Sineklik

AmraÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Istanbul
AmraÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 11 Kasım 2011 19:36
Herkese hayırlı akşamlar arkadaşlar önemli bir şey danışaçam size .
Şimdi benim akvaryumu 3ce bölmem icab ediyo ve bunu pimapenciler'de sipariş üzerine yapılan sineklik ile yapmayı düşünüyorum .
Fakat sorun şu ki sinekliklerin çerceveleri boyanmış aliminyumdan bu olay suya zarar verirmi açaba ?
Suya salınım yaparmı .....benim akvaryum  130X45X50 ölçülerinde 3 bölmek istiyorum .

Amra2011-11-11 19:37:20

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

h.ibrahimkaleÇevrim Dışı

İl: Ankara
h.ibrahimkaleÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 11 Kasım 2011 19:58
Güzel bi düşünce...

Salınım yapması konusunda, sonuçta yağmur suyu görüyor o sineklik pencerede yani su, ısı gibi etkenler zarar vermez diye düşünüyorum. Tabi üstadlar ne derler bilemem. Benim düşüncem bişi olmaz yönündedir. Saygılar.

yalin07Çevrim Dışı

Özel Üye
İl: Antalya
yalin07Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 11 Kasım 2011 19:58
Selamlar.

Aytekin bey, pimapencilerin kullandığı sineklik çerçevesini 4-5 yıl önce yıllarca kullandım, çerçeve beyaz renk olan,suya en ufak salınım yapmadı, endişeniz olmasın,akvaryumu bölerken içten içe ölçüyü alırken yarım cm boşluk vererek yaptırın,yaptırdığınız sineklik bölmelerini vantuzla sabitlemenize gerek yok,zaten belli bir zaman sonra vantuz iş görmüyor,su hortumlarından 2 cm gibi parça kesip maket bıçağıyla bölüp,sineklik bölmeleri ile cam arasına sıkıştırın, iyi çalışmalar diliyorum.

BALIKÇIMÇevrim Dışı

BALIKÇIMÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 11 Kasım 2011 20:00
Alüminyum çerçeveler içine su girmesinden dolayı bir müddet sonra oksitlenecektir zira profillerin içi boyasızdır.Bana kalırsa illa sineklik mantığı ile bölmek istiyorsanız nalburdan sineklik telini(plastik malzemedi ama tel diyorlar) alıp ince ahşap çıtalar ile gerdirip kendiniz yapabilirsiniz yanlız köşelere çivi kullanmamanız lazım iki çıta arasına sıkıştıracağınız teli patex ile yapıştırarak tutturabilirsiniz.
Kolay gelsin

RadinantÇevrim Dışı

İl: Kocaeli
RadinantÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 11 Kasım 2011 20:02
Fabrika çıkışı değilde , sonradan keyfi olarak boyanan bir sineklik ise suya salınım yapma ihtimali yüksek.Çünkü önceki senelerde böyle bir durum forumdan bir arkadaşımızın başına gelmişti.

BALIKÇIMÇevrim Dışı

BALIKÇIMÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 11 Kasım 2011 20:06
Ben kendim de toz boya yapıyorum o profiller 6 mt boylarda üretilir ve boyanır dolayısıyla o profilin içini korozyana uğramayacak şekilde boyamak mümkün değildir iki uçtan max.2-3 cm boyanabilir oda ancak 10 micron kalınlığında olur .Tabi aytekin kardeşim şansını deneyebilir!

AmraÇevrim Dışı

Özel Üye
AmraÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 11 Kasım 2011 20:07
[QUOTE=yalin07]Selamlar.

Aytekin bey, pimapencilerin kullandığı sineklik çerçevesini 4-5 yıl önce yıllarca kullandım, çerçeve beyaz renk olan,suya en ufak salınım yapmadı, endişeniz olmasın,akvaryumu bölerken içten içe ölçüyü alırken yarım cm boşluk vererek yaptırın,yaptırdığınız sineklik bölmelerini vantuzla sabitlemenize gerek yok,zaten belli bir zaman sonra vantuz iş görmüyor,su hortumlarından 2 cm gibi parça kesip maket bıçağıyla bölüp,sineklik bölmeleri ile cam arasına sıkıştırın, iyi çalışmalar diliyorum.
[/QUOTE]

İşte positif enerji bu be abicim tamam abi hemen sipariş vereyim de damızlık melekler huzura kavuşsun ya ..
yükseklik 45  genişlik 50 sineklikleri ben yükseklik 40 genişlik 48 olarak sipariş verdim ...

BALIKÇIMÇevrim Dışı

BALIKÇIMÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 11 Kasım 2011 20:10
Duymak istediğin yanıtı almışsın kolay gelsin.Sen de çok iyi bilirsin bir şeyi görmemek onun olmadığı anlamına gelmez!

blue nightÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Ankara
blue nightÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 11 Kasım 2011 21:19
Ben sineklik yaptırdım ve akvaryumu böldüm. Yalnız küflenme gibi izler oluyor ve çıkartıp yıkamak zorunda kalıyorum. Özellikle tel örgü maddesine dikkat etmek gerekiyor. Kendim yeni bi tane yapacağım, çercevesini ağaçtan yaptım ve tel örgü kısmına tül yapacağım. Araçları süslemek için kullanılan tülden. Normal tülde olurda. 

http://www.youtube.com/watch?v=MReTYb65YmA bu linkten bölmeleri görebilirsiniz.

yalin07Çevrim Dışı

Özel Üye
İl: Antalya
yalin07Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 11 Kasım 2011 23:19
Aytekin bey, size 4-5 yıl önce kullandığım bölme resimlerini koyuyorum, diğer 2 ci resimdeki yeni sistem,bu şekilde değerlendirirsiniz,iyi çalışmalar diliyorum.

http://imageshack.us/photo/my-images/7/eskij.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/192/yenit.jpg/

oscarusÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Sivas
oscarusÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 12 Kasım 2011 00:24
Haritalara takılan mavi plastik şeritlerden ve araçları süslemek için kullanılan tüllerden yapabilirsiniz.

pelerinlikediÇevrim Dışı

Özel Üye
[B]6658,2[/B] [B]8038,3[/B]
pelerinlikediÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 04 Aralık 2011 11:17
Nasıl bir bölme işlmei yaptınız? Benim de saldırganlaşan kaplumbağaları bişrbirinden ayırmak için acil ihtiyacım var. Çok güçlü oldukları için sağlam bir şey yapmam lazım.

EROL ÇAKIRÇevrim Dışı

Özel Üye
EROL ÇAKIRÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 27 Kasım 2012 22:57
Aytekin sineklik lerde kullanılan sineklik tülünü  degiştirmeni öneririm çünkü bazıları sinek ve böcekler için kovucu özelllikli ilaçlı oluyor diye biliyorum ben bu yüzden nalburdan sineklik teli alıp bölmenin sinekligini degiştirdim.