Japon Baligi Yem Sorunu

ksktmyÇevrim Dışı

İl: Izmir
ksktmyÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 14 Ekim 2017 17:34
Forumda arastirdim fakat somut bir sonuca varamadim.60lt akvaryumumda 4 adet kucuk boylarda japon baligim var.ilk basta rotifish granul yem almis.yeme karsi isteksizlerdi.sonra sera goldy pul yem aldim.bu yeme deli gibi saldirircasina yiyolardi.son olarak sera goldy granul yem aldim.bu yemi de rotifish granul yemde olduğu gibi yemediler.Tecrubeli arkadaslar kaliteli temel yem ve yardimci yem olarak ne önerirsiniz?

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

bjkalleyÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Yurtdisi
bjkalleyÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 15 Ekim 2017 01:27
Japonların yem seçmesi ilginç omuş. Sera japon yeminde meşhurdu. Sevdikleri yemden devam edin, japonda büyütme için en önemli şey sık su değişimi.

+1: [T]5853,SaRCoPhiLiuS[/T]

livethelifeÇevrim Dışı

İl: Bilecik
livethelifeÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 15 Ekim 2017 02:13
Yemi keşfedememişlerdir. Japonlar pek yem seçmezler. Rotifish granül biraz kabız yapıyor. 2 günde 1 vermek daha iyi. Goldy color spirulina, tetra golfish, kurutulmuş karides ufalayarak. Bunlar iyidir. Biraz daha pahalı hikari yemler var onlarda olabilir. Bunların haricinde herşeyi yerler sadece protein ağırlıklı beslemeyin.

ksktmyÇevrim Dışı

ksktmyÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 15 Ekim 2017 11:33
Tesekkurler

Sheyda27Çevrim Dışı

Özel Üye
İl: Gaziantep
Sheyda27Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 15 Ekim 2017 12:26
Muhtemelen granul yemleri buyuk oldugundan yiyemediler cunku japonlariniz ufakmis onun disinda japonlar asla yem secmez.
Pul yemlerden tercih edin buyuyene kadar ya da granulleri biraz ufalayarak verin yiyeceklerdir.

ksktmyÇevrim Dışı

ksktmyÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 17 Ekim 2017 11:40
[QUOTE=Sheyda27]Muhtemelen granul yemleri buyuk oldugundan yiyemediler cunku japonlariniz ufakmis onun disinda japonlar asla yem secmez.
Pul yemlerden tercih edin buyuyene kadar ya da granulleri biraz ufalayarak verin yiyeceklerdir.[/QUOTE]

Tesekkurler

ksktmyÇevrim Dışı

ksktmyÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 27 Ekim 2017 13:40
Granul yem verdikten sonra baliklari dikkatlice izledim.Galiba granul yemler dibe cokmedigi icin hemen yemiyorlar.Su yuzuyine cikarlarsa granul yemi yiyiyorlar.Baliklari yem icin su yuzeyine alistirmak istemiyorum.Pul yemde sıkıntı yok fakat bu granul yemlerin dibe batmasi icin ne onerirsiz?

ilker85Çevrim Dışı

İl: Sakarya
ilker85Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 29 Ekim 2017 11:42
[QUOTE=ksktmy]Granul yem verdikten sonra baliklari dikkatlice izledim.Galiba granul yemler dibe cokmedigi icin hemen yemiyorlar.Su yuzuyine cikarlarsa granul yemi yiyiyorlar.Baliklari yem icin su yuzeyine alistirmak istemiyorum.Pul yemde sıkıntı yok fakat bu granul yemlerin dibe batmasi icin ne onerirsiz?[/QUOTE]
Bir çay tabağı içerisine akvaryumdan az miktarda su alıp granül yemleri içine atın ve beş dakika bekletin yemler su içerisinde yumuşar ve akvaryuma döktüğünüzde dibe batar ..Ayrıca bu şekilde kabızlığı ve yemin sindirim zorluğunu da önlemiş olursunuz..

Sheyda27Çevrim Dışı

Özel Üye
İl: Gaziantep
Sheyda27Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 29 Ekim 2017 11:56
Ben yemlerin suya bekleyilip verildiginde besin degerlerini biraz kaybettigini dusunuyorum bu sebeple yemi batirmak yetine batan yemleri tercih edebilirsiniz.mesela jbl gold pearls harika batan temel yemlerdrn sera granugreen de batan yemlerden.yem alirken bu bilgilere de dikkat etmenizi oneriririm.

Beğenenler: [T]176666,Müptela[/T]
+1: [T]176666,Müptela[/T]

MüptelaÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Istanbul
MüptelaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 29 Ekim 2017 12:57
[QUOTE=Sheyda27]Ben yemlerin suya bekleyilip verildiginde besin degerlerini biraz kaybettigini dusunuyorum bu sebeple yemi batirmak yetine batan yemleri tercih edebilirsiniz.mesela jbl gold pearls harika batan temel yemlerdrn sera granugreen de batan yemlerden.yem alirken bu bilgilere de dikkat etmenizi oneriririm.[/QUOTE]
Seyda hanima sera granugreen hariç katiliyorum o yem benim baliklarda sıkıntı yapiyor kaldıki çok kaliteli bir yemde değil

EnginsaglamÇevrim Dışı

Özel Üye
[C]3,3,161210[/C]
İl: Ankara
EnginsaglamÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 29 Ekim 2017 14:59
Japonların yem yemedikleri, yeme karşı ilgisiz oldukları tek zaman su dengelerinin bozulduğu zamandır, yem haricinde birazda buna dikkat etmelisiniz

ilker85Çevrim Dışı

İl: Sakarya
ilker85Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 29 Ekim 2017 16:10
[QUOTE=Sheyda27]Ben yemlerin suya bekleyilip verildiginde besin degerlerini biraz kaybettigini dusunuyorum bu sebeple yemi batirmak yetine batan yemleri tercih edebilirsiniz.mesela jbl gold pearls harika batan temel yemlerdrn sera granugreen de batan yemlerden.yem alirken bu bilgilere de dikkat etmenizi oneriririm.[/QUOTE]
Jbl gold pearls batan yem olsada sert bir yemdir bu sebepten direk vermek benim gözlemlediğim balığı yoruyor..bu yemden bende kullanıyorum yıllardır ıslak ve kuru olarak attığımda kuru iken balıkları sindirim açısından biraz daha zorladığını gördüm..Tabi bu kullanana kalmış illa böyle olacak diye bir şey yok amaç balıkları yormadan kabız yapmadan beslemek ..