ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
PESCATORE
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
2
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
03 Temmuz 2013 13:33
Toplam Mesaj:
264 [0.04 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Faruk Albayrak
Doğum Tarihi:
01 Temmuz 1973
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Faruk Albayrak

SON 10 MESAJI

cyprichromis microlepidotus kiriza black
Bende nigripinnis, tricoti ve callochromislerle aynı akvaryumdalar. Sorun yok.
Variabilichromis Moorileri Ürettim Rsm 6
Tebrik ederim.
Gerçekten çok sevindim.
Bakalım bendekiler ne zaman çalışmaya başlayacaklar.
Kucuk Goletimin Yapım Asamaları / yeni resimler s6
Hayırlı olsun gayet güzel bir akvaryum yapmışsınız.

Kapak konusunda bir iki tavsiyem olacak:

PVC bantlar su emilmesini engellemez. Ek yerlerine içerden birkaç kat vernik sürerseniz tahtanın ömrünü çok uzatırsınız. Aslında aldığınız floresanlar yeterli ışık sağlar ama floresanların altına kendinden yapışkanlı ayna folyo yapıştırırsanız ciddi bir verim farkı olacaktır.

Taşırmalı bir akvaryumda hava taşı ihtiyacı yoktur. Fikrimce, doğal da görünmediği için konulmamalıdır. Halihazırdaki dekorunuz son derece güzel ve doğal. Termometre, dış filtre ve diğer bütün yapay malzemeleri çıkarırsanız çok iddialı bir akvaryum olacaktır.
Nigripinnis ve Leptosoma + Tank Arkadaşları ?

Enantiopuslar yavrular için salyangoz cichlidlerinden daha tehlikelidir. Yavru yemezler diye kesin bir iddiada bulunulmamalı. Aksi birçok vaka var. 180*60*70 ölçülerinde bir etçil tanganyika tankında mutlaka bir tür edinmelisiniz. Sadece üreyen bir çift ocellatus yeterli gelir. Özellikle bir kere yavruladıktan sonra diğerlerinin yavrularına zarar vermezler. Seyri çok zevkli ilginç balıklardır. Zaten bir karış yeri sahiplenirler. Saldırganlıkları yavrulara değil, bölgelerine giren büyük balıklaradır.

Sae konusunda: İlk bitki dikildiğinde yavru boy bulunabilirse 2-3 ay yosun konusunda çok faydalı olurlar. Çok hızlı büyürler ve yosun yemeyi bıraktıklarında da özellikle leptosoma türlerini çok rahatsız ederler. Geçici olarak önerilebilir. 2-3 Cüce vatoz da eklenebilir.

Çöpçü konusunda: Kum kelebeği olan akvaryumlarda başka bir dip temizleyicisine ihtiyaç olmaz. Kumu tertemiz tutarlar.

Cyathopharynx grubu konusunda: Bu balıklarla diğer dip balıklarıyla beslenmesi risklidir. Yani kum kelebeği veya salyangoz türleri gibi. Diğerlerini sindirmeleri yüksek ihtimaldir.

Benim tavsiyeme gelince: Leptosoma+nigripinnis+kilesa+ocellatus çok güzel olur.

Son olarak: Aslında anlattıklarımız genel bilgilerdir. Balıktan balığa huy farkı olabilir. Tankın dekoru ise sanılandan çok daha fazla belirleyici olacaktır.
Tanganyika türleri (genel)
Son fotoğrafta hata var.
Resimdeki balık hakkında bilgi.
Balığın compressiceps olduğundan emin olabilirsiniz.
Tanganyika türleri (genel)
Yanlış görmediysem oradaki balık tropheus değil. Tanganyika gobilerinden biri.
En kolay led yapımı.Fotoğraflı anlatım.
Watt ve volt farklı birimlerdir.
Tasarruflu Ampül Led T5 T8 Hangisi En Ve

Güzel derleme olmuş. Teşekkür ederim.

Refet Bey, kullandığınız kaynaklarda CRI değerleri de bulunuyor mu? Eğer varsa eklerseniz çok daha iyi olacaktır kanısındayım.
Özellikle tatlı su akvaryumları için CRI, benim için Lümen/watt oranı kadar önemli bir kriterdir. Çünkü bazı çok verimli floresanlar renkleri oldukça soluk gösterebiliyor.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.