strafordan arka fon (buda benden)

ayhan8mÇevrim Dışı

İl: Eskisehir
ayhan8mÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 23 Kasım 2012 23:27
Malzemeler :
- 2 adet 100x50x5 cm ölçülerinde strafor
- 2 adet akvaryum silikonu antibakteriyel olması yeterli
- 1 adet 5 kg ki çok geldi kalekim fugo filex 2300
- 1 adet polisan renklendirici siyah renk su bazlı olacak

İlk önce straforları birbirine silikonla yapıştırıyoruz üzerine ağır bişeyler koyup 1 gün bekliyoruz.

Kafamıza göre bir şekil veriyoruz.falçatayla derin oyuklar açıyoruz ki 3d gibi görünsün daha önceden ölçtüğümüz dış filtre hortumunun geleceği yeri arkadan oyuyoruz ve karşılıklı delik açıyoruz kayanın altına denk gelmesi lazım sırıtmaması için.

Derz dolgu ile siyah boyayı karıştırıp cıvık bir kıvam elde ediyoruz ilk katı vurup 1 gün sonra 2. katıda vuruyoruz.İlk katın siyah tonda olması önemli en son atacağımız kat 2 ton daha açık olacak bu arada fonu akvaryuma sokabilme için 2 ye bölüyoruz.

Bunlarda son hali tam istediğim gibi olmadı renk olayını tutturamadım sanırım.
birde canlı bitki koymak istiyorum bu akvaryuma tropheus mori moliro var kumda mercan kırığı ne tür bir şey önerirsiniz.
Yorumlarınızı bekliyorum...

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

kayiboyuÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Giresun
kayiboyuÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 23 Kasım 2012 23:40

İlk zamanlar yapılan arka fonlara bakınca sizinki daha profesyonelce ve görsel olmuş. Bu iş dahada gelişecek ama şu kadarını söyleyeyim yinede yapaylıktan kurtulamamış. Öndeki taşlar renk olarak arka fondan o kadar farklı ki adeta havadan sonradan düşmüş gibiler ve oluşturamadığınız doğallığı iyice bariz kılmış. Umarım eleştirilere açıksınızdır. Renk olayına gelince kötü durmamış ama tavsiyem gri ve siyah tonları kullanmanız. Tabiki siyahı kullnaırken ölçülü davranın sadece gölgelendirme ve derinlik oluşturmada kullanın. Gri ton gerçekten hoş duruyor. Öndeki taşları renk tonu olarak arka fona takın renkte taşlarla değiştirin. Ayrıca arka fonunuzda oluşturulan kaya dekorları keskin kenarlı öndeki taşlar yuvarlak öndeki taşları şekil olarakta fona uydurun ve taşlarla fon arasında fazla boşluk bırakmayın ki kopup düşen kaya görüntüsü oluşsun. Saygılar.

ayhan8mÇevrim Dışı

İl: Eskisehir
ayhan8mÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 23 Kasım 2012 23:44
Taş ayarlamaya çalışıcam bunlar elimde olanlar zıtlık yaratmak için koymuştum ama doğal olmadı haklısınız bu ilk denemem bakalım ilerde tekrar denicem tabiki.

invulnerableÇevrim Dışı

Ziyaretçi Engelli
İl: Istanbul
invulnerableÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 24 Kasım 2012 00:02
Şunu söylemeliyim ki daha doğrusu itiraf etmeliyim ki şimdiye kadar bu sitede beni görsel açıdan tatmin eden bir çalışmaya rastlamadım.Ta ki bu çalışmayı görene kadar.Daha resim açılırken işte bu dedim.Tebrik ederim.

kayiboyuÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Giresun
kayiboyuÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 24 Kasım 2012 01:47
http://www.akvaryum.com/forum/birbirinden_guzel_akvaryum_resimleri_arsivim_(3d_fon)_k532521_sn2.asp

Bu başlıktaki fonları incelemenizi tavsiye ederim. Sizde yetenek var ve eminim ki buradaki modellerden birini pek ala yapabilirsiniz.

CanAkkusÇevrim Dışı

İl: Istanbul
CanAkkusÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 24 Kasım 2012 10:20
Bu güzel çalışmanız için tebrik ederim.İleride daha iyi işler çıkarıcağınız belli oluyor tebrikler. Çok beğendim :)