ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
aemre1
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
13 Eylül 2013 12:58
Toplam Mesaj:
108 [0.03 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Emre Acun
Doğum Tarihi:
13 Ağustos 1997
İl:
Istanbul
Meslek:
Öğrenci Lise 2.Sınıf
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

55x20x35h 30 adet alman lepistes
35x15x27h 153 adet alman lepistes yavru tank

SON 10 MESAJI

Lepistes erkeğimin cinsel bölgesine ne olmuş
Bu balık doğduğu zaman, sanırım karın bölgesinden yapışık doğdu. Büyüyünce ise orada diğer yapışık balıktaki gen haznesinden yeni bir cinsel organ çıkarıyor olabilir. Benim dişilerimde yapışık doğmuştu 2 tane yüzgeci vardı :D Aynı bu şekilde kırmızı et parçası gibi ayrılma yeri vardı. Büyük ihtimal öyle benim fikrime göre
15 Dakikada Görselliği bozmayan Dış Filtre Yapımı (Yeni video)
Sorunlarını burada, arkadaşlarla paylaşırsan derdine derman olurlar inşallah buna bende dahil çünkü bende yaptım bunu fakat malzeme eksikliginden sanırım(elyaf-içfiltrenin siyah süngeri-bulaşık süngerinin yeşil tabakası) su sapsarıydı. Yeni değiştim suyu şimdi açtım filtreyi 7/24 açık bırakıcam bakalım ne olacak. Su yine cabuk mu sararıcak. Güneş ışığı alıyor akvaryum. vatozum öldü camlar bulanık gibi olduydu elimle bulanıklıgı silerek aldım biraz fakat yinede var arkadaşımdan cam siliciyi alacagım :)
Leopar vatozum 2 gundur camlara yapısamıyor yukari kalkamiyr
Fotoğraf:

Canlıdaki Belirtiler:

Akvaryum Kapasitesi (litre):

Akvaryumdaki Diğer Canlılar:

Bilinen Tüm Su Değerleri (pH, sıcaklık, amonyak, nitrat):

Filitrasyon:

İlaç Kullandıysanız İsimleri ve Miktarları:

Diğer Genel Bilgiler (Su değişim sıklığı, akvaryumda en son yaptığınız değişiklikler vb.) :

Evet arkadaslar cok acil yardiminiz gerekli 6_7 senelik bir leopar vatoz ortlama 10-13cm

Buyuk ihtmale kuyrukn yada belinde bir problem var nefes arada almiyor sonra aliyor 2 gundur boye nede olmus olabilir yemde yemiyor onceden yerdi camlara yapisirdi Özkoçak2013-03-05 09:28:10
Dış filtre var fakat suyum sararık gibi
Arkadaşlar 35litre bir akvaryumum var içindeki lepistes sayısı gayet fazla fakat yapabilecegim birşey yok. 

Silikon tüpünden bir dış filtre yaptım içinde iç filtrenin siyah gözenekli süngeri ilk başta sonra elyaf sonra bildigimiz bulaşık süngerinni yeşil tabakası en son yerde. 7/24 calısmıyor su sesi yaptıgından fakat sabah kalkar kalkmaz calıstırıyorum. 1-2 gün 7/24 calıstı fakat yine su sarı gözüküyordu ama akvaryumun ışıgını acınca cok berrak gözüküyor. Akvaryum ısıgını kapatınca duvar rengi hafif sarı krem rengi, suya bakıyorum daha sarı gözüküyor ne yapmalıyım?
DIY İÇ FİLTRE YAPILIŞI (resimli)
Aynisini yapiyorum simdi yesil ic filtre var bu saatte 700 litre olan. Su sisesi yavru akvaryuma buyuk geldi altini kestim ve yama yaptim fot koyarim yakinda
Karides Akvaryumu Kurulum Aşamaları Canlılar Eklendi..
Maşallah abi Allah nazarlardan kötü gözlerden sakınsın. Karides besleyecektim işin içine bitki girince bozuldu.. Alıcak bir durumum yok haftalıgımdan para artmıyor malesef :D
Hmm 15 Litrelik akvaryumda dere çakılları var 1 tane kayalık var yosun tuttu üstü kayalıgın uzun senedir kullanıyorum ve bitki lazım değil mi karides için?
Erkan abi sana katılıyorum haklısın insan git gide daha zor türler arıyor bende sarı prenses beklemek istiyorum fakat akvaryum litrem el vermiyor şuan 180 tane lepistesim var 30 anaç, 150 yavru ayrı tanklardalar. Karides beslemek için bitkili bir akvaryum şart başka ne gibi şeyler şart ve karides beslemeye ne çekiyor yani lepistes bi anda doğurunca sevinirsin ya aynı şeyi karides için düşünürsek tam sevindiren durumu nedir bilgilerinizi bekliyorum? saygılar

Karideslere özel yemler var mı ne yer?
aemre12013-01-02 15:16:16

Erkan abi yorumu görmüşsün yazmadın halen.
Yavru Yer Sıkıntısı
Bir sorun teşkil etmez. İmkanın var ise damacananın ağız kısmınıda kesip yavruluk olarak 19 tl kullanabilirsiniz.
İç filtre yerleşimi
Akıntıyı seven balıklar için bu sonuç değişebilir. Lepistesler severler fakat fazlasında strese girebilirler ve yorgun düşüp ölebiliyorlar.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.