapımı ilaçları yaptım bu konudada başarılı olamadım şimdi ise ilaç kullanmıyorum öyle aman aman balık kaybım olmuyor genelde yavrularımda ilk günlerde ve takibinde gelişme aşamasında çok az sayıda kayıplar oluyor.Buradan benim kendi şahsi tecrübem sanırım uygun şartları sağlayabilip daha sonra bu değerleri sabit tutabilmek balık kayıplarını %80 lerde engelliyor benim görüşüm.Bir başka konu aldığınız balıkların zaten yorgun veya hastalığa yakalanmış balıklar olarak akvaryumcudan alınmasından yeni alınan balıklarda ölümler olmakta ayrıca ilk adaptosyon çok önemli bu  konuda forumda gerekli açıklamalar var balıkların akvaryuma adaptosyonu diye aratırsanız mutlaka bulursunuz.

AkvaryumİstanbulÇevrim Dışı

Kurumsal Üye
İl: Istanbul
AkvaryumİstanbulÇevrim Dışı
Kurumsal Üye
Gönderim Zamanı: 22 Mayıs 2009 18:20

Arkadaşlar merhaba;

Ben istanbulda olmama rağmen dükkanımı açtığımdan berri gebze ve civarına yolladığım veya gelip alan arkadaşımız çok oldu , dediğim gibi istanbulda olmama rağmen gelen her arkadaşın bana söylediği fiyatların çok yüksek olduğu yada çeşit olmadığı, burda ben akvaryumcu arkadaşlarada kabahat bulamıyorum .Nedeni gebzenin akvaryum ve çeşit yönünden potansiyeli.

Saygılarımla
Mert Akvaryum

bosslayerÇevrim Dışı

bosslayerÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 15 Haziran 2009 15:42
Arkadaşlar ben çayırovada oturuyorum.çiklet türlerinde yavaş yavaş tecrübe edindi.şimdi de yunuslardan yavru alma peşindeyim.Bildiğiniz  ucuz bi akvaryumcu varsa ilgileniim teşekkeürler

correct79Çevrim Dışı

Özel Üye
correct79Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 15 Haziran 2009 16:10
   Akvaryumculardan ziyade forumda ki ilanları takip etmenizi  tavsiye ederim...

samiyeÇevrim Dışı

samiyeÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 02 Kasım 2009 01:52

Akadaşlar gebze osman yılmazmahallesi kızılay caddesinde yeni bir akvaryumcu açıldı ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

dameÇevrim Dışı

dameÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 06 Kasım 2009 17:20
Bana  göre bu işi iyi yapmaya çalışan akse sapagındakı arkadaş elinden geldigince bilgilendiremeye çalışıyor tabiki oda tum gebzedeki akvaryumcualr gibi bilgi eksikligi var ama  gidermeye çalışıyor en azından bilmedigi şeyleri niliyormuş gibi yapmıyor digerleri gibi saygılar.

selim222Çevrim Dışı

selim222Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 08 Kasım 2009 03:22

Arkadaşlar ben trop beslıyorum ve gebzede ıkamet edıyorum

burda troplarla ilgili canlı veya mazeme bulmak oldukcazor oldugunu farkettim ve bundan 5-6 ay önce nur akvaryumun bodrumkatına üretimhane kurduk  fakat istedigimiz satışlar olmadı giderleri karşilamadı ve iptal etmek zorunda kaldılar. ben bilgimle gökhanbeye herşekılde yardımcı olurum . eger takıldıgınız birkonu olursa özellikle troplar konusunda elimden gelen yardımı yapmaya calışırım saygılarımla ...
selim2222009-11-16 15:22:25

akinozerÇevrim Dışı

Özel Üye
akinozerÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 08 Kasım 2009 18:05

Yanlışlık olduğu için mesajımı siliyorum..

akinozer2009-11-15 20:42:41

selim222Çevrim Dışı

selim222Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 15 Kasım 2009 20:01
Valla arkadaşım şimdi insanlar farklı düşünebilir ama ben sürekli gidiyorum ve ilgilenmeme gibi bişe olmadı belki o an işi vardır ilgilenememiştir insanlık hali olabilir.iş yapmama konusuna gelince tropeuslara karşı bi ilgi olmadı teşekkür.

akinozerÇevrim Dışı

Özel Üye
akinozerÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 15 Kasım 2009 20:40
[QUOTE=selim222]Valla arkadaşım şimdi insanlar farklı düşünebilir ama ben sürekli gidiyorum ve ilgilenmeme gibi bişe olmadı belki o an işi vardır ilgilenememiştir insanlık hali olabilir.iş yapmama konusuna gelince tropeuslara karşı bi ilgi olmadı teşekkür.[/QUOTE]

Sizin yazınızı ve kendi yazımıda tekrar okudum ve akvaryumcuları karıştırdığımı anladım Tebessüm Ben Nehir akvaryum ile Nur akvaryumu karıştırmısım, İkisininde başındaki ve sonundaki harfler aynı olunca öle oldu sanırım, Gökhan abiyi bende tanırım, yaptığım yanlışlıktan dolayı özür diliyorum ve yazımı düzeltiyorum saygılar.  

Bu arada Selim bey sizde hangi trop türleri mevcut.
akinozer2009-11-15 20:50:02