üst kayıt ön camdan ayrıldı

mathellonÇevrim Dışı

İl: Usak
mathellonÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 27 Şubat 2012 21:06
Mrb arkadaşlar 120*50*60 Rodajlı 10 mm camdan , 2 ye 2 cm köşebentli akvaryumun üst kayıt ön camdan ayrıldı. Şuanlık bir sorun yok akvaryum patlamadı :) ne yapmam gerek patlarmı yoksa ilk ayrıldığında patlamadıysa birdaha patlamazmı? 0.5 mm bombe yapmış arkadaşlar.

Görmüş olduğunuz boşlukları camcı eve gelip silikon ile doldurdu. Ama hala ve hala çok rahat ol diyor. İçim rahat değil ne yalan söyliyim.
mathellon2012-02-28 14:04:53

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

korsikaÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Istanbul
korsikaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 27 Şubat 2012 21:19
Boşaltıp tekrar yapıştırın derim dayanmaz elbet gidece ha bugun ha yarın.

mathellonÇevrim Dışı

mathellonÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 27 Şubat 2012 21:22
[QUOTE=korsika]Boşaltıp tekrar yapıştırın derim dayanmaz elbet gidece ha bugun ha yarın.[/QUOTE]

Üstten silikon çektim yapan camcı yı çağırdım hiç bir sorun olmaz dedi umarım bişey olmaz.

korsikaÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Istanbul
korsikaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 27 Şubat 2012 21:28
Valla 360 litre su ben kimseyi dinlemezdım yenı tanksa eger yenıden yaptırırım

mathellonÇevrim Dışı

mathellonÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 28 Şubat 2012 14:02
[QUOTE=korsika]Valla 360 litre su ben kimseyi dinlemezdım yenı tanksa eger yenıden yaptırırım [/QUOTE]

Kerem bey uyarı ve yardımınız için çok teşekkür ediyorum öncelikle. Suyu boşaltmadan bir çözüm arıyorum aslında balıkları koyabilecek hiç bir yerm yok ziyan olmalarını istemiyorum kovalarda. Suyu boşaltmadan fikirlerinize ihtiyacım var. Saygılar.

-İbrahim-Çevrim Dışı

İl: Ankara
-İbrahim-Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 28 Şubat 2012 14:08
Selam suyu üstten 1 karış eksiltin daha azda olabilir sonra ayrık yerı ıyıce kurulayın strafor bir parcayı boydan kesipo açık kayıtın oldugu yere alttan akvaryumun içinden sıkıstırın buharlasma o bolgeye ulaşmasın yada benzeri bırseyde yapabılırsınız o bölgeye ne buhar ne su değmemesi lazım silikonlayın 2 gun soonra hersey normale dönecektir

mathellonÇevrim Dışı

mathellonÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 28 Şubat 2012 14:20
[QUOTE=-İbrahim-]Selam suyu üstten 1 karış eksiltin daha azda olabilir sonra ayrık yerı ıyıce kurulayın strafor bir parcayı boydan kesipo açık kayıtın oldugu yere alttan akvaryumun içinden sıkıstırın buharlasma o bolgeye ulaşmasın yada benzeri bırseyde yapabılırsınız o bölgeye ne buhar ne su değmemesi lazım silikonlayın 2 gun soonra hersey normale dönecektir [/QUOTE]

Çok teşekkür ederim ibrahim bey camcı silikonu çekip gitti , ben tekrar silikonu söküp buhar almamasını sağlıyıp yapıştırıcam. Peki bombe kaybolurmu yoksa bu kdr bombenin zararı olmazmı?

-İbrahim-Çevrim Dışı

-İbrahim-Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 28 Şubat 2012 14:30
Bombe ne kadar tam olarak yarım milim mi 5 milim mi?

mathellonÇevrim Dışı

mathellonÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 28 Şubat 2012 14:31
[QUOTE=-İbrahim-]Bombe ne kadar tam olarak yarım milim mi 5 milim mi? [/QUOTE]

4 mm bir bombe oluştu İbrahim bey.

-İbrahim-Çevrim Dışı

-İbrahim-Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 28 Şubat 2012 14:37
Akvaryumun kenar noktarından 4 mm daha genişledi orta merkez silikon esneme payı o yalnız önemsenmeyecek birşey değil güvenlik benim fikrim%65 çünkü o esneme yükselebilir silikon bir yere kadar dayanabilir ihtimallerini düşünmek lazım sen ortadan germe yoluyla bombeyi almaya çalış akvaryumun köşelerinden yükü almış olursun yük eşit dagılır senınde bızımnde ıcımız rahatlamış olur.
Şunları eklemek istrim köşebentli akvaryum ve yan kayıtlarında oldugunu düşünerek akvaryumunuzun pattlaymacagı kanısındayım ama tebdir almakta şart.

mathellonÇevrim Dışı

mathellonÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 28 Şubat 2012 14:40
[QUOTE=-İbrahim-]Akvaryumun kenar noktarından 4 mm daha genişledi orta merkez silikon esneme payı o yalnız önemsenmeyecek birşey değil güvenlik benim fikrim%65 çünkü o esneme yükselebilir silikon bir yere kadar dayanabilir ihtimallerini düşünmek lazım sen ortadan germe yoluyla bombeyi almaya çalış akvaryumun köşelerinden yükü almış olursun yük eşit dagılır senınde bızımnde ıcımız rahatlamış olur.
Şunları eklemek istrim köşebentli akvaryum ve yan kayıtlarında oldugunu düşünerek akvaryumunuzun pattlaymacagı kanısındayım ama tebdir almakta şart.
[/QUOTE]

Çok teşekkürler yardımınız için , çok acil bir çözüme kavuşturup tedbir almam gerek peki şöyle yapsam bu esnemeyi sabit tutmak anlamında dört köşeden üçgen 10 mm cam veya tam ortadan tekrar kuşak atsam?

-İbrahim-Çevrim Dışı

-İbrahim-Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 28 Şubat 2012 14:48
Köşeler zaten tutuyor ortadan sabitlemelisiniz yükün bir kısmı orta kayıta binsin esnemeyi alabilyorsanız bir deneyin (çok yüklenmeyin) alamıyorsanız sizinde deiğiniz gibi eldeki ölçüleri sabitlemekten başka birşey kalmadı.

mathellonÇevrim Dışı

mathellonÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 28 Şubat 2012 15:01
[QUOTE=-İbrahim-]Köşeler zaten tutuyor ortadan sabitlemelisiniz yükün bir kısmı orta kayıta binsin esnemeyi alabilyorsanız bir deneyin (çok yüklenmeyin) alamıyorsanız sizinde deiğiniz gibi eldeki ölçüleri sabitlemekten başka birşey kalmadı. [/QUOTE]

Çok teşekkür ederim ibrahim bey. Hemen başlıyorum çalışmalara. Saygılar

acemibalıkÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Bolu
acemibalıkÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 28 Şubat 2012 16:24
Acaba bir zorlanmamı gördüde ayrıldı  yoksa kolayca ayrılmaması lazım, cam kalınlığıda iyi ve çerçeve de var.  Bazen akvaryumla uğraşırken bilmeden insan yaslanıp esnetebiliyor ileri yada geri doğru. Geçmiş olsun.