ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
cazirti
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
22 Ekim 2020 17:39
Toplam Mesaj:
452 [0.07 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
ömer AKLAN
Doğum Tarihi:
04 Aralık 1983
İl:
Ankara
Meslek:
BİLGİSAYAR TEKNİSYENİ
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

SON 10 MESAJI

Arena-t
Merhaba mail adresi verirseniz davet edeyim.
Beagle Köpek
Açıkcası az daha sizinde aldığını görünce gaza geliyordum ancak fazla ulumaları engel oluyor almama. o gün akşamı birde çok tatlı ve zeki hasky yavrusu geldi ona tav oldum ama yine vazgeçtim. golden yavrularını bekliyorum şimdilik. Benim de sizin oğlan gibi 3 yaşında bir kızım var onunla birlikte bakacağız ancak eşim epeyce korktuğundan dolayı daha sakin bir seçim yapmalıyım.
Beagle Köpek
Sorun çıkacağını zannetmem.bizim golden 1 yaşına değecek nerdeyse şimdi çiftleştirmeye götürceğiz aynı yere. Hemde anne babasını özlemiştir kereta :) Bi tane daha golden almaya gittik ama malesef yavru  yokmuş bende beaglemi alsam acaba dedim ama vazgeçtim sonradan.
Beagle Köpek
Can bey hayırlı olsun. Köpeğiniz gerçekten güzel, iyi bir seçim yaptınız. Siz alırken hatırlarsanız bizde orada idik arkadaşımla birlikte. bizde geçen yıl golden aldık o çiftlikten hala gider çaylarını içeriz.  Güzel vakit geçirmeniz dileğiyle. 
Aracıma LPG Taktırıcam ?
İbrahim bey selamlar. Benimde 2003 model golf otamatik aracım var. Aynı dert bendede vardı. benzinde 45 krş yakıyordu. Lakin sizinki düz vitezse benzini hakikaten içmeye başlamış :)

Sizin gibi uzun araştırmadan sonra brc de karar kıldım ve gayet memnunum. Ancak lpg nin markası kadar takan ustanında etkisi var.En iyi lpg kitini bile en kötü performansla çalıştıran ustalar var. http://www.2a.com.tr/  şehrinize uygun yetkili servis varsa oraya yaptırın derim.

REVERSE OZMOZ NEDİR NE İŞ YARAR
İsmail bey selamlar.Otuz com da satılan ürün şuan 3 parçadan oluşuyor ben 4 parçalısını buldum 4 filtreden oluşuyor.toplu alımda 350 ytl den alabileceğimizi söylediler.dıy için parça bulmak zor gibi özellikle mebran kılıfı çok zor.Toplu bi alım olursa alabiliriz.Saygılar
Ozmoz cihazı
Arkadaşlar linkten takip edebilirsiniz.

http://www.akvaryum.com/Forum/reverse_ozmoz_nedir_ne_is_yarar_k273157.asp
REVERSE OZMOZ NEDİR NE İŞ YARAR
Arkadaşlar selamlar.Reverse ozmoz ile internetden araştırdığım bilgileri sizinle paylaşmak istedim.Gerçektende etkili bir cihaz.Saygılar

