Japon Balığı Tür Değişikliği ( Okumalısınız )

ne3dy0uÇevrim Dışı

İl: Istanbul
ne3dy0uÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 27 Mart 2013 21:19
Yarın 50 litre japon balığı akvaryumumda tür değişikliği yapıyorum canlı doğurana geçmeyi düşünüyorum veya sadece neon beslemeyi. Sizce ne besleyebilirim? 50 litrede 4 adet orta boy japon balığı besliyordum. 2 aydır kurulu akvaryumum. Litre sıkıntısından dolayı 3 tane hastalık geçirdiler, Su çok çabuk kirleniyor. Şunu anladımki japon balıkları için büyük tanklar veya havuzlar daha uygun olur. Balıkların sağlığı açısından, Japon akvaryumu kurmadan önce iyice araştırma yapmak gerekir. Yani forumda görüyorum 30 litreye 5 tane japon alsam olurmu gibisinden. Bence almayın güzel bir ortam oluşturamazsınız, üzücü sonuçlar olur.

Yani sahip olduğunuz balığa güzel, sağlıklı bir ortam kurmayı istiyorsanız yazdıklarımı önemseyin.

Litre oranı çok önemli balıklar için, güzel bir araştırma yaptıktan sonra kurun akvaryumunuzu.

ne3dy0u2013-03-27 21:25:39

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

58Semih58Çevrim Dışı

İl: Sivas
58Semih58Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 27 Mart 2013 21:23
Hocam önce güzel bir tercih yapmışsınız bende ilk japonla başlamıştm çok kirletiyorlardı suyu bitkili canlı doğuran kurdum ve şuan çok memnunum bence sizde içine 1e 3d lepiste 1e 3d moli koyarsanız çok güzel olur bitkide koymayı düşünüyorsanız akvaryuma ayrı bir renk katar ben 2 çöpçü  daha koydum tabandaki yemleri yiyorlar gayet temiz ve sağlıklı bir arkvaryumum var..

ne3dy0uÇevrim Dışı

ne3dy0uÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 27 Mart 2013 21:25
[QUOTE=akvaryum5858]Hocam önce güzel bir tercih yapmışsınız bende ilk japonla başlamıştm çok kirletiyorlardı suyu bitkili canlı doğuran kurdum ve şuan çok memnunum bence sizde içine 1e 3d lepiste 1e 3d moli koyarsanız çok güzel olur bitkide koymayı düşünüyorsanız akvaryuma ayrı bir renk katar ben 2 çöpçü  daha koydum tabandaki yemleri yiyorlar gayet temiz ve sağlıklı bir arkvaryumum var.. [/QUOTE]

Eyvallah. Japonlar suyu kirletiyor ama bununda bi nedeni var hocam küçük tanklardan bakıldıklarından dolayı oluşan bi sonuç. Düşük litre veya fanus balığı değil japon balığı daha büyük tankları hakediyor.

Lepistes veya neon yapmayı düşünüyorum Hocam.

58Semih58Çevrim Dışı

İl: Sivas
58Semih58Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 27 Mart 2013 21:27
Ben dış filitreli 160 litrede bakmıştım yine aynı sonucu verdi taban acayip kirleniyordu 2 günde bir dip çekimi yapmak zorunda kalıyordum

Mehmet FerhatÇevrim Dışı

İl: Ankara
Mehmet FerhatÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 27 Mart 2013 21:55
[QUOTE=ne3dy0u] Yarın 50 litre japon balığı akvaryumumda tür değişikliği yapıyorum canlı doğurana geçmeyi düşünüyorum veya sadece neon beslemeyi. Sizce ne besleyebilirim? 50 litrede 4 adet orta boy japon balığı besliyordum. 2 aydır kurulu akvaryumum. Litre sıkıntısından dolayı 3 tane hastalık geçirdiler, Su çok çabuk kirleniyor. Şunu anladımki japon balıkları için büyük tanklar veya havuzlar daha uygun olur. Balıkların sağlığı açısından, Japon akvaryumu kurmadan önce iyice araştırma yapmak gerekir. Yani forumda görüyorum 30 litreye 5 tane japon alsam olurmu gibisinden. Bence almayın güzel bir ortam oluşturamazsınız, üzücü sonuçlar olur.

Yani sahip olduğunuz balığa güzel, sağlıklı bir ortam kurmayı istiyorsanız yazdıklarımı önemseyin.

Litre oranı çok önemli balıklar için, güzel bir araştırma yaptıktan sonra kurun akvaryumunuzu.

[/QUOTE]

Çok güzel bir açıklama yapmışsın abi tür ve sayı olarak tabi bol bitki 1e 3d plati 1e 3d lepistes 6 veya 4 bronz çöpçü başkasıda olabilir komando falan ama bronzlar daha dayanıklı ve görsellik açısından süper 2 cüce vatoz öneririm.

Aynı sorunu bende yaşamıştım 70 litrede 4 japon besliyordum artık bıkmıştım dip çekim yapmaktan dediğiniz gibi koiler gibi havuzda veya büyük hacimde beslenmeli.

ne3dy0uÇevrim Dışı

ne3dy0uÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 28 Mart 2013 19:07
.ne3dy0u2013-03-28 21:38:30