ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
burakbicen
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
26 Aralık 2016 12:10
Toplam Mesaj:
13 [0.00 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
burak biçen
Doğum Tarihi:
Girilmedi
İl:
Konya
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

burak biçen

SON 9 MESAJI

metilen ve malahit
Abi kendim çok kez kullandım ancak çok şükür ki balıklarım hiç hastalanmadı o yüzden tedavi de deneme şansım olmadı ama marka gerçekten çok kaliteli
metilen ve malahit
teşekkür ederim yoğunluğu bir arkadaş ayarladı oranı tam bilmiyorum ama baya koyu renkteler.
metilen ve malahit

500 ml metilen mavisi(merck marka) 7.5 tl
500 ml malahit yeşili (merck marka) 7.5 tl
Türkiyede üretilen yemler
burakbicen2014-05-27 09:07:27

Yosun Sorunu ( Resimli )
uv filtre sadece yeşil suya faydalı olur. saeler bende bu sorunu çözmedi ancak tekrar oluşmaması için  bulundurulması gerekir. tavsiyem mekanik temizlik.yani elinle yada diş fırçasıyla çıkar.
SAKSILARDA KULLANILAN SIVI GÜBRE
Hocam bu gubrelerde hem bakir fazla hemde fosfat ve nitrat fazla. Bunlar bir arada hazir karisim oldugu icin sizin oranlama yapma sansiniz yok. Fosfat ve nitrat az miktarda akvaryumda kendiliginden olusurken potasyum eksik kalir. Siz potasyum tamamlamak isterken digerleride artar buda canlilara zarar verir bitkilere zarari olmaz ancak yosun olusabilir.
uzun oldu a
kusura bakmayin.
Bu benim ilan linkim ilgilenirseniz yardimci olurum.
co2 bulanti sebebi mi?
Bilen anlayan yokmu derdime care?
co2 bulanti sebebi mi?
Evet beyaz pus gibi bulaniklik

Mayali sistemim 10 gundur hic kopurmedi bile. Akvaryuma karismis olmasi imkansiz. Ic filtreyi 3-4 saat arayla 30 sn falan co2 ile calistiriyorum. Onun disinda direk hava hortumundan buuk balonlar halinde cikiyiyor co2
co2 bulanti sebebi mi?
Arkadaslar heskese merhaba forumda henuz cok yeniyim.konu ile ilgili bir baslik bulamadim. Sorunuma tam anlamiyla cevap verende olmadi. akvaryum yaklaşık 130 lt içerisinde 15 lepistes 6 hayalet karides 5 elma salyangozu 3 sae var. bitki olarakta anubias,saz,subulata,rotala red, tilki kuyruğu,crypto,eledoa, cristmas moss, zeytin var. 3-4 ay önce kurdum. ışıklandırma olarak 1 tane sylvania grolux t8 , osram lumilux t5 kullanıyorum. co2 yoktu 1 hafta önce kullanmaya başladım mayalı sistem. Ancak co2 kurdugumdan beri suda muthis bi bulaniklik basladi. Kesinlikle yesil su degil. Su degisimi yaoiyorum bulaniklik azaliyor ertesi gun yine ayni.co2yi ic fikrenin hava hortumuna bagladim.
Acaba co2 bulaniklik yapar mi?

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.