ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
DİSCUS1453
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
14 Ekim 2006 15:16
Toplam Mesaj:
13 [0.00 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
ersin yorgancı
Doğum Tarihi:
08 Ağustos 1981
İl:
Ankara
Meslek:
Serbest
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Ersin Yorgancı

SON 10 MESAJI

YAVRU JAPONLAR NASIL RENKLENİR.....
Mustafa Bey ben hiç bir şey yapmadım ben akvaryumda yavruları gördüm ve aldım hepsi bu kadar SAYGILAR.
Mustafa bey ilginize çok teşekkür ederim ama gün ışıgımı güneş ışıgımı nasıl olmalı yani geneş ışıgı degilde normal gün ışıgı alsa renklenirmi yani nasıl yapmalıyım bir ilacı falan varmı bunun acaba hani cichlidlere hormon falan veriyorlar ya bundada varmıdır acaba böyle bir şey. Teşekkürler.
yok muhammed bey yavrular büyüdü akvaryumcularda satılan boya geldiler ama hala füme renkteler onları nasıl renklendiririm onu bilmiyorum ayrıca ben bir şey yapmadm yavruları görünce akvaryumdan anne baba yı aldım bunlar biliyorsunuz 2000 ila 3000 arasında yumurta döküyorlar ama benim kurtarabildiklerim bunlar saygılar
Selam arkadaşlar japonlardan  15 20 tane yavru aldım gayet güzel büyüdüler ama bir türlü renkleri fümeden başka bir renge dönmedi renklerinin akvaryumcularda satılanlar gibi olmasını nasıl saglarım bana yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.
DİSKUS
Arkada?ym en ba?ta kolay gelsin dileklerimle bol bitkili bir discus akvaryumun var ama bana soracak olursan haftalyk su dgi?imlerim az bana göre bitkilerde balyklarda taze suyu severler onun için bitkilerini saksylara dikipte dipteki nitraty günlük çek ama suyu 3 günde bir ekle bence en güzeli balyklarynyn saglyklary için bence en güzeli budur diger arkada?larymynda dedikleri dogrudur onlara katyldygym için onlaryn yazdyklaryny yazmadym tekrar kolay gelsin
sebepsiz ölüm olmaz ama?

Arkada?ym ya senin suyunda dedigim gibi geçen sefer defi?tirdigin suda dedigim gibi ya zehirli bir atyk var galiba ancak zahirlenen balygyn gözleri patlar diye dü?ünüyorum sen en üzeli biraz parana kyyyp su degi?imini hazyr sularla yap zaten zehiri vücüdüna alan almy?tyr digerleride o sudan zehirlenmeden suyunu degi?tir istersen tekrar çok geçmi? olsun

Discusum diğerlerine küstü mü?
Selam öncelikle kolay gelsin diger arkada?larynda dedigi gibi boy farky çok önemli ama akvaryumunuzu biraz karanlykta byrakyrsanyz daha iiii olur bence o ufak olan hem iç hemde dy? etkenlerden etkileniyor olabilir ve iyi derecede çekincen olacaktyr bence 1 2 hafta y?yk falan açmayyn ayryca balygynyz digerleri onun boyunu geçtiyse yanmy?tyr yani büyüme oranlary durmu?tur kysyr kalmy?tyr o balygada yapacagynyz bir ?ey yok tam büyüme a?amasyndayken gerekli vitaminleri alamadygy taktyrde belli bir botdan sonra büyüme durur gözler büyür vücut ayny kalyr ama ?unuda unutmayyn o balyk digerlerine göre daha dayanykly olur SAYGILAR
vejeteryan discus
En güzeli bence yspanakla birlikte dana yüregini ince ince kyyyp blander de çektikten sonra vermek kolay gelsin
Discus kare kare ilerleme
Arkada?ym öncelikle geçmi? olsun sanada baly?y nada ama benim fikrim su de?i?tirirken balyk o hale gelmeden önceki degi?tirdigin suyla ilgilidir ekledigin su kalitesiz olabilir o durumlarda seninde yaptygyn gibi en güzeli taze sudur tek çare budur ayryca balygyn tekrar kendini daha rahat toparlaya bilmesi için canly yem ve suya birazda antibiyotik kullanmandyr filtreye gelince en üste sünger en alta kum kalyn tortulary tutsun diye ortayada süngerlerini koy kolay gelsin.
cesaret
Selam arkada?ym bence en güzel çözüm balyklaryny yemlerken büyük olanalara yem veriginde onlar yemlerini afiyetle yerken diger ufak balygada akvaryumun kö?e sinde duruyordur zaten onun tam üstüne dogru atarsan daha iii olur diye dü?ünüyorum saygylar.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.