Peygamber Devesi akvaryumu

_Eresbos_Çevrim Dışı

İl: Konya
_Eresbos_Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 12 Eylül 2014 12:32
Elimde 150 litre akvaryum var onu satıp yerine hep istediğim peygamber devesi akvaryumu yapacağım 
Tecrübesi veya fikri olan arkadaşlar yardım edebilirmi ? 
Hiç birşey bilmiyorum bu hayvan hakkında lütfen en ufak yorumu dahi esirgemeyin 
Besleme olarak un kurdu düşünüyorum canlı 
Akvaryum kaç litre olsun ? dibine ne kullanayım bide lamba filan tek fikrim akvaryum küp olsun istiyorum :) 
Doğru yere açtımmı onuda bilmiyorumda neyse :) bitkilendirme olarak seranın su gübresini ve bitki olarak çimen filan düşünüyorum ama fikir lazım :) Aydınlatma olarak florasanmı yoksa akkor mu kullansam bide nerede bulacağım :) Elinde olan varsa kargo ile atabilirmi :) karşı taraf ödemeli bide un kurduda elinde olan varsa atabilirmi :) 

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

MSAÇevrim Dışı

[B]10504,3[/B]
İl: Gaziantep
MSAÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 12 Eylül 2014 12:42
Peygamber devesi akvaryum canlısı mı?

mutwareÇevrim Dışı

İl: Ankara
mutwareÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 12 Eylül 2014 12:55
[QUOTE=_Eresbos_]Elimde 150 litre akvaryum var onu satıp yerine hep istediğim peygamber devesi akvaryumu yapacağım 
Tecrübesi veya fikri olan arkadaşlar yardım edebilirmi ? 
[/QUOTE]

Peygamber Devesi'nin suda yaşamayan bir canlı olduğunu belirteyim.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Peygamberdevesi

_Eresbos_Çevrim Dışı

_Eresbos_Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 12 Eylül 2014 15:28
Biliyorum Ona özel bir teraryum düşünüyorum konya içinde veya bulabilecek olan varmı kargo ile yollayabilecek ? 

Serkan OdabaşıÇevrim Dışı

Özel Üye
[C]5,1,124083[/C] [B]12552,2[/B]
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 12 Eylül 2014 16:09
Furkan bey çocukken yaz aylarında dönem ,dönem beslemişliğim var,balkona kurduğum akvaryum içinde dallar ve saksıda bitkilerle kendimce aklımın yettiğince doğal ortam yapardım bilgisayar yok soracak insan yok gizli saklı iş çevirirdim .Lakin beslenme durumu sıkıntılıydı denemeler yapar en çok neyi sevdiğini anlamaya çalışırdım anladımki tombul örümceklere bayılıyordu zamanımı ona örümcek aramayla geçirirdim .Peygamber devesi ilk gördüğümde beni muzzam etkileyen bir canlı olmuştur hala etkisindeyim bilim adamları bu canlı hakkında ikiye bölünmüş bir durumda , biri böcek familyasına koyarken bir diğeri hayvan olduğunu düşünüyor .Ben onu sınıflandımak istemiyor ona tek kelimeyle saygı duyuyorum muazzam bir avcı ve kamuflaj ustası ,umarım küçükte olsa katkıda bulunabilmişimdir.Bu arada çok obur olduğunu hatırlatayım ve ekleyimki yaz bitimine doğru serbest bırakırdım istemeyerek mevcut ihtiyaçlarından ötürü.

_Eresbos_Çevrim Dışı

_Eresbos_Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 12 Eylül 2014 16:17
Çok yardımcı oldunuz yaşadığınız yerde hala varmı ?
Bana kargo ile atabilirseniz çok iyi olur :) Bide iyi oldu kafamda iyice akvaryuma mangrove kökü koyacağım tabana 1-2 gecko düşünüyorum Un kurdu ile besleyeceğim :) tek sorum peygamber böceği uçabilirmi ?

