Balık seçimi

RedCapOrandaÇevrim Dışı

İl: Bursa
RedCapOrandaÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 23 Mayıs 2009 21:40

Öncelikle sağlıklı balıklar beyler,,

Yazın melek türlerine geçmeyi düşünüyordum ki Amerikan Rüyası konusunu gördükten sonra Orta amerikann karması yapacağım(Allah izin verirse).En sevdiğim türler Green Terror(bu olmazsa olmazım gibi birşey çok harika bi balık)severum,Rainbow,Astronot,midas,FH(tek bakılması gerekir ama bir yazıyim dedim),Ve kolay bulunabilecek diğer orta amerika türleri.Bursada oturuyorum yan bursada bulabileceğim türlerden hepsi olabilir.120x60hx50 akvaryumda balık dağılımı nasıl olmalıdır?Yeni tür tavsiye edeceklerin resim eklemesi rica olunur:DGörmem lazım:DSaygılar,Yapacağınız yorumlar için şimdiden teşekkürler.

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

antalyasupireciÇevrim Dışı

İl: Antalya
Gönderim Zamanı: 23 Mayıs 2009 21:47
Konuyu açmışsın iyi güzel ama büyük bir bütce gerekcek yazdığın türler için en az bir 500 litrelik tankın olması lazım (1 er tane koymak istesen bile) bunu filtresi ısıtıcı vs 1000 tl yi gecer demedi deme. Bu gözterdiğin akvaryuma 1 çift astronot koy geç derim ben yada bir çift gtantalyasupireci2009-05-23 21:48:51

RedCapOrandaÇevrim Dışı

RedCapOrandaÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 23 Mayıs 2009 21:51
Isıtıcı vs tesisatım kurulu benim dediğim hepsinden bir tane değil...İçlerinden hangileriyle bir kombinasyon oluşturabilirim?Soru bu...

Gönderim Zamanı: 23 Mayıs 2009 22:00
Valla kombinasyon için çok şansın yok 1 oscar 1 gt yada  10 balıklık rainbow kolonisi kurabilir ayrıca 1 çift midas koyabilirsin f.h unut tek başına 800 lıtre ıstıyor zaten 2 tane f.h bıle yan yana bakmak çok zor texas da koyabilirsin ama görsellik istiyorsan bulubilisen e.b.j.d koy derim.

RedCapOrandaÇevrim Dışı

RedCapOrandaÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 23 Mayıs 2009 22:02
Şimdi kardeş benim kafamdaki asıl yatan soru rainbow-severum?yoka tek tür astro yapmayı düşünüyorum.

Gönderim Zamanı: 23 Mayıs 2009 22:10
Valla bir büyüğün olarak ve astronot beslemekte olan biri olrak öneririm gerçekten çok akıllı balıklar ve tankın çok ideal ölçülerde.

kose2456Çevrim Dışı

İl: Izmir
kose2456Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 03 Temmuz 2009 00:07
Bencede astronot olabilir koloni biçinimde yada e.b.j.d olabil ama biraz pahalı olur harika balıklar.yada güzel bir g.t çift çok balık atma az ve çift at bence onalrı seyretmekte gayet guzel olur.

JokerÇevrim Dışı

İl: Ankara
JokerÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 03 Temmuz 2009 18:45
Âkvaryum hacmi 360 litre .Bu  akvaryumda Bir çift midas veya bir çift Flowerhorn bakılabilir.Karma akvaryum için yeterli değil ama bir adet astronot bir adet greenterör Rainbow bu balıkların yanında ufak ve barışçıl kaçacağından tavsiye etmiyorum Rainbow yerine jack dempsey , texas veya severum ekleyebilirsiniz.