İşte Amerikan Rüyası

mekrögÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Istanbul
mekrögÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 03 Mayıs 2013 22:33
Onurcum, benim tankın videosunu bir kere daha izlersen sağ tarafta yerde yatan ve ortada bir kemer oluşturan 2 kökü, yaklaşık 1'er metre, tanesini 70 liraya almıştım bir sene önce Maltepe petten. 400 lira sanırım Adana fiyatı. sen kurulum zamanı haber et, buradan sana kök için destek oluruz. 

Timsah balıkları ile ilgili tecrübeme gelince, kesinlikle FH gibi tek beslenmesi gereken ve saf avcı bir balık. Aro bile açlık terbiyeme cevap verip kuru yem yemeye başladı ancak bunlar hala canlı yem dışında hiç bir şey yemiyorlar ve "timsah ağızları" uzunluğunda olan her canlıya! dikkat edin her canlıya av muamelesi yapıyorlar. bugün 10 cm olan bu balık doğada 2 metreye varırken kapalı devre sistem akvaryumlarımızda sanırım en aşağı 40 cm olacaktır ki o vakit ağız uzunluğu 10 cm civarını bulacak, o ağıza sığdırabileceği türleri sizlerde gayet iyi biliyorsunuz. 

Uzun lafın kısası Alligator Gar'lar, şu ana kadar ki gözlemlerime dayanarak söyleyebilirim ki karma için hiç de uygun bir tür değil. 

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

Onur NergizÇevrim Dışı

Özel Üye
[B]10751,2[/B] [B]7454,3[/B]
İl: Adana
Onur NergizÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 03 Mayıs 2013 22:58
Görkem abi çok teşekkür ederim tekrardan gösterdiğin ilgi ve alakaya.Adanada ortalama 20-50 liraya satılan köklerden bir tanesini şuan 35 litrelik akvaryumumda kullanıyorum gerisini siz düşünün. :) 
Uzun zamandır büyük akvaryum kurmak istiyordum fakat imkanlar el vermiyordu.Şimdi her yönlü biraz daha rahatım bu sebeple bir tane kurayım şöyle sağlam bir amerikan karma sonrasında keyfime bakayım diyorum.Alligatör gar yabancı videolarda gördüğüm kadarı ile sakin bir yapıya sahip ancak tecrübe etmek lazım.Senin balıklar şimdiden avcılık belirtisi gösteriyor mu abi tank arkadaşlarına karşı?
Çünkü Köksal abinin geçmiş sayfalarda eklediği eski karma amerikan tankındaki alligator garın oldukça pasif ve yeme atak olmayan bir canlı olduğunu tecrübe ettiğinden bahsetmişti Köksal abi.

mekrögÇevrim Dışı

Özel Üye
mekrögÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 03 Mayıs 2013 23:16
Ben yemden bahsetmiyorum ki onur, her türlü canlıdan bahsediyorum. ağzına sığdırabileceği her türlü canlı... canlı yem olarak verdiğim feederları nasıl avlıyorlar görmen lazım. hatta youtube'da videosu da var. kullanıcı adım gorky12. oradan aratıp gambusya avı 3 isimli videoyu izlersen görebilirsin.

Bu arada DP'nin tanıtım konusunu açtım

DP ile ilgili fotoğraf, video elinde olan varsa oraya yüklerse sevinirim. şimdiden çok teşekkürler 
mekrög2013-05-03 23:18:22

RustyÇevrim Dışı

Özel Üye
[C]2,1,119401[/C] [B]7567,2[/B] [B]8834,3[/B]
RustyÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 03 Mayıs 2013 23:41
Görkem abinin dediği gibi Timsah balıkları bence de bizim(rüyadaki topluluk) yaptığımız hobinin tam olarak bir parçası değil.Yılanbaş,Timsah balığı, devasa kedi balıkları, datnoid gibi türleri bir arada bakanları MFK'da görüyoruz.Çok harika canlılar.Yanlış anlaşılmasın kötü bir tercih değil ama başka bir boyut bence. Bir alt basamak olan P.Bass ve Arawona'ları tercih ederim açıkcası.

sezerdmnÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Bursa
sezerdmnÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 03 Mayıs 2013 23:45
Bende arowana tercih ettim daha yavru ama fena havalı
Buda benim tanıtım talihsizlik durdum durdum görkem abinin tanıtım açtığı saatte güncelledim

Enez Çevrim Dışı

Enez Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 03 Mayıs 2013 23:59

Gormek abi, tankina ve baliklarina kocaman Masallah, umarim saglikli bakmaya devam edersin.Bende ruya takibi sonucu 200 ltden 576 lt transfer oldum bugun itibariyle.Guzel ornekler icin tesekkurler. 

sezerdmnÇevrim Dışı

Özel Üye
sezerdmnÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 05 Mayıs 2013 11:51
[VID]http://www.youtube.com/watch?v=eXuaus9y1Zk[/VID]
Benim yeni küçük arowanam

Hakan ÇapcıoğluÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Ankara
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 05 Mayıs 2013 20:02
Bunlarda benden gelsin....
Hakan Çapcıoğlu2013-05-05 20:07:12

mekrögÇevrim Dışı

Özel Üye
mekrögÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 05 Mayıs 2013 20:14
Hakan abi Pearsei'nin hastasıyım, camına kapına mukayet ol, bir gece ansızın  

hepsine teker teker maşallahhh!

ilhansefaolgacÇevrim Dışı

Ziyaretçi Engelli
İl: Erzurum
ilhansefaolgacÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 05 Mayıs 2013 20:49
Bir tane de benim keratalardan...

Şaka maka Amerikan cikletleri dururken insanlar neden başka tür besler ki? Amerikancıların akvaryum aleminin entellektüel kesimi olduğunu düşünüyorum bazen :)

Özel Üye
İl: Ankara
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 05 Mayıs 2013 21:04
[QUOTE=mekrög]Hakan abi Pearsei'nin hastasıyım, camına kapına mukayet ol, bir gece ansızın  

hepsine teker teker maşallahhh!
[/QUOTE]
Nedemek Görkem bütün heryeri açarım sen gel  yeter....

sezerdmnÇevrim Dışı

Özel Üye
sezerdmnÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 06 Mayıs 2013 01:35
Abiler konu açtım ama esas uzmanlar burda bi el atarmısnız ?
Arowanaım sanki sırt kısmı eğri gibi geldi

mekrögÇevrim Dışı

Özel Üye
mekrögÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 06 Mayıs 2013 23:15
Bugün Maltepe Petten 7 adet Silver Dolar aldım. 2,5 3 cm civarılar. Alligator Garların yanına ekledim bir kaç tane feeder ile birlikte ama sonra baktım ki gar'lar feederları değil Silver Dolarların peşinde, hemen garları DP'nin sumpa gönderdim. Biraz boylandıktan sonra 7'sini birden DP'ye ekleyeceğim. 

ViejaÇevrim Dışı

Özel Üye
ViejaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 07 Mayıs 2013 00:24
Görkem bu dolarlar ne zaman boylanacak ta ana tanka girecek yani demek istediğim en azami boyuna bile gelse o tankta başlarına her şey gelebilir.