ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
ylcnbgsz
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
11 Ocak 2017 11:24
Toplam Mesaj:
47 [0.01 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Yalçın Bağsız
Doğum Tarihi:
01 Ocak 1974
İl:
Ankara
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Yalçın BAĞSIZ

SON 10 MESAJI

KONYA -ereğli ler
Konu açılalı uzun zaman olmuş ancak ben yeni gördüm. Bende Ereğli'liyim ancak ankarada yaşıyorum
Albino Brikardi'den Öğrendiklerim
İsmail Bey, ben albinolardan ayrılalı uzun zaman oldu forumda pekde ilan görmüyorum denk gelirse haberleşelim yeniden bir akvaryum kurmak istiyorum albino brikardilerden
elektrik gideri düşürme özellikle kış
Yorumun olmaması okuyan kişileirin bu konuda yorumu olmadığında değil sadece yeni bir konuda yanlış yönlendirme yapmamak içindir sanırım. Sizin bahsettiğiniz malzemeyi 35 yaşında ilk defa bir kaç ay önce babamda görmüştüm. ancak kaç derecelik bir ısı verir bu ısı su içerisinde ne kadar etkilidir bunun denenmesinde fayda var diye düşünürüm. Denemeyi sen yap yaptığın denemenin sonuçlarınıda bizlerle paylaş o zaman yorum sayı ve miktarıda artacaktır. Şimdiden fikrine ve eline sağlık diyorum.
Tetra ex-700 filtre boyutları
Üstadım sizin için boyutları ölçtüm muslukla birlikte 43 cm hortum zarar görmeden kullanılacaksa 45 cm gibi bir alanın kalması lazım bence. benim sistemde alt dolabın yanları boş olduğu için musluk ve hortumlar kenardan duışarı sarkmış durumda.
Bu Balık İşinde Yeniyim

Ersin Bey yemiş olma ihtimalleri elbette var benimki daha önce benim yaşadıkalrımdan bir tecürbe idi. Benim balıkalrım suyun dışına çıkıp intihar etmişlerdi. Ahlide böyle bir huy var zıplayıp hoplamayı seviyor balığı arıyorsunuz birde bakıyorsunuz dışarda bir kuru malzeme var. balık ölmüş :) ilk tecrübenizde hobiden uzaklaşmayı düşünmeyin. Size acizane tavsiyelerim

