ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
M.avcıoğlu
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
11 Kasım 2018 02:18
Toplam Mesaj:
30 [0.01 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Metin Avcıoğlu
Doğum Tarihi:
02 Temmuz 1986
İl:
Istanbul
Meslek:
serbest meslek
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Metin Avcıoğlu

50*40*40 bitkili
80*50*60 deniz kurulum

SON 10 MESAJI

power led mercek
Mesela 60 derece lenste 50 cm yükseklikteki akvaryumda aydınlatma kaç cm yukarıda olursa homojen bir dağılım elde edebiliriz. Bu arada pcb ler yuvarlak iki adet 18 yanyana
power led mercek
[QUOTE=darkaura] Taban bitkisi yoksa 50cm de lense hiç gerek yok. Heleki taban bitkisi yoksa.[/QUOTE]
ledler zaten sizin ledleriniz. Bir arkadas sizden almış kullanmak nasip olmamış bende ondan aldım. Şu an memnunum yosun sorunum azaldı ve bitkiler filizlenmeye başladı.
power led mercek
[QUOTE=msurucu] Bir gelişme oldu mu acaba lenslerde?[/QUOTE]
uygun bir cevap alamadigimdan lenssiz kullaniyorum şu an ve durum iyi.
ista 3 in 1 difuzor sorunu
Arkadaşın dediği gibi bende kullanıyorum. Bagla ve bırak suyu kendi alıyor zaten içine.
Işık sistemi
Mosslara osram delux pll 865 kodlu ampulü oneririm. Mosslari budamaktan bıkabilirsiniz :-)
power led mercek
[QUOTE=gogol] Bence tankın ön tarafında taban bitkisi olacagını varsayarsak bu kısma daha dar açılı lensler, arka orta kısımlarda daha geniş açılı lensler kullanmanız daha iyi olacaktır. 50 cm artı armatür yüksekliğinden tabana ulaşmak için 60 dereceden daha dar açılı bir lens kullanmanız lazım. toplam yukseklik 60 cm yi geçmediği sürece fazla sorun olacagını düşünmüyorum.
[/QUOTE]
zaten 60 cm tabana ulaşıyor fakat kenarlarda karanlık kalıyor. Ayrıca taban bitkim yok rotala red,kırmızı gül,zeytin ve moss
power led mercek
Verdiğiniz cevaplar için öncelikle teşekkür ederim. Arkadaşlar durum şöyleki tank 50*50. Bana satan arkadaş 60 derece olduğunu söyledi. Pcb ler iki adet 14 cm yuvarlak pcb 2 adet. Şimdi bu lensleri takıp armatür yüksekliğini verdiği ışığa göre yukarı kaldırıp ayarlarsam yükseklikten dolayı verim azalması olur mu merak ettiğim bu. Yoksa başka derece lens mi kullanmalıyım bu ölçüdeki tankta?
power led mercek
Lensleri çıkardığımda ışık çok dağılıyor ve dibe inmiyor sanki. Camlara vurduğunda yosun yapar mı acaba?
power led mercek
50 cm yüksekliğinde bitkili akvaryuma 2*18 yuvarlak pcb üzerine bitki destekli power led yaptım. Elimde 60 derece lens var. Taktığım zaman ışığı cok ortaya topluyor. Armatür tanka sıfır yükseklikte olduğundan tahminimce. Armaturu mü yukseltmeliyim yoksa başka lens mi takmalıyım? Yükseltme gerekiyorsa kaç cm olmalı? Mercek değişmeli diyorsaniz kaç derece olmalı?
Makrakanta
Bende salyangozlardan çok çektim zamanında. 100 lt bitkilide 2 adet macracanta olayı çözdü. Ve çok sayıda kiraz karidesim var tankta. Onlarda üremeye dewam ediyor.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.