Ters Osmoz RO

Yarı geçirgen membran kullanılarak sudan çözünmüş maddelerin arıtılması işlemidir.RO  özellikle klasik arıtım sistemlerinin yetersiz kaldığı sularda (deniz suyu,iletkenliği yüksek kuyu sularında), suyun içindeki minerallerin %90-99.8 oranında giderimini sağlar.Su teknolojindeki gelişme ile beraber RO cihazları evsel ve endüstriyel uygulamalarda yaygın bir şekilde kullanılmaya başlamıştır. Reverse osmosis sistemlerinde 'Ozmos' olayını tersine çevirmek için, bir pompa ve osmotik basınçtan daha büyük bir basınç uygulandığında, yarı geçirgen olan ve üzerinde 5A (Angstrom) boyutlarında delikler bulunan membran, sadece saf suyu geçirirken bakterileri, projenleri, organik maddeleri, aluminyum ve ağır metalleri tutar. Bazı durumlarda suyun cinsine bağlı olarak ön arıtmaya tabi tutmak gerekir. ers ozmos üniteler genelde ön filtrasyon asamalari sonrasinda kullanilir. Su önce partikül filtreden geçirilir. Partikül filtrasyon, suyun içinde bulunan 12 mikrondan daha büyük olan tüm partikülleri tutar. (1 mikron = 0.001 mm) Partikül filtrasyon membranlarin tikanmasini engellemek amaci ile kullanilir. Partikül filtrasyondan sonra su aktif karbon filtreden geçirilir. Aktif karbon ile suda istenmeyen koku, tat ve klor tutulur. Aktif karbon filtreden geçirildikten sonra su, tekrar 1 mikron filtrasyondan geçirilir. Burada daha ince taneciklerin tutulmasi saglanir. Bu ünitelerden geçen su ters ozmos membrana verilmeye hazirdir. Ters ozmos membran suyun çözünmüs iyonlari tutar. Suyun içindeki bu iyonlar arasinda, agir metaller, sodyum, kursun, arsenik, nitrat, asbest ve diger bir çok zararli iyonlar bulunur.

Reverse Osmosis sistemlerinin farklı maddelere etkisi şu şekilde özetlebilir.Yada suyu temizleme oranları diyelim;

Madde

% Oran

Madde

% Oran

Madde

% Oran

ALÜMİNYUM

9698

FOSFAT

9598

POLYFOSFAT

9698

AMONYUM

8090

GÜMÜŞ

9397

POTASYUM

9296

BAKIR

9698

KADMİYUM

9397

RADYOAKTİVİTE

9397

BAKTERİ

9598

KALSİYUM

9398

SERTLİK

9397

BORAT

9295

KLORÜR

9295

SİLİKAT

9295

BORON

3050

KROMAT

99

SİLİSYUM

8090

BROMİD

9095

KURŞUN

9598

SİYANİD

8595

CİVA

9497

MAGNEZYUM

9698

SODYUM

9298

ÇİNKO

9698

MANGANEZ

9698

SÜLFAT

9698

DEMİR

9698

NİKEL

9698

TİYOSÜLFAT

9698

DİOKSİT

9095

NİTRAT

5070

ARSENİK

9396 

FLUORİD

9698

ORTOFOSFAT

8595

Tds metre ile isimlendirilen cihaz H2o hariç suyun içerisindeki yabancı maddeleri ölçmeye yarar.Ankara şebeke suyu dünkü ölçümümde 140 çıktı.Şuan ankaraya kızılırmak suyu verilmiyor.Kızılırmak verildiği günlerde tds değeri 700 lü rakamlarda idi.Reverse ozmoz sistemde çıkan tds sonucu ise sadece ve sadece 3 tür.aşağıya tds değerlerini ve çeşitlerini ekliyorum.

·  T.D.S. DEĞERİ

SU ÇEŞİTLERİ

SINIFI

0-17

Yumuşak su

1. sınıf su (kaynak suyu )

17-60

Az sert su

60-120

Orta sert su

2. Sınıf su (Şebeke suyu)

120-180

Sert su

3. Sınıf su (dikkat!)

180-300

Çok sert Su

4. Sınıf su (İçilemez)

300-1000

İçilemez su

1000-5000

Acı su

5000-15000

Çok acı su

15000-3000

Tuzlu su

30000-…

Deniz suyu

Filtreleme ekipmanlarının görevleri

1. Aşama Sediment Filtre; Sisteme giren şebeke suyu 1.aşamada 5 mikron tortu filtreden geçirilerek süzülür. Yüksek kapasite filtre toz, parçacıklar ve pası süzer.

2. Aşama Granül Aktif Karbon Filtre; Tortulardan arıtılmış su bu aşamada ve 3.aşamadaki Blok Aktif Karbon Filtre ile birlikte suda bulunan klor, renk, tat ve koku veren eriyik gazlar, artıklar ve organik maddelerin arıtımı için kullanılır. Bu aktif granül karbon filtre yüksek performanslı aktive edilmiş karbondan oluşmaktadır ve klorun, koku, organik kirleticiler, böcek ilaçları ve koku ile tadı etkileyen kimyasallardan arındırır.

