ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Orhan ÖNAL
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
09 Mart 2020 12:36
Toplam Mesaj:
572 [0.12 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
ORHAN ÖNAL
Doğum Tarihi:
03 Haziran 1970
İl:
Antalya
Meslek:
Eğitimci/Yönetici
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Albino Red Cheek

SON 10 MESAJI

L144 Longfin Blue Eye Tül Kuyruk Yavrucaklar
boyları kaç cm oldu bilmiyorum ama maşallah yavrular geldiğine benimkiler kadar olmuşlar elbet:)
Tropheops Albino Red Cheek Kolonim
                                 TROPHEOPS ALBINO RED CHEEK MAKALE

Erkek tropheops albino red cheek damızlık altı boya gelene kadar hatta damızlık olana kadar dişilerin taşıdığı renkleri taşımaktadır yani altın sarısını damızlık olduğu zaman da kafa bölgesinde belli bir biçim olmak sızın sarı rengi taşır vücudunun geri kalan kısmı ise sedef beyazını taşır bu balığı görenleri kendine hayran bırakan bir renklere sahiptirler.

Dişi tropheops albino red cheek ise doğduğundan ölümüne dek o altın sarısı rengini taşımaktadır kimi yanlış besleme yapan hobiciler de ise bu tür turuncumsu soluk bir renk almaktadır. 

Beslenme biçimi: Ağırlıklı olarak bitkiseldir ama haftada bir yada iki öğün hayvansal besin verildiği durumlarda gayet canlı ve sağlıklı büyümekteler. Hiç yem ayırmazlar ve yem verirseniz afiyetle tüketirler.

Davranış biçimi: Oldukça uysal barışçıl bir türdür bazı makalelerde yazdığının aksine bir durum gözlemlemekteyim ne kendi türlerine nede farklı türlere sert davranışlar göstermemektedirler. ve ben her türlü sert uysal balıklarla besledim ve herhangi bir olumsuz bir durumla karşılaşmadım neredeyse  bir buçuk senedir bu türü besliyorum gözlemlerim bunlar. 

Fiziksel özellikler: Bu tür albino olduğu için doğuştan gözleri kırmızı vücut sarıdır.
                            Genel Malawi türlerinin aksine hem dişi hem erkek çok canlı renklere sahiptirler genelde Malawiler de dişilerin renksizliğin den yakınan akvaristlere hitap eden bir tür beslenmesini ve bu türün akvaryumdaki hallerini izlenmesini öneririm, sadece sarı renk olarak düşünmeyin bu balığı ,sadece sarı balık değil, 
erkekler sedef beyazı bir vücut sarı farklı şekillerde kafa kısmında renk taşımaktalar gözler hem erkek hem dişilerde kırmızıdır, dişiler ise hiç lekesiz altın sarısı bir renge sahiptirler. 
Orhan ÖNAL2014-04-20 22:54:03
L144 Longfin Blue Eye Tül Kuyruk Yavrucaklar
maşallahları var allah bol yavru nasip etsin gökhan
Balıklar da fotolar da babürden:) teşekkürler babür. benim kolonim baya büyük. ama izlemesi beslemesi sempatiklikleri ve canayakınlıkları yaramaz çocuklar gibi çok güzel keyifli . gerçekten nadir tür denmesini hakediyorlar.
Teşekkür ederim Şaban Bey allah razı olsun. inş hayırlısıyal yaşarlar
Teşekkürler Babür kardeşim:) maşallah balıklar da fotolar da şahane. gerçek halleri sayende görünüyor
Fotoğraf:

Boyut (cm):150*50*60  ve 150*60*60 İki akvaryum
Kapasite (litre):450 Litre             500 litre
Canlılar: Albino Red Cheek     6E 36D

Malzemeler:

Akvaryum Bakımı: Haftada %20 Su değişimi

Kullanılan Yemler:Tetra Provegetable, NLS Therea, Dainichi Veggie fx, Tropical sprulina flakes ve birkaç farklı yem

Kullanılan İlaçlar ve/veya Katkılar:Hiç bir ilaç ve katkı yok
Değerli akvaryum.com üyeleri: Kendi damızlıklarımın yavrularından büyüttüğüm 6e36d albino red cheek damızlıklarımı sizlerle paylaşmak istedim.Yorumlarını Bekliyorum.Saygılar

Orhan ÖNAL2014-04-20 22:44:29
Duboisi Maswa Kolonim
Teşekkürler Serdal Bey. İnşallah.
Duboisi Maswa Kolonim
Teşekkürler Uğur çok sağolasın.
Duboisi Maswa Kolonim
Fotoğraf:

Boyut (cm):       10/12
Kapasite (litre):450
Canlılar:             2e 7d Duboisi Maswa

Malzemeler:             Eheim 2228 dış filtre , eheim 400w ısıtıcı, eheim 3704 hava motoru

Akvaryum Bakımı:  10 günde bir %25 su değişimi

Kullanılan Yemler:   Tetra,dainichi ve nls 8 çeşit yem

Kullanılan İlaçlar ve/veya Katkılar:Yok.

Arkadaşlar 7 ay önce damızlık altı olarak aldığım balıklarım tam damızlık oldular ve yavru almaya başladım. Sizlerle paylaşmak istedim. F1 dirler. Lütfen maşaallah'ınızı eksik etmeyin. Yorumlarını bekliyorum.

Orhan ÖNAL2013-12-26 13:17:16

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

• 9 Online Kullanıcı, 5 Üye

Online Kullanıcılar

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.