ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
DeLuxe
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
5
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
16 Aralık 2016 19:08
Toplam Mesaj:
193 [0.04 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
ali galip bellek
Doğum Tarihi:
13 Nisan 1992
İl:
Izmir
Meslek:
Öğrenci
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Ali Galip BELLEK

110x60x60 Bitkili Platin İnci Gövde Melek
35x35x45h Bitkili Beta (Yapım aşamasında)
50x50x30h Bitkili Lepistes (Yapım aşamasında)

SON 10 MESAJI

Co2 Full Sistem
Herkese merhabalar,
Elimde BKS marka Çelik çekme, dikişsiz 9.5 litre tüp var. (alırken kaç litre olduğunu unuttuğum için tahmini yazdım. Tüpün çapı 14cm yüksekliği 70cm)
Çift göstergeli regülatör, selenoid vana, metal kasa ince ayar vanası, dirsek ince ayar vanası, pnomatik hortum, dıy damla sayacı, vantuz, bağlantı nipelleri ve üçlü dağıtıcı mevcut. Sadece 3-4 ay kullandım.
Satışa çıkarmak istiyorum. Tahmini olarak ne kadar eder?
Tetra 1200 karbon yerine ne koymalıyım?
Siporax aldım, bakalım nasıl olacak :)
Tetra 1200 karbon yerine ne koymalıyım?
Sünger, seramik, biobal, elyaf ve karbon kovalarda bunlar var. Sadece karbonu değiştirmek istiyorum. 
K.biber Ve Kahve Değirmeninde Yavru Yemi Yapma
[QUOTE=Gecko]Hatta degirmen akvaryumun üzerinde tutulup kol bir iki tur çevrilip istenen yem direk tanka atilabilir :)[/QUOTE]

Hatta o kol için zamanlayıcısı olan motor takılıp oto yem makinesi haline de getirilebilir. 
Arkadaşlar bana bi bakın soğutma için
[QUOTE=by_ahmet]Parelel baglanti derken nasil bir baglanti turunden bahsediyorsunuz arkadaslar ben kirmizi kablolari birbiri arasinda bagladim siyahlarida ayni sekilde baglantim parelel mi seri mi[/QUOTE]

Paralel bağlamışsınız.
Tetratec EX 1200 Fiyat Farklılıkları
[QUOTE=mustafakısacık]Tetra biraz sıkıntılı bir filtre su kaçak problemi yaşıyor çogu insan.
[/QUOTE]

EX serisi bu sorunun çözülmüş halidir. 9 aydır 1 damla sızıntı görmedim. 
Fanlı soğutma sistemi kurulumu
[QUOTE=uugguurr86] [QUOTE=DeLuxe] [QUOTE=uugguurr86]Seri değil paralel baglaman gerekir. Tüm fanların + kutuplarını birbirine - kutuplarını birbirine bağla. En az 12 volt 1.5 amper adaptör 6 fan için yeterli. Daha yüksek amperde olur. Hatta akvaryumlar yakınsa 2 amper ve üzeri al tüm fanları beslersin. Benbe kaliteli 5 yadadaha yüksek amper al. Sonra led falan da bağlarsın belki akvaryumlara, hepsine yetsin. Sen akım cekmedikçe elektirik tüketim fark etmez. [/QUOTE]

Benim fotoğrafta koyduğum seri bağlama olmuş değil mi?
[/QUOTE]

Fotoğraftan göremiyorum. Sen o ucundaki plastik girişleri kes bence onlar kasa için. Tüm siyah uçları birbirine bağala varsa lehimle ve ucuna adaptöre kadar gidecek bi kablo ekle. Aynı şekildekırmızılarida yap. Araya istersen anahtarda koyabilirsin.
[/QUOTE]

Teşekkür ederim, kabloları soketlerden ayırdım. Bugün hazır olacak umarım :)
[QUOTE=uugguurr86]Seri değil paralel baglaman gerekir. Tüm fanların + kutuplarını birbirine - kutuplarını birbirine bağla. En az 12 volt 1.5 amper adaptör 6 fan için yeterli. Daha yüksek amperde olur. Hatta akvaryumlar yakınsa 2 amper ve üzeri al tüm fanları beslersin. Benbe kaliteli 5 yadadaha yüksek amper al. Sonra led falan da bağlarsın belki akvaryumlara, hepsine yetsin. Sen akım cekmedikçe elektirik tüketim fark etmez. [/QUOTE]

Benim fotoğrafta koyduğum seri bağlama olmuş değil mi?
[QUOTE=ement]Amper az olursa fanlara birşey olmaz ama çok akım çekileceğinden adaptör aşırı ısınıp patlayabilir tavsiye etmem kalitesiz bir adaptörse tehlikeli olur.
[/QUOTE]

Bağlamaları yaptım. Uygun bir adaptör alıp bağlamak kaldı sadece. Yalnız 2 uç var, 1 tanesi boşta mı kalacak?

Son olarak seri bağlantıda fanların tanesi 12V ve 0.25a , seri bağlantıda 6 tanesi için 72V 0.25a gerekmez mi?

DeLuxe2014-08-04 16:13:59
[QUOTE=ement]Amperin fazla olması sıkıntı yaratmaz hatta daha iyi olur fazla ısınmaz ancak çok fazla olursada elektrik sarfiyatı çok azda olsa artar birde fiyatı pahalı olabilir.
[/QUOTE]

Az olursa da çalıştırmaz sanırım. O halde fanların yanma gibi bir durumu olmaz değil mi?

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.