ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
escapist.92
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
03 Eylül 2011 17:45
Toplam Mesaj:
75 [0.02 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
gökhan güven
Doğum Tarihi:
19 Ekim 1992
İl:
Bartin
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

SON 10 MESAJI

Arkadaşlar akvaryumum açılmamı yapıyor ?
Arkadaşlar son 1 aydır akvaryumun sağ tarafındaki silikonda baloncuklar görmeye başladım. Resim cektim bir bakamsınız buradan acılma yaparmı ?

escapist.922011-04-02 23:31:31
pegasus'um oldugu yerde kalıyor.( Foto eklendi )

[QUOTE=hyaena]Pangasiuslar için çokta anormal bir davranış değil.

Yem attığınız zaman hareketleniyorsa problem yok demektir. Ancak yem attığınızda da canlanıp yem kapmak için hareketlenmiyorsa veya ışıklar kapandığında yüzmeye başlamıyorsa o zaman problem var demektir.
[/QUOTE]

evet yem atıldıgında bile hareketsiz kalıyor :S
escapist.922011-03-21 17:08:24

[QUOTE=hayvansever1234] Pangasiuslar çok taklitçi balıklar.Ben de bir ara beslemiştim ve o da ölü taklidi yapıyordu.Ölü taklidi yapıyor olabilir.
[/QUOTE]

Taklit yaptıgını pek sanmıyorum
pegasus'um oldugu yerde kalıyor.( Foto eklendi )
Arkadaşlar pegasus balıgım oldugu yerde soluklanıyor sanki. dısardan etki ettiğimde biraz yüzüp tekrar kuytu bir yerde soluklanıyor. acaba sorun nedir ? Lütfen acil yardım

Fotolar eklendi...

escapist.922011-03-21 16:56:46
Japon balığımda siyah noktalar...
Tesekkürler arkadaşlar dikkate alıcagım

[QUOTE=cieb]

50 lt 5 Japon ve ek olarak hiç olmayacak pengasus koymuşsunuz vede su sıcaklığını 25 derece yapmışsınız Japon balığının stres yapıp hastalanması için tüm ortam hazır anlayacağınız:)))

Yapabilirseniz veya verebilirseniz pengasusu o akvaryumdan çıkartmakla ise başlayın.

Daha sonra sıcaklığınızı 20-21 derecede sabitleyin. Japon balıkları max 24 derecede bakılmalı.

Akvaryumunuza aktık ilaç koymayınız çok ilaçtan da bu bahsettiğimiz durumlar oluşabiliyor. Resim olmadan hastalığı belirlemek oldukça zor oluyor belki sadece büyüme belirtileri ile oluşan siyahlıklardır.

Suyunuzu en az 2 gün beklemiş su şeklinde 3 günde bir olacak şekilde 4-5 kere değiştiriniz suyunuz bir temizlensin. Tepe sumpın ilk girişine ve son çıkışına elyaf koyun ve bu elyaflar siyahlaştıkca sumpınızı ve malzemelerini temizleyin. mümkün ise ilk su değişimi ve sonrasında aktif karbon koyunuz ve bu karbon 2-3 hafta en az sumpın içersinde kalsın, akvaryumda hiç bir kimyasal bırakmayalım.

Yem olarak sera ve tetranın yemlerini bulmaya çalışın bulamıyorsanız da en kötü pets family gibi marka yemler kullanmaya gayret edin. Yemleriniz protein oranı %30 %40 protein aralığında olan yemlerden olmalıdır. Discus yemleride kullanabilirsiniz.

Daha sonra bırakın balığınız güzelleşsin ve hasta isede yem yemesinde problem yoksa bu şartları sağlarsanız kendiliğinden iyileşme gösterebilecektir.

Merak ettiğim bir etken daha balıklarınızın boyları ne kadar 50 llt de yavru japon olabilir o kadar çok ancak.

