ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
guardiny
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
88
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
02 Nisan 2018 17:35
Toplam Mesaj:
297 [0.07 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Burak
Doğum Tarihi:
Girilmedi
İl:
Tekirdag
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[B]Burak[/B] , [B]CanerS[/B] Abime Saygı Ve Sevgilerimle. [img]http://i.hizliresim.com/77BG4m.jpg[/img]

SON 10 MESAJI

100 50 50 Akvaryum İçin 8mm Camkalınlığı
Uygundur , cam kalınlığı yükseklikle beraber artar .
30 Lt Dış Filtre Önerisi
30 litrede pipo mükemmel bir kimyasal temizlik yapar ,
Elma Salyangozlar Öldü Mü?
Hiç bir fikrim yok , bu arada tüm salyangoz türleri salataya bayılırlar atın bir dilim belki canlanırlar
Elma Salyangozlar Öldü Mü?
Ölse o tıpa gibi sert şeyleri dışa doğru salınık olur ama resimde özellikle 2.si güçlüce içine kapanmış.Bunlar garip hayvanlar bazen pır pır dolaşıyor bazende kabuklarından çıkmıyorlar.Su değerlerine karşıda çok hassaslar aman dikkat et su değişimlerine.
Filtre Aldım Nasıl Kullanacağım?
Onla çalıştırsan daha iyi olur suları havalanır.Çok ses yapıyor dersen o borunun ucuna sünger parçası falan tıkıştır.
Lepisteslerim Ölüyor
[QUOTE=Easylowe][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/197955/100620171347081.jpg[/IMG]
70x30x40 ölçülerinde bitkili tankım da bulunan lepisteslerim ölüyor karınları dümdüz oluyor ve formları gözle görülür seviyede bozuluyor 1 hafta içinde 10 tane balık kaybettim sarımsaklı yem tuz banyosu denedim bir işe yaramıyor %50 dip ćekimi yapıyorum sürtünme de gözlemliyorum kimisi 1-2 gün içinde kimisi aniden ölüyor lütfen yardımcı olun :([/QUOTE]

İç parazit.Sarımsak suyunu yeme sıkın ve verin.Flagly denen bir hap var bunu bir çay bardağında eritip günde 3 kez balığın ağzına 1 şırınga dolusu verin.Bende de oluyor şuana kadar hiç bir balığımı kurtaramadım.
Filtre Talepleri Bıktırdı Artık !
Herkes kullandığı filtrenin [B]kendi ölçtüğü[/B] debisini , sesini , gözlemini yapsa süper olur.Mesela ben kullandığım filtrelerle ilgili test yapıp direk konu açıyorum.
Lepistes
25-28 derecede yaşarlar su sıcaklığını bu aralığa getirmek için ısıtıcı kullanılıyor zaten.
Filtre Tercih Sorunsalı
Filtreyi çıkarmadan önce kadın çorabı geçirin ve öyle çıkarın.
Mattenfilter Kullanıyorum - Öneriyorum
Arkadaşlar camdan bir köşe şeklinde mattenfilter yaptım , önüne mavi biyolojik sünger arkasınada 2. kat olarak sıva süngeri koydum.Akvaryuma koyduktan 3 gün sonra acayip bir berraklaşma oldu.Bundan önce sadece biyolojik süngerle kullanıyordum ama sıva süngerinide arkasına ekledikten sonra çok daha iyi oldu.Toplam maliyeti 70 lira civarı oldu cam , sünger , filtre motoru dahil.Temizliğinden çok memnunum tavsiye ediyorum.
[IMG]null[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/144769/280520171234301.jpg[/IMG]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.