ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
erdalaslan
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
6
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
05 Temmuz 2017 11:10
Toplam Mesaj:
93 [0.02 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
erdal aslan
Doğum Tarihi:
17 Eylül 1989
İl:
Istanbul
Meslek:
muhasebe
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

erdal ASLAN

SON 10 MESAJI

Full Red Bitkili Akvaryum
Kardeşim ellerine emeğine sağlık çok güzel bir akvaryum ve balıkların var yavrularida aldık mı olay tamamdır :):)
Flowerhorn - Red Dragon Yem Seti ( İthal )
Arkadaşlar merhaba ,

Almak isteyenler için satış 175 TL.

Grand Sumo Red% 95 dolulukta
Help Moster kok % 75 dolulukta
Power Pink Plus % 85 dolulukta
Okiko 4lü Set % 75 dolulukta
RESİMLER LİNKTEDİR.
http://www.akvaryum.com/Forum/flowerhorn_-_red_dragon_yem_seti__ithal__i20552.asp[EDIT]erdalaslan,2016-03-22 17:36:34[/EDIT]
Yüksek Tank & Led Kullanımı Hk.
Merhaba ,

takipteyim umarım bilgili hobiciler cevap verecektir.
iyi günler.
Akvaryum Güzel Görünsün Diye..
Merhaba ,

bozbey14 benden daha iyi açıklamış benimde anlatmak istediğim bunlara benzer şeylerdi ama sanırım yanlış anlaşıldı
bizleri aydınlattığınız ve değerli bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim
Akvaryum Güzel Görünsün Diye..
Merhabalar ,
öncelikle yanlış bir cümle veya rencide edecek bir kelime kullanırsam lütfen kusura bakmayın
Zodijack sizin söyleminize göre power led kullanmak yanlıştır diyorsunuz bu hayvanlar doğada böylemi yaşıyor diyorsunuz
öncelikle sormak isterim kaç kere doğadan yakaladığınız baliği beslediniz yada F0 diye tabir ettiğimiz balıkları beslediniz yada beslediğiniz baliğin doğal bir ortamdan geldiğini nasıl tecrübe ettiniz ki ? Kesin ve net yanlıştır ibaresini kullanmanız için bu kaç defa tecrübe ettiniz lütfen bizleride aydınlatın bizlerde bilğilerinizden faydalanalım
Sizin söyleminize göre Doğal ortamlarda aydınlatma Güneş ve Ay olarak görülüyor. Akvaryumdaki balığınızı kaç kere gerçek güneş veya ay ışığı gördüki ?
biz şüphesiz balıkların doğal ortamlarını taklit etmek istiyoruz ama öncelikle belirtmek isterim ki doğal ortamlarını tecrübe edebilmek için bir kere o balığın kendi doğal ortamını bilmesi lazım sizce doğal ortamda bir yerden bir yere gitmek için balıklar otobüs kargoyu kullanıyor mudur ?

Doğadaki Tavşan demişsiniz aynı yöntemi geceleri bizden katlarca iyi gören bir baykuşa yapsanız aynı tepkiyi verecektir ama o baykuş doğal ortamını bildiği için doğal olmaya bir ışık verildiğinde tepki gösterir esaret altındaki bir çok hayvan insanların keyiflerine göre beslenmiştir. Esaret altında büyümüş bir hayvan doğal ortama bırakıldığında hayatta kalma şansı sadece % 12 olarak belirlenmiş geriye kalan % 88 ölecektir.

Demem o ki bir şeyi katiyen yanlıştır demek için ilk olarak tecrübe etmek yada deneyler yapmak gerekir
Bir diğer konu doğal ortamını kurduğumuz balıklar kendi doğal ortamını bilmiyor ki :) bizlere renklerini doğal ortamdaki hal ve harekektlerini göstersin
özür dileyerek bitirmek isterim eğer tecrübe kazanacaksak hep birlikte kazanalım herkes bir şeyler öğrensin tekrar sizden özür diliyorum yanlış ve kırıcı bir kelime kullandıysam
keyifli hobiler
kırmızı bitkiler hk.
merhaba 
yanıtınız için teşekkür ederim ama forumumuzda bu bitkileri bulmak zor yada var ama satan arkadaşlar fiyat listesi yaparken direk liste ve fiyat yazmakta daha sonra altına resim atmakta 
Benim gibi bitki konusunda yabancı olan insanlar resimde tamam kırmızı bitkiler var ama fiyatı yada ismi nedir hangisi acaba hobaa :) isimlerini tek tek kopyala google amcaya sor gibi oluyor 
buradan satış yapan arkadaşlarada bir önerim olmuş olsun
kırmızı bitkiler satan arkadaşlar benimle irtibata geçmelerini önemle rica ederim 
kırmızı bitkiler hk.
Merhaba arkadaşlar ,

büyüdükce kızaran bitkilerin isimlerini bilmedigim için değerli forum üyelerini sormak istiyorum
yardımlarınızı rica ederim
iyi akşamlar.
Pet Fuar(istanbul
Kerhaba ,

Konu ile ilgili bilgiler altta göndermiş olduğum linkte vardır.
iyi akşamlar.

Http://www.fuarplus.com/-PET-%C4%B0stanbul-2014-/tr/detail/fuar/52733/www.tuyap.com.tr
Erkek Yunus Ağzına Yumurta Aldı?
Dostum merhaba ,

Daha önceden başıma geldiği için yardım etmek istedim öncelik olarak yavrulama zamanı su değerlerinde bir değişiklik olmuş olabilir çünkü ben su değişimi yaptıkdan sonra bu olay başıma geldi
bir sonraki yavruları almadı ve dişi ağzına aldı 
belki yardımı olur. ağzında yumurta tutmasına izin verme alışmasın alışırsa her seferinde alır.
iyi günler.
bitkiye geçişte bir kaç öneriniz
merhabalar ,

şu anda aktif olarak malawi türüne bakıyorum ama az bitkili akvaryum yapmak istiyorum
sormak istediklerim şunlar 
Bu arada akvaryumlarımla ilgili kısa bilgi vereyim 
150x50x50 akvaryumum var ilk etapta bu akvaryum kurulacak daha sonra aynı malzemelerle 100x40x50 kurulacak 150x50x50 akvaryumu satıyorum
low tech yapmak istiyorum bu arada kolay bakılacak bitkiler olacak

1 - taban olarak kum ne olmalı 

2- ışık sistemi 100 cm 3x20 watt veya 2x 20 watt olacak üstüne cikamam 

3- kolay bakılacak bitkiler ile ilgili tavsiye

4 - gübreleme sistemi nasıl olmalı yada olmalı mi

bakmayı düşündüğüm türler Melek , tetra türleri , cöpcüler , cüce vatozlar yada melek yerine discus olacak 
bütçe konusuna da en azından bilginiz olması açısından söylım yaklaşik 500 TL +- olabilir 

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.