1-Akvaryumu iade edebiliyorsanız iade edin ve o akvaryumucya bir daha selam bile vermeyin 
2- Eğer chiclid düşünüyosanız hobicilerden balık alın ve akvarymunuzu büyük tutun yada güvenilir akvaryumculardan alın
3-Akvaryum.com ve diğer forumalrdan konular ve balıkalr hakkında insanların yaşadığı tecrübeleri biraz okuyun
4-Eğer chiclid e kara verirseniz ve ankarada yaşıyorsanız bir kaç tane benimde hediyem olsun
Bu Balık İşinde Yeniyim
Ersin Bey 15 litrelik akvaryum için akvaryumcunuzun tavsiyesine sadece kızıyorum. 15 litrelik bir akvaryum belki bir japon balığı belkide bir kaç lepistes yetiştirebilirsiniz ancak chiclid balıklarını yetiştiremezsiniz. Bu olayda olduğu gibi ölümlerle karşılaşırsınız bol bol. Tavsiyem elinizdeki akvaryuma 1-2 japon koyup beslemeniz. Olmadı ben chiclid besliyeceğim diyorsanız akvarymunuzu büyütmelisiniz. Eğer akvarymunuz kapaksız ise yada yarım kapaksa arkada bir yerlere bakın ahli akvaryumdan atlamış olabilir ve kurumuş balığı görebilirsiniz. ylcnbgsz2008-11-02 00:12:15
Kardeş balıklarda üreme..
Biraz espri yapmak istedim sonra geri sildim beynimden düşündüklerimi. dişi ve erkeğin akrabalık derecesi önemli. akrabalık derecesini ne kadar yükseltirseniz olumsuz riskleri artırabilir olumlu olarakda balıkda genetik saflığı artırmak olabilir. Risk vardır kesin problemli bireyleri elde etmeniz söz konusu olmayabilir.
küçük kurtçuklar
Üstadım. Dışadan herhangibir müdahale olmadan canlı üremesi söz konusu olamaz. Mutlaka kullandığınız taş kaya vs içerisinde söz konusu kurtçuklara ait yumurtalar ile birlikte suyunuzu doldurmuş olabilirsiniz. Kurtçuğun türüne bağlı olarak çıkış süreci devam etmişdir. 1. önerim akvaryumunuzu tamamen boşaltım tüm malzemeleri dezenfekte etmeniz. 2. Tavsiyem ise yetiştireceğiniz türe göre oalcak eğer etobur bir tür besliycekseni bırakın akvaryuma o kurtçukalrı afiyetle yesinler
Kardeş balıklarda üreme..
Konu günden güne ilginçleşiyor. Konuya daha önce fazla bilimsel olarak yaklaşmamıştım. hayvan Islahı, seleksiyon  ve genetik eğitimi almış biri olarak bundan sonra bakış açımı buna göre değerlendireceğim. (ihtimal ihtimaldir genetik bozuklukların devam etme durumu söz konusu olacaksa bu şekilde damızlık kullanılmaz, ıslah yöntemelerinde yavruların ebeveynleri ile çiftleştirilmesi, kardeşlerin kendi aralarında çiftleştirilmeside yöntem olarak uygulanabilir. Kapalı sürülerde yani bu konu başlığı altında irdelediğimiz konuya benzer durumlarda belli süreçler sonrasında sürüde herhangi bir aksilik olmasa dahi gelecek generasyonlarda meydana gelebilecek sorunlara ait ihtimallerin bulunması sebebiyle kan tazeleme adı verilen aynı türden farklı sürülere ait bireylerin bu sürülere dahil edilmesi yoluna gidilir) Başta söyledğim gibi ihtimal ihtimaldir. Sigara içmek insanlarda kanser sebebidir % bilmem kaç ihtimal ben dahil bir çok insan bunu bile bile sigara içiyoruz, içki ona keza, araba kullanmak ona keza bunlar ihtimaldir. Kardeş balıkalarda ve sürekli kapalı kalmış sürülerde yavruların anormal olma ihtimali vardır, çok iyi bireylerde çıkabilir. Bu üreticinin yada akvaristin düşüncesine göre de değişebilir. Daha önce izlediğim bir belgeselde dünyada özellikle yaban hayatında anormalliklere sahip bireylere çok yüksek ücret ödenebildiğini öğrenmiştim. Hatta bir dönem yapışık ikiz sarı prensesler gazeteye bile haber olmuştu. Ayrıntılı bilgi almak isteyen olursa onlarada bu kaba herkesin anlayabileceği bilgileirn dışında daha bilimsel ve teknik bilgileride bilgim dahilinde olan kısmıyla özel olarak aktarabilirim yada benim yetmedğim yerde okuması için bir kaç kitap tavsiyesinde bulunabilirim.
Birde şu konuya el atmadan geçemiyeceğim. Papağan olarak bildiğimiz balıklar akraba yada kardeş yavruları değildir onalrda meydana gelen anormallikler başka sebeptendir. Papağan balıkları amerikan chiclidleri içerisindeki farklı türlerin çiftleştirilmesi ile elde edilmektedir. Katır gibi düşünebilirsiniz ve papğanlardan yavru alamazsınız ilgili linkte imkansı değildir desede yavru alsanızda yaşatamazsınız. (çok ayrıntılı araştıramadım bu konuyu) Eğer forum kurallarını bir ihlal yoksa yurtdışından papağanlarla ilgili bir adreside eklemek istiyorum

ylcnbgsz2008-03-05 22:15:42
lityapates
Üstadım Otopharynx lithobates olarak yada sadece lithobates olarak arama yaparsan bulabilirsin ylcnbgsz2008-03-05 11:06:25

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.