ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
ZuMu
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
13 Şubat 2016 14:04
Toplam Mesaj:
15 [0.00 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Mehmet Murat Ortoğlu
Doğum Tarihi:
20 Ocak 1980
İl:
Ankara
Meslek:
MKE AR-GE Personeli
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Mehmet murat

SON 10 MESAJI

100x40x50 bitkili akvaryuma ışıklandırma tavsiyesi
ben daylight türü arıyorum orda yok  svylanın sitesindede kalmamış siteye mail attım dönüş yaparlarsa burayada yazarım ihtiyacı olan olursa bakar alır.
[QUOTE=G@nd@lf] Seçtiğiniz bitkiler zor olmayan bitkiler.Bitkiler için sylvania grolux,aquastar jbl tropic sun, philips ve osram ın daylight 6500 kelvin olan lambalarını kullanabilirsiniz.toplam watt olarak 150 watt iş görecektir. t5 lambalar kullanmanız daha iyi olur t8 lere göre daha derine nufuz etmeleri açısından.Gunde 8-9 saatlik aydınlatmayı 4 saat açık 3 saat kapalı 4-5 saat açık şeklinde ayarlarsanız alg yosun oluşumunada engel olmuş olursunuz.[/QUOTE]

ben florasan bulmakta zorlanıyorum acaba sizlerin önerebileceği site yada ankarada yerler varmı?
çok teşekkür ederim bilgiler için.
Merhabalar.Ben yeni bir akvaryum kurmayı planlıyorum ve her aşamasını okuyarak bilgi edinerek geçmeye özen gösteriyorum.Akvaryumumda kullanmayı planladığım ürünler şu şekilde

Kum olarak Hagen siyah kum 
Bitki olarak tam net karar vermemiş olarak Elodoa ve zemini kaplaması için moss düşünüyorum.
Canlı olarakda Lepistes+Poso Orange rabbit snail + cüce vatoz + Kiraz karides + Sae beslemek istiyorum.

Bu yazdıklarıma uygun nasıl ne güçte ve hangi marka aydınlatma kullanmalıyım?
İlgilenen herkese teşekkür ederim şimdiden.

Ankaralı Akvaristler Meslek Grupları
M.K.E de AR-GE personeliyim.Benim yardımcı olabileceğim konu iş alanımla ilgili pek olmayabilir çünkü savunma sanayi ile ilgili :) Ve lepistes akvaryumu kurmaya çalışıyorum :D herkese saygılar.ZuMu2013-10-07 11:57:38
Gurami+Karides yanına tür tavsiyesi
Üstadlar merhabalar ben 300 litre bir akvaryum kuracaktım ama içişleri bakanından gerekli izinler çıkmadığı için 200 litreye düşürdüğüm akvaryum için bir kaç sorum olacaktı.
1.kafamda belirlediğim türlere ekstra ne önerebilirsiniz.Gurami ve karides düşünüyorum
2.Bunlar birlikte yaşarmı yaşarlarsa yanlarına başka tür eklemelimiyim?
3.Birde bu türlere ne tür bitki önerirsiniz?
4.Kum olarak Hagen kum düşünüyorum acaba yanlışmı?

birde son olarak bu 200 litre akvaryumuma ilk kurulumda hangi ekipmanları almalıyım.Dış motor,
aydınlatma,ısıtıcı gibi ekipmanlardan.

Herkese teşekkür ederim şimdiden.

100x50x60 akvaryum için tür tavsiyesi
O zaman 4 tür koysam 15'den 60 tane balığım olacak.akvaryum icin fazla olmaz ise cok heyecanlandim :)))
Simdi önerdiğiniz türleri cok beğendik hepsinden egerki akvaryumum kaldırır ise almayı istiyorum.adet olarak her türden kacar tane alayım 10 ar tanemi 20 ser tanemi?20 er tane kalabalık olmazmi acaba pek bilgim yok ama siz ne derseniz artık.
Son kararımız mbuna türlerinden başlayacağız daha sonra akvaryum sistemini oturttuktan sonra duruma gore canlı doğuran akvaryuma gecis yaparım.herkese ilgisinden,verdikleri bilgi ve önerilerden dolayı tesekkur ederim.iyi sahurlar

Son olarak bana rengarenk mbuna önerilerinizi söylerseniz içlerinden 3 tür seçip 10'ar adet alayım soylediginiz gibi yavaşdan başlayayım toplamaya :)

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

• 9 Online Kullanıcı, 5 Üye

Online Kullanıcılar

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.