beyaz lekeler...

tuval80Çevrim Dışı

İl: Içel
tuval80Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 07 Ağustos 2009 11:30
Aranıza yeni bir japon dostu olarak sizlerden yardim rica ediyorum..55 litreye yakın akvaryumumda 4 japon 2 de copcu besliyorum ama japonlarimdan birinde resimdeki gibi kuyruk kısmında bir bolgede beyazlık ve yırtılmalar gozlemledim cok canım sıkıldı..bir arkadasım sera bactopur kullan dedi.. bende baska bir akvaryumum olmadigi icin bir kap icinde birkac damla bactopur damlatip balıgı orda birkac saat tutuyorum ama dogru yaptigimdan emin degilim..zar zor 2 resminide cektim bana yardimci olurmusunuz bu nedir mantarmı yaksa kuyruk yırtılması baska bişeydenmi kaynaklı..normalde haftada bir yuzde 30 ksım su degiştirken simdi hergün az miktarda degişitiriyorum..su duzenliyici ve nitrivecde kullaniyorum ama...ne yapmaliyim uzman arkadaslar?istemiyorum bu balıgın olmesini ayrica diger balıklarima bulasirmi?hicbirinin istahinda azalma yok bu balık dahil...

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

cgtyÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Ankara
cgtyÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 07 Ağustos 2009 11:47

Arkadasım forumu arastırmanı öneririm, Anladıgım kadarıyla mantar oluşmuş. Yeni konu acmadan önce forumu arastırırsak forum kirliliği önlemiş oluruz.

tuval80Çevrim Dışı

tuval80Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 07 Ağustos 2009 12:00
Gercekten yeni taniştigim bir forumda bu kadar kibar!!! birinin olacagınu dusunmemiştim..arastirdim arkadasım ama her kafadan ayri bir ses olunca sormak istedim...forumlarda bunun icindir...laf etmek icin yazmayin biliyorsanız yazın bence...

scholarÇevrim Dışı

İl: Istanbul
scholarÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 07 Ağustos 2009 15:25
Resimden tam anlaşılmıyor. Beyaz bölgelerde pamuklaşma var mı? Böyle minik minik pamuklar takılmış gibi olur kuyruğa. Beyaz benek de olabilir mantar da.

mustafagecgelÇevrim Dışı

mustafagecgelÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 07 Ağustos 2009 15:34
Evet pamuklaşma şeklinde ise mantar, Yok nokta nokta çok ufak beyaz lekelerse beyaz benektir. Resimlerden anlaşımıyor. İkinci resimde iki notatada beyazlıklar var ama tam anlaşılmıyor onlara bakarak mantara benziyor. Ama daha net fotoğraflar koyarsanız daha net cevaplar alırsınız. mustafagecgel2009-08-07 15:35:06

tuval80Çevrim Dışı

tuval80Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 13 Ağustos 2009 11:25
Bende mantar olabilecegi suphesiyle 6 gündür baligimi karantina tankında micofishle tedavi etmeye calişiyorum ama o beyazlıklar gecmedi ve  bana pamuk pamuk gibide gelmiyor buyumesine baglı bişi olabilirmi bu arada son 2 gündürde balıgım yemlemeye istahli saldirmasina ragmen cigneyip cigneyip cıkarmaya basladi yemi...ne yapmaliyim 

mustafagecgelÇevrim Dışı

mustafagecgelÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 13 Ağustos 2009 11:39
Bence balıkta birşey yok yoksa bu sürede iyice kötüleşir ölebilirdi. Eğer beyaz lekelerde bir değişme yoksa büyüme esnasında japonlarda kuyruklarda o şekilde pütür alanlar oluşuyor. Balığınızı normal akvaryumunuza alın ve rahat bırakın derim. Bu balıklar gerçekten dayanıklı balıklardır. Oksijensiz kalmadıkça, yemsiz kalmadıkça, akvaryuma dinlendirilmiş su koyduğunuz sürece emin olun hiç birşey olmaz. Su değişimlerinide %30 luk oranda yapın. Gerisini doğalarına bırakın. Emin olun sağlıklı olacaklar.