Akvaryum alt camı çatladı

samet78Çevrim Dışı

İl: Karabük
samet78Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 15 Haziran 2013 19:03
Herkese iyi günler yeni yaptığım dıy akvaryumumu bu akşam temizlerken alt cam tam köşesinden çatladı ve 5 cm lik bir ovalden sonra tekrar köşede bitti. Araştırdım 3 şekilde yapımı var;
1)iç ölçülerince cam kesip silikonlamak
2)çatlak kadar parça cam eklemek
3)komple camı değiştirmek

ben bunlardan 2. .Yi yapmayı düşünüyorum çünkü çatlak olan kısım büyük değil 5x10 cm parça cam işimi görür heralde. 

benim sizlerden öğrenmek istediklerim yan camın silikonunu nasıl sökebilirim ve yapıştırırken camın altına komple silikon mu sürmeliyim yada sadece çatlağa ve parça camın köşelerine yeterli olur mu?.
ŞEKİL:

Birde camların birleştiği köşelerde camlar ufak ufak pıtır pıtır kırılıyor oralara çerçeve nasıl birşey yapmalıyım yapanlar yardımcı olursa sevinirim. Şekilde kırmızı yuvarlak içine aldığım kısımlar sağa sola çarpmadan kaynaklı. 
ŞEKİL:

Yardımlarınızı bekliyorum. .

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

itismydesignÇevrim Dışı

İl: Izmir
itismydesignÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 15 Haziran 2013 23:28
Hacim büyükse bence alt camı tamamen değiştirin , hacim küçükse bile kırılan yer bana ters geldi bence değiştirin alt camı aklınızda kalmasın...

samet78Çevrim Dışı

samet78Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 15 Haziran 2013 23:54
Akvaryum 55x25x30h ölçülerinde yazacaktım ama aklımdan çıkmış akvaryum çok büyük değil yani 5mm cam var nasıl kırıldı anlamadım sert bir düşüş de olmadı artık nasipmiş demek gerek. Silikonları nasıl sökebilirim bir fikri olan varsa sevinirim ve köşelere de nasıl bir şey yapmalıyım?.

cengel37Çevrim Dışı

İl: Istanbul
cengel37Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 16 Haziran 2013 01:12
Eger camlar pıtır pıtır dökülüyorsa değiştir bence eger dökülme olmasaydı hacim küçük olduğu için çatlayan yeri dıştan silikonla derdim ben 50 litre akvaryumu öyle yaptım dıştan silikonladım 4 aydır bir sorun yok

samet78Çevrim Dışı

samet78Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 16 Haziran 2013 08:04
Hocam camın pıtır ptır dökülmesinin sebebi sağa sola çarpmasındandır. Büyük değil ama yinede sakat. Oralara çerceve şeklinde birşey yapsam olmaz mı?sadece kırılan yer değil diğer köşelerde aynı şekilde çünkü. .

itismydesignÇevrim Dışı

itismydesignÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 16 Haziran 2013 08:24
İlle yapıştırmak istiyorsan , cam kırıldı ve silikondan ayrıldı mı yoksa sadece çatladımı ; çatladı ise önce çatlağa içten dıştan silikon çek sonra çatlak yere göre bir cam kesip içten yapıştır ve etrafını da güzelce silikonla bu şekilde olabilir ama kırıksa bence değiştir...

cengel37Çevrim Dışı

cengel37Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 16 Haziran 2013 08:35
Kadirin dediği gibide olur ama ölçüyü içten al dışa silikon vuracaksan görsellik açısından pek iyi durmaz akvaryumun ebatları küçük bence hiç uğraşma tabanı kompile değiştir

FaMeBaÇevrim Dışı

FaMeBaÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 16 Haziran 2013 08:42
Komple alta cam yakılmalı ayrıca alt kısımı köşebenlerle çevirirseniz her türlü olumsuzluğa karşı iyi olur.

samet78Çevrim Dışı

samet78Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 16 Haziran 2013 09:09
Kadir ve murat abi çatlak şeklinde bildiğimiz incecik çizik gibi. Çok küçük ayrıca yan cam için kullanılan silikonun altında kalıyor dün akşam su koydum balkonda bıraktım sabah su çok az inmiş aşağıya kaça çok az yani ben bunun için camı değiştirmek istemiyorum yama seklinde yaparsam iyi olur heralde. 

fatih bu köşebentleri nerden temin edebilirim bir fikrin var mı kimlar satar yani?.

cengel37Çevrim Dışı

cengel37Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 16 Haziran 2013 09:42
Samet o zaman dıştan silikonla veya ufak bir parça cam kes köşebentleride nalburlara bak istersen istanbulda olsan yapı marketlerde var nalbur ve demircilere ugra 

samet78Çevrim Dışı

samet78Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 16 Haziran 2013 10:15
Murat abi çok sağol ilgin için nalburlara bakacağım. Birde bunu plastik olarak yapmak mümkün mü? dün akvaryumcu bir abiyle konuşurken alimünyum yapma kırılma olduğunda sökmek zor olur dedi ama ben zaten yapmayı kafaya koydum ama aklımda kalmadı değil hani plastik bulabilir miyiz?