ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
cih@n
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
29 Kasım 2007 10:54
Toplam Mesaj:
284 [0.05 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Cihan
Doğum Tarihi:
01 Ocak 1983
İl:
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

SON 10 MESAJI

kerevitler
    Sonuçta yediğimiz herşey canlı ama besin kaynağı olarakda yememiz gerekiyor.
yunus
    90 Litrede bu balığı yada bu kadar balığa bakmanızzaten başlı başına bir hastalık sayılır balıklar için Ali bey, balığınız stres altında ve türler uyumsuz.
Nasıl temizlerim?
      Tek ve en sağlıklı çözüm bolca kaya tuzu ve sıcak su iyicenede durulayın sorununuz çözülecektir.
Yunus ile ilgili sorularım:
Teşekkürler arkadaşlar söylediklerinizi dikkate alıcam.
challengerim neden öldü?

İmza kısmınıza adınızı yazarsanız size isminiz ile hitap edebiliriz.

Öncelikle 100 litre challnege riçin çok küçük bir ortam çünkü bu balıklar çok hızlı büyüyen ve büyük litreler isteyen balıklardır.

Tabi bu kesin bir ölüm sebebi olamaz ve bu balıklarınızın ölmesini sağlayanda kesin bir neden var ortada..

Akvaryum temizliği yaparken herhnegibir temizlik malzemesi ilaç falan kullanıyormusunuz. (Cam sil deterjan v.s.)

Akvaryuma aktardığınız taze su kabı önceden deterjanlı falan olabilirmi(Örnek: Vileda kovaları gibi)

Durduk yerde bu kadar kısa sürede iki balığın birden kısa sürelerde ölmesi akvaryuma katılan bir maddeden kaynaklanıyor olabilir.

Bizzat beslediğim balıklardır ve beyaz benek hariç hastalığa yakalanmaları zordur ama küçük litrelerde strese girebiliyorlar vede hızlı yüzerken çok sert bir şekilde camlara kafalarını vurabiliyorlar.( Örnek: Ani hareketlerde bulunup balıkların korkması sonucu cama çarpma kafalarını)
challengerim neden öldü?
      Challengerlarınızda kuyruk erimesi gibi dikkat ettiğiniz hastalıklar varmıydı peki?
      Kaç litrede kaç adet kaç cm boyunda bakıyordunuz.

Balıklarınız ne kadar süredir sizde?

challengerim neden öldü?
     Yedikleri birşey dokunmuştur. Akvaryumda başka balık özelliklede çöpcü balığı varmıydı? Yem ne veriyordunuz? acemi412007-08-20 20:13:12
Cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar. Artık dedikleriniz gibi zamana ve akışına bırakıcam...
    Yasin bey verdiğiniz cevaplar öncelikle için teşekkür ederim. Benimde bildiğim kadarı ile Sarı prensesler kayaların etrafında saklanmayı sevip Yunuslar yüzmeyi seven balıklar diye biliyorum. Hatta sarı prenseslerin rahtaça ortaya çıkıp yüzmelerini sağlayacak balıklarında Yunuslar olduğunu biliyorum.
   Dün koydugum sarı prenseslerden sonra bu tez terse dönüştü gibi benim akvaryumumda, dünden beri sarılar yüzüyor hiç durmadan ama hala yunuslar saklanıyorlar. Gerçi sorunum dün sarı prensesleri atmadan öncede vardı, hatta sürekli vardı.
   200 litrede 3 tane yunus birde saklanınca inanın akvaryum bomboş gözüküyor. Ailemde dahil gelen herkes akvaryumu boş sanıyor. Anca anlatınca anlıyorlar ama balıklar yine yok ortada.
    Ynusları ben 1 erkek kafalı 2 dişi diye aldım. 1 tanesi kesin erkek diğeri kesin dişi çünkü yavru verdi ordan anladım ama 3. için kesin birşey diyemiyorum aban dişi gibi geliyor.
    Akvaryum çok boş görünmesin diye dün aldım sarı prensesleri 5 cm 6 adet olarak.
     Arkadaşlar sizlere iki tane sorum olucaktır. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan öğrenmek istediğim şeyler var.
    1. Sorum:   3 adet yunusumda aldığım ilk günler haricinde özellikle bu aralar sürekli kayaların arkasına saklandıklarını görüyorum. Balıklar yaklaşık 2 aydır bendeler. Özellikle 1 adet dişim hiç çıkmıyor ortaya. Odaya veya akvaryum yanına yaklaştığım anda eğer ortayada çıkmışlarsa hemen saklanıyorlar.

2. Sorum: Dişilerden 1 tanesi ağzına yumurta almıştı fakat benim acemiliğe gelip erken kusturdum yaklaşık 70 kadar yavru çıkarttı fakat hepsi öldü sanırım erken kusturdum. Fakat bu süre geçeli 1 ay kadar oldu fakat tekrar yavru almadı ağzına acaba neden?

Su sıcaklığı yaz sıcaklarından dolayı en az 28 dereceye düşürebiliyorum.
  Dış filtrem ve iç filtrem var.
  Haftalık su değişimlerini yapıyorum.
  3 çeşit kaliteli yem ile besliyorum.
  200 Lt akvaryumda sadece 3 yunusum var ortalama 15 cm ler. 
  Sadece dün 6 adet 5 cm Sarı prenses koydum ama sorunum Sarı Prensesler gelmeden öncede vardı.
  Işık hiç yakmıyorum. Sadece haftada bir gün oda alışmaları için ledden yapılma gece lambalarını gündüz yakıyorum. Grolüx lambam kapalı.
   Akvaryum köşede vede sürekli odaya giren kimse yok. Sakin bir bölgede.

Yaptığım araştırma ve önceki deneyimlerime nazaran bu balıkların en fazla 1 ay içerisinde ortama alışmaları gerekiyordu. Balıklar ortaya çıkıp yüzmüyorlar bile sadece yemleme makjinesi yem attıgı zaman büyük bir hızla yemi yiyip hemen saklanıyorlar. Tabi eger odada yada akvaryumun önünde beni görürlerse yem yemeye bile çıkmıyor ve kayalarının aralarına düşen yemleri saklandıkları yerden yiyorlar.  

Bu konuyla ilgili bilgisi olan varmı acaba? Şimdiden teşekkür ederim

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.