ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Topraksu
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
30 Temmuz 2013 02:01
Toplam Mesaj:
6 [0.00 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Pınar Değirmenci
Doğum Tarihi:
31 Mayıs 1972
İl:
Istanbul
Meslek:
Mağaza Satış Sorumlusu
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Hayvan beslemek bir ibadettir.
75x50x32 cm akvaryum
SarıP.BeyazP.ICEMAN.Yunus.
36 tane SarıP.yavru.

SON 6 MESAJI

Sp cinsiyet sorunu (Resimli)
Erkek dişiden büyük olması iyimiş karar sizin.
karma tür seçimi
Mrb Celal bey,bende sarıp.ICEMAN besliyorum sizin gibi akvaryumda mücevherde besliyordum 2 gün önce mücevherleri akvaryumdan eledim.Çünkü SarıP ağızda kuluçka yapan mücevherse yumurta döken bir balık yani uyumsuzlar mücevher yerine akvaryumuna yunus ekleyebiirsin.Ben böle yaptım gayette uyumlu oldular.
Yunus Balığım erkek mi Dişi mi Çok kararsızım
Mrb Uğur bey yunus çizimi bize faydalı oldu ve kim çizmiş ise ellerine sağlık.Diğer Cichlid türlerininde çizimleri varsa bizlerle paşlaşırmısınız?Sırf cinsiyet ayrımına baktırmak için dün petsopa götürdüğüm 4 yunusumdan birini yolda kaybettim.Üzgünüm.Eger bu çizimi daha önce görmüş olsaydım yunusum yaşıyor olacaktı.Sizin paylaştığınız çizime göre elimde kalan 3 yunusumu değerlendirdiğimde, 2 erkek 1 dişi olduğuna kanaat getirdim.Birde sormak istediğim,Kafalı yunus yerli yunusmu oluyor.Yerli yada ithal olduğu nasıl anlaşılıyor.Kaç cm olduklarında kafa yapısı tam anlamıyla oluşumunu tamamlamış oluyor?Bu konuda siz ve diğer akvarist arkadaşlardan yorumları bekliyorum.Teşekkürler:Topraksu
Sp cinsiyet sorunu (Resimli)
Mrb Selimhan:Benim akvaryumumdada SarıP.var.SarıP.lerin altında çıkntı var demişsin aynı durum bendeki prenseslerdede oluştu ve bunun üstüne araştırma yaptığımda edindiğim bilgi;balıklar yumurtlamaya hazır hale gelmiş.Ayrıca çiftleşmeye hazır baıklarda sizin mavi dediğiniz fakat zamanla koyuya dönen renk değişimi olmata.Bu renk değişimini kararma diye adlandırıyoruz.Hatta bazı balıklarda bu kararma balığın vücudunda bile görülebiliyor.Eğer erkek dişiden cm olarak büyükse en kısa zamanda yavrularınız olur kanaatindeyim.Ve bencede son resimdeki kararmış balık erkek Saygılarımla:Topraksu
10lt litrede ne beslenir
Sevgili Arlı M.10 lt.lik akvaryumu çoğumuz artık yeni doğmuş yavruları beslemek için kullanıyoruz.Eğer akvaryum hobisine yeni başlayacaksanız ve hevesliyseniz,hüsrana uğramamak için ilk etapta 50 cm' lik bir akvaryumla bu hobiye başlamanızı tavsiye ederim.Akvaryum hobisine ilk başladığımda bende 50 cm'lik bir akvaryumla başlamış,tecrübe edinene kadarda değişk türlerde balık beslemeye çalışmıştım.Tecrübe sahibi olduğunuzdan emin olmadan masrafa girmeyin derim.Çünkü akvaryum ölçüsü büyüdükçe,malzemelerinde maliyetleri artıyor.Örnek vermek gerekirse;Mesela küçük bir akvaryumda kullanabileceğiniz iç filitre,büyük bir akvaryum kurduğunuzda yeterli gelmiyor.Dış filitre kullanmak mecburiyetinde kalıyorsunuz.Bölecede maliyet artıyor.Size tavsiyem 50 cm'lik bir akvaryum kurun ve 10 lt'lik akvaryumunuzuda yeni doğan yavrularınızı beslemek için kullanın.
Yeni Gelenler Buradan Merhaba Desin
Herkese Merhaba;Aranıza yeni katıldım.Paylaşımlarınız sayesinde,daha çok bilinçleneceğimi düşünüyor verdiğiniz bilgiler için hepinize şimdiden teşekkürlerimi arz ediyorum.Saygılarımla:Topraksu

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.