Ana Sayfa Ana Sayfa
  Favorilerim Favorilerim   Cevapsız Konular Cevapsız Konular   Favori Forumlardaki Aktif Konular Favori Forumlarım
Yönetime Mesaj  Yardım Yardım  Bilgi Agaci Bilgi Ağacı
  Aktif Konular Aktif Konular  Arama   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş
 Akvaryum.com Forum : Akvaryum.com Forum : Akvaryum Hobisi Sohbetleri
Kum Kadar Ince Hava Kabarcıkları?
Bu Forumdaki: Önceki Konu - Sonraki Konu
  Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
baydaroglu
Forum Üyesi
Simge
Yorumlarim
Durumu: Çevrim Dışı

Alıntı baydaroglu Alıntıbullet Konu: Kum Kadar Ince Hava Kabarcıkları?
    Gönderim Zamanı: 08 Ekim 2009 14:29 IP
      Arkadaşlar akvaryumda hava motoru ile hava kabarcıkları elde ediyoruz.Hem görünüş için hemde balıkların ihtiyaçları için.Ben şahsen akvaryumun içinde hava kabarcıklarının yapmacık ve doğal görüntüsünü bozdugunu düşünüyorum.Tabi bu zevk işi;sormak istediğim konu şu motorla elde ettiğimiz havayi nasıl bi aparatla kum tanesi kadar inceltebiliriz.Bu şekilde olan aparatlar satılıyor ama çok pahalı.Ne kadar ince olursa o kadar doğal olacağı kanaatindeyim.Fikri olan arkadasım varsa bu konuyu tartışalım.
Saygılar..
Ahmet Baydaroğlu

Yukarı Dön
Akvaryum.Com
Reklam
Simge

Alıntı MiSoSiKiaNbullet Akvaryum.Com Reklam
    Gönderim Zamanı: 23/10/2014 00:40:07
Akvaryum.Com Reklam
Reklamı Kaldır

Yukarı Dön
mustafayıldırım
Forum Özel Üyesi
Simge

Akvaryumum Yorumlarim

Alıntı mustafayıldırım Alıntıbullet Gönderim Zamanı: 08 Ekim 2009 14:35 IP
         Tahta hava taşları vardır ondan daha incelten yoktur.
Lütfen hobi ile ilgili soruları öm ile sormayın
Mustafa YILDIRIM

Yukarı Dön
domokun
Forum Üyesi
Simge
Yorumlarim

Alıntı domokun Alıntıbullet Gönderim Zamanı: 08 Ekim 2009 15:01 IP
Ahmet Bey,

o kadar incelikte havayı tatlı suda çıkartmak zor olabilir, tuzlu suda protein toplayıcılarda kullandıkları, Mustafa Bey'in dediği tahta hava taşları olabilir markası yanılmıyorsam "Sander" idi, ben de böyle bir şey bir ara istedim ama o ağaç hava taşlarının kuvvetli bir motor istediğini söylemişti akvaryumcu. Bir de diffüzörle belki olabilir gibi geliyor ama ona o da basınç gerekecek denemek lazım aslında. Difüzör mevcut evde akşam deneyip sonucu yazarım.

Az önce Atec marka (Çin malı, altında başka bir bilgi yazmıyor, 3 senelik bir hava motoru) 2 çıkışlı hava motorunu bağlayıp denedim ama kabarcık çıkmadı, ya motorun körükleri eski, ya da yeteri kadar güçlü değil. Denediğim difüzör resimdekinin aynısıdır. Bir tane de 6 çıkışlı mavi Atman var fırsat bulunca onu da denemeye çalışacağım.

Düzenleyen domokun - 08 Ekim 2009 21:03

Yukarı Dön
UĞURBABÜR
Forum Üyesi

Yorumlarim

Alıntı UĞURBABÜR Alıntıbullet Gönderim Zamanı: 08 Ekim 2009 22:29 IP
Bu resmini verdiğiniz karbondioksit difüzörüdür.Bitki akvaryumlarında CO2 çözdürmekte kullanlır.Hava taşı yerine kullanımı uygun değildir.
Normal tatlı su akvaryumlarında ince taneli kabarcık yapamazsınız.Tahta hava taşı ile de yapamazsınız.Gördüğünüz çok ince taneli kabarcıklar tuzlu su akvaryumlarında  oluşur.Su tuzlu olduğu için   kabarcıklar ince olur.Tatlı suda hiç bir hava taşı ile tuzlu sudaki ince kabarcığı yapamazsınız.

150x60x60 High tech tropkal
70x50x50 L201-L260
Uğur BABÜR

Yukarı Dön
domokun
Forum Üyesi
Simge
Yorumlarim

Alıntı domokun Alıntıbullet Gönderim Zamanı: 09 Ekim 2009 02:49 IP
Uğur Bey, zaten önceki mesajı okusanız"difüzör" olduğunu yazmıştım yani ne olduğunu biliyorum ve kullanıyorum hali hazırda, hava taşı yerine alternatif değil, ince kabarcık burada amaç. Tuzlu suda da yoğunluğundan dolayı yapılabildiğini de biliyorum, zaten bu sebepten tatlı su için protein skimmer yok (var dünya para ve işe yaraması tartışılır, ayrıca olanlar da havuzlar vs için). Sanırım direk fotoğrafa bakıp yazdınız, mesajları okumadan.

Saygılar.

Yukarı Dön
XXX€
Forum Üyesi
Simge
Yorumlarim

Alıntı XXX€ Alıntıbullet Gönderim Zamanı: 09 Ekim 2009 06:52 IP
Mustafa bey'in de dediği gibi tahtalarından kullanabilirsiniz. Yalnız hava taşı ile elde ettiğimiz kabarcıkları doğal bulmuyorsunuz (buna bende katılıyorum) ince olunca nasıl doğal olacak bunu anlamadım. Yada bunu sormanızdan kasıt nedir ?

Saygılar,
İsmail Emiroğlu
300 L Güney Amerikalı Yavru Büyütenler

Ne topicler gördüm üzerinde nicki yoktu, ne nickler gördüm kayda değer topic'i yoktu.

Yukarı Dön
acemibalık
Forum Özel Üyesi
Simge
Akvaryumum Yorumlarim

Alıntı acemibalık Alıntıbullet Gönderim Zamanı: 09 Ekim 2009 09:16 IP

İnce kabarcıklar yüzeye kadar yükselip bazen çok geç patlama yapabiliyorlar ve yüzeyde tabaka oluşturabiliyorlar. bence kabarcıkları fazla göz önünde olmayan bir yerinden verirseniz akvaryumun belki istediğinizi elde etmiş olursunuz. Kolay gelsin.

Muhittin
90x40x45h-bitkili,rasbora,iriatherina werneri,neontetra,ember tetra,kuhli,pandaçöpçü,otocinclus,sakura,red rili,
zebra nerite, olive nerite, clithon corona snail.,
30 lt crs cbs ve yavruları ile devam.

Yukarı Dön
baydaroglu
Forum Üyesi
Simge
Yorumlarim

Alıntı baydaroglu Alıntıbullet Gönderim Zamanı: 10 Ekim 2009 12:15 IP
Öncelikle Uğur bey; yapamazsınız diye bir şey yok.Mevcut satilan hava taşlarıyla yapmam mümkün.Ancak maliyet açısından alternatif yollar bulmayı düşünerek açtım konuyu.Evet doğal bulmuyorum kabarcıkları ama bu kabarcıklar ince olursa ve akvaryumun bi köşesinsen güzel bi görüntü yakalayarak kullanabiliriz. Tşk ederim.. Saygılar..
Ahmet Baydaroğlu

Yukarı Dön

-   Konuyu Paylas