[/QUOTE]

balıklarım 3-4 cmlik kuyruk hariç =)
[QUOTE=Ağır.Roman] Japonya da ki tsunamiye üzülmüş felan dedimi bari :) kesin üzüntüden :) [/QUOTE]

Saol kardeş yorumun için igilenen bi sen cıktın =) diğerlerine bulasma riski varmıdır ? parazit gibi durmuyor valla
[QUOTE=Ağır.Roman]Sorunun ne olduğunu bilmiyorum ama Saçma olan birşey var. Size yanlışlıkla japon yerine yılan verdiğini sanmış deri değiştiriyo dediğine göre. Hayatımda ilk defa duyuyorum bunu :) İnşallah çözüm bulunur sağlıklı balıklar. [/QUOTE]

Yok arkadaş balıgımı koydum bi poşete götürdüm adama gösterdim :D adam deri deiştiriyor dedi japona :D:D
Fotoğraf:

Canlıdaki Belirtiler: Balığımın kafasında ve gövdesin de küçük noktalar gözlemlemeye başladım, ( Hani suratı çilli çocuklar olur ya o misal Sikkin ) komik örnek oldu ama Tebessüm

Akvaryumcuya sordum biraz önce deri değiştiriyor dedi ama içişme pek sinmedi. Bence hasta olma olasılıgı daha yüksek ??

Akvaryum Kapasitesi (litre): 50 litre

Akvaryumdaki Diğer Canlılar:1 pegasus ,5 japon

Bilinen Tüm Su Değerleri (pH, sıcaklık, amonyak, nitrat):

Filitrasyon: üst sump

İlaç Kullandıysanız İsimleri ve Miktarları: Deep akvaryum beyazlatıcı ve mavi ilaç

Diğer Genel Bilgiler (Su değişim sıklığı, akvaryumda en son yaptığınız değişiklikler vb.) : 25 derece

escapist.922011-03-14 18:21:26
sump için...
[QUOTE=marslan389]Eğer 2 aydır kömürü hiç çıkarmadıysanız kömür salınım yapmıştır; o yüzden su sararmıştır...[/QUOTE]

sağolun ama düzenli olarak elyafı değiştiriyorum. kömürde cıkıyor bu sayede Tebessüm

[QUOTE=Marlin]Mekanik temizlik yeterliyse suda yüzen partikül miktarı fazla olmaz ve bu yüzden su berraklaşır. Sudaki sarılık büyük ihtimalle amonyak kaynaklıdır. Kömürün salınım yapması ihtimalinden bahsedilmiş, ben hiç kömür kullanmadım ve bu konuda bir şey diyemeyeceğim ama karbonun kesinlikle salınım yapmayacağını biliyorum. Karbon içindeki mikro çatlaklar sayesinde pek çok kimyasal maddeyi absorbe ediyor ve haliyle bir süre kullanılıp bu çatlaklar dolduktan sonra emme özelliğini kaybediyor. Temizlik işlevini daha fazla yerine getiremiyor ama bu daha önce emdiği kimyasalları geri salacak anlamına gelmiyor. Uzun lafın kısası size daha iyi bir filtre sistemi lazım. Mutlaka kendim yapacağım diyorsanız biraz daha büyüğünü yapın. Forumda pek çok örneği var. Saygılar...[/QUOTE]

tesekkürler, sistemde seramiik tası yok eklersem beyazlarmı acaba?
sump için...
[QUOTE=Marlin]Öncelikle yeni bir şeyler üretme çabanız için sizi tebrik ediyorum ama yaptığınız filtre sisteminin SUMP ile uzaktan yakından alakası yok. Bahsettiğiniz hacimdeki bir filtrenin etkili çalışsa bile bildiğiniz iç filtrelerin ötesine geçebileceğini sanmıyorum. Zaten akvaryum suyunuzun sarı olması da bunun göstergesi. Filtreniz bir miktar mekanik temizlik yapıyor belki ama biyolojik temizlik yapmadığı kesin...[/QUOTE]

öyle diyorsunuz ama su 2 aydır berrak ?
sump için...
Arkadaşlar kendimi iç filitre başlıgından samp yaptım ( cd kutusu ) içinde elyaf , blasık süngeri ve kömür var . Sistem süper çalışıyor ama bi konuda danışmak istedim. Su berrak ama suda sarılasma oldu. nasıl beyaz tutabilirim veya sump sistemine ne eklersem ilk günkü gibi beyaz kalır...

Tesekkür ederim iyi aksamlar...

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.