Molly Üretim

makifkÇevrim Dışı

makifkÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 10 Ocak 2010 22:55
Herkese iyi günler. Kendi çapımda molly üretmek istiyorum. Akvaryumum 20 lt. sanırım 1 e 2 veya 3 dişi alabilirim. Yanalrına da bir tane vatoz düşünüyorum. Sizce nasıl olur?
 Molly yavrusunun canlı doğuranlar içinde büyük olduğunu okudum. Daha zevkli olur gibi geliyor. Bi de yavruları çabuk büyüyor ve annelerinin yeme içgüdüsü daha azmış. bunları öğrendim, eğer yanlış bildiğim varsa düzeltin lütfen. Son olarak molly yavrusu ne kadarda 2-3 cm olur ve molly dayanıklı bir canlı doğuran mıdır?

Şimdiden tşkler. Konunun bana ve merak eden arkadaşlara yararlı olabileceğini düşünüyorum. Şimdiden tşkler.. :)

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

Caner AlçılıoğluÇevrim Dışı

İl: Usak
Caner AlçılıoğluÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 10 Ocak 2010 23:13

Moli balıkları canlı doğuran türünden oldukları için 1-1,5 ayda bir doğururlar. Bu yüzden akvaryumunuz çok çok küçük siz 100 lt-150lt bir akvaryum alın küçüğüde yavruluk yaparsınız...Bu akavryumda doğum olsa bile 2 ay sonra hiçbir şekilde sığamazlar ve çoğu yavru ölür.

ixzedÇevrim Dışı

İl: Bursa
ixzedÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 10 Ocak 2010 23:52

Moli yavrularının diğerlerine göre büyük doğduğu doğrudur. Ancak yavru yeme konusunda diğerlerinden aşağı kalır yanları pek yok. Önlerine gelen hemen herşeyi ağızlarına alma iç güdüsüsüne sahipler.

Yavruları aynı akvaryumda büyütmek isterseniz size bitki tavsiye ederim. Sakın yavruluk kullanmayın. Yavru gelişim hızını yarı yarıya düşürüyor. Caner beyin dediği gibi daha büyük bir akvaryum temin edip 20 lt. lik akvaryumunuzu yavruluk olarak kullanmanız daha sağlıklı olur.

Bol yavrulu günler.

makifkÇevrim Dışı

makifkÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 11 Ocak 2010 23:21
Bu zamanlar alamam biraz annem sorun çıkartıyor da :) Zaten ben 1 erkek 2 dişi felan atmayı düşünüyorum kalabalık olmayacak. Yavrular büyürse de akvaryumcum alır diye düşünüyorum. Yanına da bi vatoz sorun olmaz heralde. Bir de çok mu narin mollyler arkadaşlarım genelde öyle diyorlar. Son olarak da renk olarak nasıl önerirsiniz ben erkeği siyah dişileri beyaz olarak düşünüyorum.

saygılar...