Yavru ölümü

OkanÇevrim Dışı

İl: Istanbul
OkanÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 08 Aralık 2007 00:58
  Arkadaşlar,aynı konulu çok başlık var ama çoğunu inceledim,yanıt bulamadım.Daha önce platy yavrularında yaşadığım bir sorun şu anda lepistes yavrularında var.Gayet sağlıklı iken yavruların kuyrukları aniden üçgen şeklinde kısılıyo ve zayıflayıp 5-6 gün içinde ölüyorlar.Toplu ölüm yok,birer birer ölüyorlar.Yetişkinlerde kesinlikle aynı belirti yok.Yavrular ana tankta tülle boydan ayırdım,mekan geniş.Vucutlarında en ufak benek,pamuklanma,erime vs.yok. su değerleri sabit,dip çekimini aksatmıyorum.yemleme günde iki kez,cmrts pazar çok sık ve azar azar.Çok üzücü neden öldülerini anlamıyorum.İki günde bir yemlemeyi balık vitamini ile ıslatıp yapıyorum...

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

zebracikletleriÇevrim Dışı

İl: Çanakkale
Gönderim Zamanı: 08 Aralık 2007 01:04

Arkadaşım her yavru balıklar bu durum ile karşılaşabilirler.Aralarından bünyesi sağlam olanlar sağ kalır.Ve bir yavrudan diğerine geçebilir.Sana tavsiyem;örneğin 15 yavru varsa onları 5 er 5er ayrı yerlerde tut.Birde yeteri kadar yem at suları temiz olsun,çok sıklıkta da sularını değiştirmezsen iyi olur.

Saygılar..
zebracikletleri2007-12-08 01:09:10

OkanÇevrim Dışı

İl: Istanbul
OkanÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 08 Aralık 2007 01:10
  Teşekkür ederim,bir yavrudan diğerine geçebilir derken belli bir hastalıktanmı bahsettiniz?
  Bu arada %20-30 civarı yavru kaybı normal demek istediniz sanırım.

İl: Çanakkale
Gönderim Zamanı: 08 Aralık 2007 01:13

Yok.Aslında birkaç sebebi olabilir.Yavruların biri öyle olursa diğerleride ondan etkilenebilir ve direnci kırık olanlar daha çokabuk ekilenirler.

muratyavasÇevrim Dışı

İl: Bursa
muratyavasÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 08 Aralık 2007 01:40
Kuyruk kısılması canlı doğuranlarda karşılaştığım bir sorun du , su ısısına dikkat edin  ve şunu da unutmayın kalan yavru balıklar bu hastalığa karşı bağışıklık kazanacaktır. ve daha dayanıklı damızlık olacaktır tabi uygun şartları sağladınız takdirde. muratyavas2007-12-08 01:41:29