Özel Üye
[C]5,1,124083[/C] [B]12552,2[/B]
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 12 Eylül 2014 16:18
Benim oturduğum yerde gecekondu çoktu ve benimgibi meraklı bri için muazzam bir ortam yaratıyordu bahçe, ağaç , çiçek kısacası ortam vardı bu canlıları görme şansım vardı ne yazıkki ilaçlama ,beton yapılaşma onlardan geriye sadece hatıralarını bıraktı ,ben bu canlıları yaşadığım yerde görme şansına sahiptim ama şimdilerde çok sık arazide gezen biri olmama rağmen hiç raslamadım üzgünüm sanki silinip gittiler lakin senelik iznimde kafama koydum bulucam dedim .Anamur,ayvalık,kaz dağları, çanakkale ,bozca ada abartmıyorum aradım .Umudumu kestiğim bir anda ALLAH yüzüme güldü kuruması için astığım havlumda duruyordu seni yerde ararken havlumda buldum dedim nasıl mutlu olduğumu anlatamam onu birgün alıkoydum izledim durdum içimden bir ses onu eve götür diyordu ama yol uzun ya ölürse diye tekrar doğaya saldım.Umudumu kaybetmedim arazi beni bekliyor bulursam seve seve bi yolunu bulup size haber veririm.Bu arada neler yaptığınızı takibe alıp izliyicem bende heyecanlandım peygamber devesinden sonra yemen bukalemununu tavsiye ederim akvaryumlardan fırsat bulunca bu muazzam canlıyı misafir etmek isterim.NOT:Hiç uçtuğuna şahit olmadım.
Serkan Odabaşı2014-09-12 16:51:30

_Eresbos_Çevrim Dışı

_Eresbos_Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 12 Eylül 2014 20:27
Ben şuan geckoya döneceğim bukelemunlar pahalı geliyor :) 

ama belli olmaz :) bir anda peygamber devesinede dönebilirim :)

McDuffÇevrim Dışı

İl: Izmir
McDuffÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 10 Ekim 2014 01:18
Canlı yemden başka bişey yemez ben besledim 3 ay kadar her gün yarım saat böcek arardım ondan biraz sıkıntılı.

RakıŞişesindekiBalıkÇevrim Dışı

Gönderim Zamanı: 10 Ekim 2014 12:05
Özellikle küçük böcekler ile besleniyor ve canlı olarak vermeniz gerekiyor. Ben çok uzun süre yaşatamamıştım, gerçekten asil görünüşlü bir canlı. 

ReptimannÇevrim Dışı

İl: Istanbul
ReptimannÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 10 Ekim 2014 19:06
Mantis teraryumun boyutu mantisten mantise değişiyor ve küçük boy mantisler için saklama kabı yeterken dev mantisler için 20.20.30 luk terraryum gerekiyor ve mantis isterseniz ben size getirebilirim.

_Eresbos_Çevrim Dışı

_Eresbos_Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 10 Ekim 2014 20:29
Çok sağlam şans var :) Tam mantisten ümidi kestim geniculata'ya geçtim :)  Ama mantis almam artık ömrü çok az 6-9 ay yaşıyormuş  Bide artık siparişini verdim tarantula'nın son derece güzel oldu yakında fotoğrafını atacağım 

MatmanKaraÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Kocaeli
MatmanKaraÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 14 Ekim 2014 21:57
Her yıl 2-3 ay besler daha sonra doğaya geri salarım. Avlanmasını izlemek gerçekten çok keyiflidir. Canlı yem hariç, hayvanın karakterine bağlı et,kıyma..vs yiyebiliyorlar. Ama onuda bir iple oynatarak kaçıyormuş havası vermek gerekiyor. 

Ortamları çok büyük olmasına gerek yok zira pek hareket etmez. İkisi bir araya geldiklerinde biri ölene kadar kavga ederler o yüzden tek kalmaları gerekiyor.