ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
abdurrrahman
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
03 Ağustos 2017 00:27
Toplam Mesaj:
214 [0.03 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
mustafa buruk
Doğum Tarihi:
16 Ağustos 1981
İl:
Bursa
Meslek:
kimya teknisyeni
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

S.P.-YUNUS-BEYAZ P.-MAVİ PRENSES-E.MPANGA-SOULOSİ-ACEİ DAMIZLIKLAR VE YAVRULARI
Mustafa Buruk BURSA

SON 10 MESAJI

Demasoni ve Saulosi
Soulosi erkeğinin bantları gelip gider ama demasoni erkeğinin bantları sabittir.Stres faktörü demasoni erkeğinde renk değişikliği pek yapmaz.
Küçük Üretim Hanemiz
 Selami bey size katılıyorum.Makinamın ve benim yetersizliğme birde balıkların stresi eklenice maviler pek hoş çıkmadı camlarıda sildim ama yeni bir makina bulana kadar resm yok maalesef.Klima da taktırdık.Şu anda 1000-1500 arası  yavrumuz var büyüsünler resim ekleyeceğim.Ama maviler stresli olduğu için istediğiniz resimleri yükleyebilirmiyim bilmiyorum.Saflık konusunda çok titiz davrandık.Hala yeni koloniler eklemeye çalışıyoruz.Ama dediğim gibi türünün özelliklerini taşıması bizim için öncelik.
Küçük Üretim Hanemiz
 İnşaALLAH olur Muhlis bey Ankara da bu konuda uzman akvaristler var.
Timur Eker tesislerine bir gezi :D

Bir kaç doların daha ülkemizde kalması ve değişik türlerinde tanklarımızda bulunması adına teşekkür ederim.İyi çalışmalar.

Küçük Üretim Hanemiz
 Katılıyorum iki adet 150 tl lik faturamız da olmuştu :)
Küçük Üretim Hanemiz
 Arkadaşlar iyi dilekleriniz için teşekkürler.Isıtıcıları daha yeni koyduk.Klima düşünüyoruz.Dip çekimi yüzde yirmi değil.Sadece haftada bir gün taze su .Yoksa dip çekimini yüzde yirmi yaparsak su faturası malum.Yunuslara gelince çok teşekkürler evet  çok kaliteli yunuslarımız var hele biri varki erkekten daha  iyi görünüyor.Yunuslar iki tankta  ve her tankta bir erkek var yani erkek diye baktıklarınız dişi olabilir.Henüz  çok balığımız yok ama çoğaltmayı düşünüyoruz ama maddi yönden sıkıntılarımız devam ediyor.Dükkan kiralık  aylık masrafımız 300 tl nasıl çıkarız işin içinden bilemiyorum.Biz üç kişiyiz herkesin göreviayrı.mesela ben sabah akşam yem veriyorum ve haftalık nöbetler halinde dip çekimi ve damızlık takibi var.Bu kışı atlatırsak pek sıkıntı çekmeyiz yazında stok şansımız olur.Havalar sıcak olduğu için bu yazı değerlendiremedik ama klima taktırırsak işimiz daha rahat olacak uzun vadede.

En alttan 3. ve 4. resimde erkek tam olarak görülmekte arkasında tuğla içinde de bir dişi var erkekten daha güzel :) 
Küçük Üretim Hanemiz
Fotoğraf:

Boyut (cm): 20 Adettank
Kapasite (litre): 5 ton
Canlılar: Yunus, Mavi Prenses, Beyaz Prenses, Sarı Prenses, Soulosi, Elangatus Mpanga,

Malzemeler: Salyangoz hava motoru her tankta pipo ve iç filtre

Akvaryum Bakımı: Sabah akşam dip çekimi haftada 1 gün %20 taze su

Kullanılan Yemler: Tetra diskus, Tropical Super Forte

Kullanılan İlaçlar/veya Katkılar: Kaya tuzu, Metrilitrazol

deno062010-10-31 15:05:12
Mavi Prensesler
Mavi prensesi anlamanın en iyi yolu beyaz prensese bakmak.Kemik yapısı aynı.Karıştırılan yada mavi diye sunulan balık cobalt tır.Ve mavi prensesin sırt ve kuyruk yüzgeç uçlarında koyu bir şerit vardır.Tıpkı Sarı prensesteki gibi.Reklam olacak ama bizim üretimhane de mavi var Tey%20Tey.Yardımcı olabilirim.
Kobalt mavisi ve sp
 Bariz kavga ediyorlar.Yunuslar da güzel olur bu birde tank büyükse iki kavga eden erkeği seyrederken ıslanabilirsiniz
Şampiyon Bursaaaaaaaaa

Tüm Bursalı hobici taraftarımızın şampiyonluğunu kutlarım. İstanbul feth olundu sıra avrupada. Bekle bizi Viyana yine kapındayız.

özkoçak2010-05-17 09:00:23

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.