Betta Akvaryumu Kurmak İstiyorum.

ardaayildizÇevrim Dışı

İl: Istanbul
ardaayildizÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 06 Haziran 2018 05:34
Öncelikle herkese merhaba, bundan 5 - 6 sene belki daha fazla ilk kez bir beta balığım oldu ve o günden beri beta balıklarına sempati duyar oldum o balıktan başka bir balık beslemek istemiyorum nedense.

Fakat çocukluğuma denk gelmiş olması o zaman ve balıkla 1 hafta ilgilenip daha sonra ilgilenmemem kötü bir başlangıç oldu benim için, evde kedi, köpek vb. bir şey besleyemiyor olmamdan dolayı tekrardan, beta besleme kararı aldım ama bu sefer öyle iş olsun diye değil akvaryumu gören herkesi ve beni büyülemesi güzelliğini göstermesi için bakmak istiyorum.

Şimdi arkadaşlar bazı temel unsurları biliyorum bu balık hk. fakat sıfırdan bir tesisat kuracağım 1 dişi ve 1 erkek almak istiyorum, bana akvaryum önerisi ve dekor önerisi gibi ne önerilerde bulunursunuz.

Yavrulatmak hemen aklımda yok ama bir dişi bir erkek yinede olsun istiyorum, şimdilik bana kaç litre akvaryum lazım?

1. Akvaryum ve Litre.
2. Aksesuar - Isıtıcı hava motoru vb.
3. İstanbul için betaları nereden temin ederim oturduğum bölgede petshop yok eminönü var aklıma gelen ama orada fiyatlar çok faiş.

Şimdiden teşekkürler.

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

ErenBugraÇevrim Dışı

İl: Izmir
ErenBugraÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 06 Haziran 2018 05:46
Merhaba ,

İlk amaç balığı rahat ettirmek olsun [:)] Gereken en az 30 Lt tank, hava motoru+pipo filtre veya şelale filtre, kış yaklaşırken ısıtıcı..Bitkili ve ağaç köklü bir tank betanın hoşuna gidecektir buna göre bitkiye uygun bir kum. Sadece erkek alın zira erkek ve dişiyi sürekli aynı tankta tutamazsınız.

Buyrun üretim ile ilgili konu;
[URL]https://www.akvaryum.com/Forum/betta_uretimi_puf_noktalari_k600488.asp[/URL]

Sağlıklı hobiler.

Beğenenler: [T]71002,Emre Zaim[/T]
+1: [T]71002,Emre Zaim[/T]

BadWolfÇevrim Dışı

Özel Üye
BadWolfÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 06 Haziran 2018 18:43
Bi dişi bir erkek olacaksa 30-40 lt civarı bir tankı ortadan bölebilirsiniz. İkisi beraber yaşamazlar. Onun dışında betta için min. hacim 10 lt olarak verilir. Isıtıcı olmazsa olmazdır, filtre şart değildir ancak su temizliğine yardımcıdır , fazla akıntı yapmayan bir filtre uygundur. Mercan kırığı kum yada kayalar dekorda bulunmamalıdır, su yumuşak olmalıdır.

ardaayildizÇevrim Dışı

ardaayildizÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 07 Haziran 2018 04:38
Dişi ve erkeğin aynı tank'ta olmayacağını biliyorum amacım 3-5 ay sonra yavru almak belki süre dahada uzayabilir alacağım balıkların durumuna göre değişecektir hava motoru kısmından pek anlamam nasıl bir hava motoru tavsiye edersiniz fotoğraf kaynak vb. bir şey eklerseniz sevinirim. Birde forum içerisinde Betta satan arkadaşlar var mı?

BadWolfÇevrim Dışı

Özel Üye
BadWolfÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 07 Haziran 2018 09:29
[QUOTE=ardaayildiz]Dişi ve erkeğin aynı tank'ta olmayacağını biliyorum amacım 3-5 ay sonra yavru almak belki süre dahada uzayabilir alacağım balıkların durumuna göre değişecektir hava motoru kısmından pek anlamam nasıl bir hava motoru tavsiye edersiniz fotoğraf kaynak vb. bir şey eklerseniz sevinirim. Birde forum içerisinde Betta satan arkadaşlar var mı? [/QUOTE]

Forum içinde de facebook üzerinde de üretici ve satıcılar bulmanız mümkün. Ne kalitede ne tarz birşeyler aradığınıza bağlı

D064NÇevrim Dışı

İl: Konya
D064NÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 12 Haziran 2018 23:45
Eğer high-tech bir bitkili akvaryum yapmaya bütçeniz el veriyorsa çok güzel olur.