Green terror yanına?

pckobatÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Amasya
pckobatÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 13 Mart 2010 11:49
Merhaba arkadaşlar 1 metre bombeli akvaryumumda 4 adet g.t 4 adet astranot vardı.Tabi astranotların olmayacagını biliyordum özel bir durumdan aldım.Elimden çıkarıyorum.Onları g.t'lerden 2 sinide sattım şşu anda eş tutmuş bir g.t ile 2 astranot kaldı onlarıda satacagım.Şimdi eş tutmuş g.t min yanına renk katacak bir tür var mı?Balıklarım yavru atacak ken agresif oluyor.Bu agresiflige dayanabilecek ve akvaryumda sorun olmayacak bir tür öneriniz var mı?Akvaryum 2 balıkla fazla boş gibi oldu bir tane daha eş tutmuş bir balık olursa çok daha hoş olacak ama var mı?Tank yaklaşık 200 litre şimdiden teşekkürler.İyi forumlar herkeze...

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

aysbergÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Kayseri
aysbergÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 13 Mart 2010 12:21

theoÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Izmir
theoÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 13 Mart 2010 12:24
200 litrede eş tutmuş gt yanına başka balık koymazsanız iyi  olur.Çünkü alan kısıtlı.Ve gt eş tutma faaliyetlerine girişince fazlaca sertleşir.Tank 400-500 litreden küçükse çift gt nin yanına ne koyarsanız koyun problem olur.Bence elinizdeki çiftle devam edin.Ekleme yapmayın.Keyfini çıkarın.Bol yavrular.

darXisÇevrim Dışı

İl: Eskisehir
darXisÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 13 Mart 2010 12:25
Hacim az fakat bir çift gt için değil.Astronotları gt ler parçalamadan elden çıkarmakla çok doğru yapıyorsunuz tebrik ederim.Tankınızdaki balıkların boyutlarını bilmiyorum ama bence tek tür gt besleseniz daha iyi.Yok illa da bir tür daha ekleyeceğim derseniz zebra ya da mücevheri düşünebilirsiniz.Yalnız yavrulama döneminde gt leri akvaryumdaki diğer balıklardan bir sineklik veya cam bölmeyle ayırmanız lazım,başka türe kesinlikle acımazlar.

pckobatÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Amasya
pckobatÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 13 Mart 2010 12:39
O zaman eklemeye gerek yok g.tler rahat rahat yaşasın:)Aslında ben astronotta almıyacaktım ama 2tane20cm ve 2tane13-15cm ye 65cm akvaryumda bakıyolardı.Onları daha geniş bir hacime kavuşturmak için aldım.Yoksa o akvaryumda astronot beslemeye kalkmazdım:)Akvaryum 1metre oldugu için bir çift g.t ye yeterli.Herkeze teşekkür ederim.İyi forumlar.