ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
labluebeard
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
01 Ağustos 2013 14:16
Toplam Mesaj:
12 [0.00 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
levent arslan
Doğum Tarihi:
21 Mayıs 1984
İl:
Istanbul
Meslek:
muhasebe
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

levent arslan
140*50*60 Yeni Başlangıç

SON 10 MESAJI

Malawiden Frontozaya Geçiş.
Arkadaşlar iyi günler elimde yaklaşık 300 Lt. akvaryum var bu akvaryumda 8-9 aydır portakla cichlid ağırlıklı olmak üzere karışık cichlid besliyorum. Bir arkadaşımda 6 adet Frontoza var bunları ondan alıp akvaryumumu değiştirmek istiyorum.  Sizce cichlidden frontozaya geçerken akvaryumda ne gibi işlemler yapmamız gerekmektedir. Filtrasyon vs. değişik oluyrmu ?

Ek olarak akvaryumu değiştirirsem akvaryum içine strafordan arka fon yapacağım sizce nasıl olur.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

portakal cichlid plastik kemiriyor
arkadaslar portakal cichlitim akvaryumun içindeki hava motoru vs. Borularini kemiriyor yardim lutfen
Malawi Türleri İçin Bitki
Arkadaşlar başlıktanda anlayacağınız gibi 360 Lt malawi akvaryumuma bitki koymak istiyorum.
Biliyorum sadece kaya vs. daha iyi olur diyeceksiniz ama hanım illa bitki olsun diyor aslında banada öyle
daha güzel gözüküyor. Sizce hangi bitkileri koymalıyım şu anda 2 tane bambu var içinde kafaları dışarıda kalıcak şekilde koydum.
Yardım Lütfen.

Cichlid İçin Bitki
Arkadaşlar Karma Cichlid akvaryuma bitki kobailirmiyim. Koyabilrsem türleri ve istanbulda bildiğiniz satan yerler varmı.
Deniz Tuzumu Kaya Tuzumu
Arkadaşlar iyi günle karma malawi akvaryumu için kaya tuzu bulamadım markette deniz tuzu koysam yararı olurmu sizce.
Suyum Bulanık
01-) Arkadaşlar Dün Akşam Yeni Akvaryumuma Denizden Topladığım Taşlarımı Koydum Su Biraz Bulandı 12 saat geçti hâla aynı Acaba geçermi Yoksa Taşları İçinden Çıkrayımmı??
02-) Malawi cikletler için canlı yeşil bitki önerileriniz varmı berelerden bulabilirim.

Sizce Çokmu
Arkadaşlar Akvaryımuma bu hafta sonu balık almayı düşünüyorum kum,taş vs çıktıktan sonra ortalama 300 Lt. bir su olacak akvaryumumda aklımda karma 4 5 cm yavruların olduğu bi akvaryum düşünüyorum aklımdaki balıklar aşağıdaki gibidir. Balıklar damızlık boya geldiğinde renkleri görüntüsüne göre eleme yapmayı düşünüyorum.
Sizce fazlamı olur
Bu türler beraber yaşarlarmı
İstanbul ikitelli başakşehir civarı elinde satmayı düşündüğü bu balıkların 4 5 cm yavrularından olan varsa irtibata geçerlerse sevinirim
Acei Ngara 3
SP 5
Flavus 3
Iceman 5
Paslı 5
Demasoni 5
Saulosi 5
Mücevher 3
Julo Reef 5
Neon Spot 5
TOPLAM 44

vuslat2012-08-24 18:47:03
Karma Akvaryum Hacmi ve Tür Seçimi Konusunda Makale
Arkadaşlar Aşağıdaki Şekilde Liste Yapıp 4-5 Cm. yavru balık almayı düşünüyorum. Benim için önemli olan yavru almak falan değil renkli bi akvaryum olsun istiyorum sizce çok çeşitmi olur, bu balıklar sağlıklı yaşarmı. Büyüyüp damızlık hale geldiklerinde balıkların durumuna göre eksiltme yapacağım.
yardım lütfen. Sizin fikirlerinize göre türleri azaltıp çoğaltabilirim. Ortalama akvaryum litrem 360-400 civarı olacak.
Acei Ngara: 3
S.P. : 5
Flavus : 3
Iceman : 5
Paslı :5
Demasoni :5
Saulosi :5
Mücevher :3
Julo Reef :5
Neon Spot: 5
yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

140*50*60 Tür Önerisi
Arkadaşlar Aşağıdaki Şekilde Liste Yapıp 4-5 Cm. yavru balık almayı düşünüyorum. Benim için önemli olan yavru almak falan değil renkli bi akvaryum olsun istiyorum sizce çok çeşitmi olur, bu balıklar sağlıklı yaşarmı. Büyüyüp damızlık hale geldiklerinde balıkların durumuna göre eksiltme yapacağım.
yardım lütfen.

Acei Ngara: 3
S.P.          : 5
Flavus      :  3
Iceman    :  5
Paslı        :5
Demasoni :5
Saulosi     :5
Mücevher :3
Julo Reef :5
Neon Spot: 5
yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

labluebeard2012-08-13 14:48:07
140*50*60 Tür Önerisi
Arkadaşlar: Son Kararım 4-5 tür Cichlid karma yavruları alıp büyütmek
Önerebileceğiniz Yavru Balık Alabileceğim İstanbul Avrupa Yakası İkitelli-Başakşehir civarı bir PetShop falan varmı.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.