Piranha'nın Akvaryuma Adapte Olma Süreci

enespasaÇevrim Dışı

İl: Balikesir
enespasaÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 10 Temmuz 2016 10:07
Merhaba dün akvaryumcuda 2 adet 6 cm boyunda natteri gördüm. Elimdeki parayla bir tanesini alabildim. Almadan önce sordum tek beslenebilir balık, solucan vb şeyleri verebileceğimi söyledi akvaryumcu. Neyse bu elemanı akvaryuma ekledikten sonra çok hırçınlaştı Israil sazanlarımın kuyruğunu parçalamış. Kırık testinin içini mesken tutmuş geleni geçeni kovalıyor. Şuan 2. Günü bendeki sabah solucan bıraktım sazanlar afiyetle yedi öteki ilgilenmedi. Sazanları kovalıyor yüzgeçlerini ıstırmaya çalışıyor. Bu natteri tahminen ne zaman benden yem yiyebilir?

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

sneakheadÇevrim Dışı

İl: Izmir
sneakheadÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 10 Temmuz 2016 13:10
Öncelikle arkadaşım iyi hobiler
Fakat şöyle bir durum var ki natteri ler sürü hayvanıdır ve doğada aslına bakarsan avcı bir balık değildir. Leşci diye tabir edilebilir, bana kalırsa tek beslemen uygun olmaz kendi türünden en az 6 7 adetlik bir sürü oluşturman balıkların sağlığı açısından çok iyi yönde olgulara sebep olacaktır. Akvaryuma yeni geldiği için uyum ve alışma sürecinde doğal olarak bir stres meydana gelir ki sürü halinde bakılsaydı bu süreci daha kısa atlata bilirlerdi ki kaldiki sazanlarla veya başka cinslerle beslenmesi uygun olmayan bir türdür henüz ufak olduğu için biraz çekingen olması gayet normal ve farklı cinsler olduğu sürece bu tarz uzuvl tartaklaması neredeyse sürekli olacaktır ki kendi türleri içinde dahi bu tarz davranışlara rastlanır tavsiyem sazanları çıkarıp yanına kendi cinsinden balık eklemek olacaktır iyi hobiler... :)

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir