mavi prenses çiftleşme

eraykılıçÇevrim Dışı

İl: Tekirdag
eraykılıçÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 21 Ocak 2010 11:31
Arkadaslar 150 lt tankımda 5 cm lik olan 2 dişi mavi prensesin yanına 1 erkek  aldım ( bu arada cinsiyet ayrımını çok iyi yapamıyorum ) şu anda fotograf ekleme imkanımda yok  benım erkek dıye aldıgım balıga dişi diye tahmın ettigim balıklardan biri titremeye başladı ve titreyip kayalıkların arkasına gidiyo ve digerinin gelmesini bekliyor daha sonra kovalıyor sormak istedigim dişi çiftleşmek için erkege kur yaparmı yada muhtemelen dişi bildigim balık erkek erkek die aldıgımda dişi olabilirmi Tebessüm 
Teşekkürler...

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

ErcanUçarÇevrim Dışı

İl: Istanbul
ErcanUçarÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 21 Ocak 2010 13:40
Bu gibi titremeler sadece çiftleşmek için yapılmıyor.
Yer kavgası,üstünlük kurma,kur yapma v.s yüzünden titremeler yaşanabilir.Sağlıklı bir tespit için balıklarınıza anüs vent konturolü yapabilirsiniz veya fotoğraflarını ekleyebilirsiniz...

Saygılar..

AklazararÇevrim Dışı

İl: Ankara
AklazararÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 21 Ocak 2010 15:04
Muhtemelen öyledir,titreyen balık erkek,diğeri dişidir.Neyse yinede sizin istediğiniz olmuş oluyor:)

onurayazÇevrim Dışı

İl: Istanbul
onurayazÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 21 Ocak 2010 19:56
Her titreyen balık erkek değildir,ercan beyinde dediği gibi balıkların cinsiyetinden emin olmak için anüs-vent kontrolü yapmalısınız.

ömür günÇevrim Dışı

İl: Izmir
ömür günÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 25 Ocak 2010 16:47
Arkadaşlar benimde dişi prenseslerim titreme yapıyor erkek çiftleşmek istiyor bende ondan sandım ama bi arkadaşım bu tür balıkların tuz ihtiyacı oldugunu söledi bu balıklar için özel tuzlar varmıs küp halinde onlardan atmamı istedi akvaryumuma ondanda olabilir.....