3. Aşama Blok Aktif Karbon Filtre; 2.aşamada bulunan Granül Aktif Karbon Filtre ile birlikte sudaki organik maddeyi ve serbest kloru alırken suyu tat, koku ve renk bakımından iyileştirir. Aynı zamanda bu aktif karbon filtre membrana gidecek 0,1 mikrona kadar büyüklükteki partikülleri tutup TFC membranın daha uzun ömürlü olmasını sağlar.

4.POMPA SİSTEMİ : KALİTELİ VE HIZLI  SU ARITMA İMKANI SAĞLAR.

5.Aşama Membran Filtre; Sudaki Mikrobiyolojik ve kimyasal arıtımı gerçekleştirir. Filmtec ve Purepro membaranı dünyanın en gelişmiş ters osmoz membranlarının üreticisi purepro(USA) tarafından üretilmiştir. Membran, ince film komposit (TFC) Poliamid plakaların özel bir sarım tekniği ile üretilir. Gözenekleri 1 milimetrenin on milyonda biri küçüklüğünde yarı geçirgen bir zar filtredir. Suyu molekül düzeyinde filtre eder suda bulunan mikropları, bakterileri, ağır metalleri, kimyasalları ve tüm zararlı maddeleri arıtır.

1 MM = 1 000 MİKRON

1 MİKRON = 1 000 NANOMETRE

1 NANOMETRE = 10 ANGSTORM

1 MM = 10 000 000 ANGSTORM

reverse ozmoz iki çeşit var pompalı ve pompasız olarak.arasında hiç bir fark yok.pompalı olan suyu kendi çekip arıtıyor.pompasız olanı ise çeşmeye bağlantısını yaparakta kullanabiliyorsunuz.

ozmoz sistem tahmini olarak 10 litre suyun 6 litresini arıtır.geriye kalan 4 litre ise atık olarak atılır.Ayrıca sistemi çalıştırınca çok kısa sürede arıtacağını beklemeyin, çok yavaş bi artıma yöntemi var.1 litre suyu ortalama 4 dakika felanda arıtıyor.bunların gerçek değerlerini daha sonra ekleyeceğim.

son 3 haftadır 4 litrelik fanusta 2 adet japon balığı besliyorum.suyu sürekli reverse ozmoz ile artılımış su kullanıyorum.balıklarda akvaryuma göre daha bi canlılık ve daha hızlı büyüme ve daha güzel renklenme görüyorum.fanusda balık beslenmez diyen arkadaşlar olcakatır eminim lütfen bu arkadaşlar altdaki linke tıklasın.

http://www.akvaryum.com/Forum/560_litrelik_yeni_japon_tankim_k101380.asp

fiyat ve bilgi  http://www.otuz.com/product_info.php?products_id=26245

reverze osmoz

mebran resmi

cazirti2009-04-22 16:35:21
Ozmoz cihazı
Arkadaşlar selamlar.Ozmoz çihazları ile yardımcı olabilirim.malzeme ve bilgi konusunda.Nasıl çalışır nasıl artır gibi sorularınızı yanıtlayabilir ve isterseniz temin edebilirim.Ayrıca işin damar noktası mebrandır çin malından uzak durun derim birde 50 lik ve 100 lük modeli var mebranın.İlerleyen günlerde daha kapsamlı bilgi vereceğim ve toplu alım için uğraşlarım olacak.Saygılar cazirti2009-04-21 11:30:56
akvaryum ağırlığı ve güvenlik
Selamlar arkadaşlar 150*60*60 demir profilli yaklaşık 100 kg kaya kum vs. olan ve sumplu olan akvaryumumu 2 katta 1 sene kullandım bir sakıncası olmadı kolay kolayda olmaz bilginize.Ağırlığı 1000 kg geçmediği sürece sıkıntı yok.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.