ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
AMFİBİ
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
16
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
23 Mart 2019 07:28
Toplam Mesaj:
411 [0.09 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Mustafa Ufuk Baştürk
Doğum Tarihi:
22 Ocak 1964
İl:
Manisa
Meslek:
Serbest
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

SON 10 MESAJI

Akvaryem.com Şikayet
Bir şikayette beden gelsin.
Ceylan beyle yıllardır alışveriş yaparım, pek sorun çıktığını söyleyemem ama, çalışanların sebep olduğu bazı aksaklıklar olabiliyor ne yazık ki.

En son örnek; stokta var görünen damla sayacından 08-11-16 tarihinde, 11:07:39 da 4 adet sipariş ettim. Normalde aynı gün kargo edilip, ertesi gün elimde olması gerekiyordu ama olmadı. Telefonla aradım, (tabii öyle bir-iki aramada açan olmuyor) kargocuların almaya gelmediğini ama hemen o gün kargoya verileceğini söyledi eleman. Ama kargo ertesi gün de gelmedi. Defalarca aradığım halde telefonu açan olmayınca Ceylan beyi aradım. Aynı üründen ellerinde yeterli sayıda olmadığından vs. vs. vs.

Bugün 12-11-16 yani tam dört gün geçti, siparişim elime geçmedi. Yarın da Pazar olduğundan gelmez.

İzlenimlerim:

Hepimizin zevk için, iş olsun diye değil, ihtiyaçtan doğan sebeplerden dolayı alışveriş yaptığını düşünüyorum.
Elinde olmayan mal stokta neden görünür? Haydi güncelleme hatası diyelim, müşterinin aranıp, durumdan haberdar edilmesi gerekmez mi?
Ayrıca çalan bir telefon neden açılmaz?
Böyle işte...
Pendik'deki akvaristler
[QUOTE=Batuhan.05]
Mustafa abi gelip görmek isterim gerçekten aklımdasın kurduğumda ilk senin kapını çalıcam bitki için[/QUOTE]

Tabii ki, ne zaman isterseniz beklerim. Önceden haber vermeniz yeterli.
Pendik'deki akvaristler
Arkadaşlar, merhaba.
Tuzla - Aydınlı'dayım.
Aslen bitki yetiştiriciliği yapmakla beraber, balıkta bakıyorum.
Dükkânıma beklerim, çay içer, tecrübelerimizi paylaşırız.[8)]
Baktığım türler:
Full Red
Red Grass
Blue Grass
L144 Mavi göz tül ve düz kuyruk
Corydoras - Sterbai, Panda ve Albino
Tropica bitkileri pahalı mı?
Geçen hafta Aqua-Botanic'e uğradım ve Yıldırım beyle tanıştım. 
Mağazadaki bitkilerin güzelliği ve çeşitliliği kadar, kendisi de çok ilgili bir arkadaş.
Bitki ve karides severlerin uğramasında fayda var.
Böyle Bitki Akvaryumu Nasıl Kurabilirim [ss]'li
[QUOTE=Gecko]En guzel bilginin kaynagini veriyorum size. Sag ustteki arama motoru, sonra "detayli arama yap". Google yazan yerin yanindaki kutucuga "bitkili akvaryum yeni baslayanlar" yazip enter tusuna basilir ya da ara butonuna tiklanir. Biraz okuma, arastirma, ogrenme istegiyle her turlu bilgiye ulasilir...

Selamlar.
[/QUOTE]

Akşam akşam çok güldüm.
DALTONLAR
Ömer bey o sistem çoktan dağıldı.
Şimdi Tetra türleri bakıyorum.
Neon Tetra - Ember Tetra - Kırmızı burun Tetra - Rasbora ve birkaç tür karides.
Tetrazon yine bakardım ama, karideslere aman vermediklerinden vazgeçmek zorunda kaldım.
Hint bülbülü besleyen?
Merhaba.
Elimde 2 adet dişi var. Eğer bakabileceğinizden ve ileride bıkmayacağınızdan eminseniz, ücretsiz olarak verebilirim.
Yeni bitki akvaryum için önerileriniz.
Tabanda çayır-çimen görüntüsü almak için moss panel kullanabilirsiniz.
Köşelere birkaç kaya koyup, aralarına Java Fern tutturabilirsiniz.
Ortaya bir kütük koyup, bir, iki yerine Anubias bağlayabilirsiniz.
Bu bitkiler için kum değiştirmenize gerek kalmaz, kumsuz bile yaşayabilirler.
Kolay gelsin.
Bitkili karides akvaryumu.
Okay bey, ilimize hoş geldiniz. İzmir kadar değilse de, fena değildir, umarım seversiniz.
Pleksiglass ile içli dışlı biri olarak, eğer vazgeçme imkânınız varsa, Hailea B30 siparişini iptal etmenizi tavsiye ederim. Kullanılan malzeme akrilik olduğundan, süngerle bile silseniz çizilir, matlaşır. 6 aya kalmadan içini bile göremezsiniz.
Madem Maltepe'ye gidecekseniz, istediğiniz ebatta 30 - 40 liraya cam akvaryum bulabilirsiniz. 20 - 30 liraya bir şelale filtre, 12 liraya 2 adet tasarruflu ampul ile birçok bitkiyi rahatlıkla yetiştirebileceğiniz bir akvaryumunuz olur.
Bitki işini akvaryumcudan ziyade forumdan temin etmenizi tavsiye ederim. Geçen gün bahsi geçen akvaryumcuda Chiristmas mos ve Flame moss sordum, 5x5 bir plaka için 35 tl istediler.
Başka sorularınız olursa, forumdan yardım alabilirsiniz.
Kolay gele.
DALTONLAR
[QUOTE=MeTdE]yeşil su problemiyle karşı karşıyayım.. yarın uv iç filtrem gelcek, sorunu çözeceğine inanıyorum.. 7 tane tiger tetrazon ve 7 tane de renkli tetra aldım.. bir hafta oldu alalı.. muhteşemler :) anubias bitki de ektim fakat bitkilerin yapraklarını kemirdiler.. ayrıca yapraklarını bitkinin kökünden ayırdılar.. neden olabilir ?[/QUOTE]

Hayırlı olsun, muhteşem olduklarına eminim. Ama bitkilerle ilgilendiklerini hiç görmedim, şaşırdım doğrusu.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.