Egg Thumbler için destek

0NURÇevrim Dışı

İl: Istanbul
0NURÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 07 Ocak 2010 18:59
Arkadaşlar aşağıda yaptığım kulukça makinasını iki farklı krema pompasından yaptım. Bu nedenle iki parça tam oturmadı hava boşlukları var ama yerinden çıkmaz. Üst kısımda ise uzun cubuk kullanma imkanım yok çünkü takılacak yer yok malesef. Şimdi bu makinayı tamamen mi suya batırayım yoksa azcık üstte kalcak şekildemi olsun. Birde hava taşı kullanmak iyimidir ? Grashakei dişimi çok rahatsız etmye başladılar devamlı kovalanıyor, ayıracak başka tankımda şimdilik yok, tamirden gelmesi kurmam 3-4 haftayı bulucak gibi. Yumurtaları kusturup koysam acaba bir problem olurmu. Yardımcı olursanız çok sevinirim riske atmak istemiyorum daha fazla.

ONUROS2010-01-07 19:02:32

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

E_C_NÇevrim Dışı

İl: Konya
E_C_NÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 07 Ocak 2010 20:45
Tamamen suya batırılması gerekir. Hava taşı artı ya da eksi bir avantaj sağlamaz. İçerisine deneme amaçlı köpük parçaları koyup çalıştırın. Hareketleniyorsa problem yok. Hava ayarına dikkat edin yumurtaları hafifçe çevirecek şekilde ayarlayın.

0NURÇevrim Dışı

İl: Istanbul
0NURÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 07 Ocak 2010 21:12
Köpük parçalarını havalandırıyordu, balığı kusturdum yumurtaları koydum ancak bu sefer dönmedi yumurtalar. Anneyi kovaya aldım yumurtaları geri toplattım ağzına. Beceremicem ben bu işi en iyisi kendi haline bırakmak. Tecrübem olmadığından akvaryumun içindeki diğer balıklardan daha tehlikeliyim şuan Dil%20Çikarma